Cesta na Měsíc (1902)

Fantazie! Profesoři na začátku vypadají jako banda kouzelníků z Pratchettovy Neviditelné univerzity. Ten týpek s tím dlouhým šedým vousem si zase dobře podává ty náměsíčníky nahoře. Akční hvězda řekl bych, náčelníka vezme, hodí s ním o zem a ten se změní v obláček prachu. Prostě paráda, nahoře jich tímto způsobem pošle k čertu hned několik ;)

Dobytí pólu (1912)

Banda vědců .. no já bych spíš řekl banda idiotů na severním pólu. No jako koulovat se s místním obrem, koho to napadne, že jo? Nebo ta scénka s tím jak všichni hupsnou na severní točnu a točej se na ní dokola, dokud nespadnou do ledový vody. Úchvatná! ;)

Le Baquet de Mesmer (1905)

zajímavá práce se střihem, nejvíc mě teda překvapily ty husy na závěr. taneček vypadal jako směs kankánu s nějakým bavorským fackovacím tancem ;) zároveň nechápu, jak tam ta hlavní tanečnice v takových šatech mohla házet hvězdu nebo přemet vzad ;)

Thriller - drsný film (1973)

Ve všech směrech naprosto nezapomenutelnej a neuvěřitelnej film. Tohle se prostě musí vídět.

Barbarská královna 2 (1990)

Slabší a o dost ukecanější film než první film s královnou barbarů. Mimoto již nemá s mečem a sandály co do činění. Děj se nám drobet posunul v čase a prostoru, takže moc barbarů nečekejte. Lana Clarkson ukazuje opět své "charizma", tentokrát již o něco vyvinutější ;) Mazaná je scéna v lese, kdy se dvě hrdinky perou, do hlíny převrhnou káď s vodou a už tu máme zápas v bahně ;) V závěru uvidíme i trochu té magie. Jinak je to v pravdě bída. Určeno pouze pro fanoušky Lany Clarkson.

Královna barbarů (1985)

A no tak, nebylo to zas tak zlý, Lana Clarkson má "charisma". Ostatní herečky ho ukazují též :) Musím potvrdit slova kolegů pode mnou, Miloš Zeman je tam jak z reklamy na becherovku. Vědátor je taky vyloženej sympaťák a dokonce si i vrzne :) jako 80 léta těmhle filmům sedla. Potom, co se letos objeví novej Connan a Red Sonja, mohli by tvůrci béček a céček začít opět tvořit tyto filmy. Bohužel se tak asi nestane, neboť doba pokročila ke korektnosti. Ale zase by se tam bohudík neobjevila trvalá :) ... postavy hodné zapamatování: houmlesák na začátku, Miloš, pan bordelmeister, "do not squeez me" vědátor a slečna Dawn Dunlap ;)

Phantasm IV: Oblivion (1998)

Dvoudenní filmový maratón s "Phantasm" u konce. Grandiózní finále, závěr spíš pokládá více otázek, než by na ně odpovídal .. pátej díl by nebyl špatnej, otázka je kolik let by muselo již být představiteli "Tall Mana". Na rozdíl od jiných zdejších komentátorů se mi zakomponování nepoužitého materiálu z jedničky líbilo, hezky to dokreslovalo i děj samotného provního dílu. Pozn: Sakra Coscarelli, doufám, že takhle Mika nenecháš chcípnout!

Phantasm II (1988)

Výborné pokračování prvního dílu, už to sice není tolik děsivé jako jednička, zato akce přibylo neuvěřitelně. Rozdíl v atmosféře oproti I. a II. filmu série je asi jako u filmů Alien a Aliens. Ale to naprosto neubírá nic na filmové jízdě. Regi opět růluje, odkazy na jiné hororové klasiky, hudba fantastická. Parádní pokračování jednoho kultu.