Právě když už si Mike s Reggiem mysleli, že se jim podařilo Dlouhána definitivně zlikvidovat, Dlouhán zaútočil znovu, zabil Liz a unesl Mikea. Reggie vedený duchem Jodyho, uvězněným v jedné z vražedných Dlouhánových koulí, se vydává na záchrannou akci a na své cestě do "největšího mauzolea ve státech" potkává nečekané spojence. Třetí díl díl kultovní série nízkorozpočtových surrealistických hororů nezávislého režiséra Dona Coscarelliho. (choze)

Terva odpad!

V prvních třech minutách sledujeme události předcházejících dvou příběhů. CITÁT - Nic není tak, jak to vypadá.......... Dále pak následuje poslední událost příběhu druhého a od této se pak začne odehrávat tento třetí díl. Do akce se opět dostane čtyřhlavňová Reggiho brokovnice. Tento příběh se odehrává deset let po prvním setkání Mikeho z Dlouhánem - The Tall man ( Augus Scrimm ). Už je to nuda, stále to samé. Triková stránka filmu je špatná a děj postrádá i to malé napětí předešlého děje. Mě už to připadá trapné. Musel jsem se prostě smát, tý nedokonalosti. Film ztrácí na kvalitě, které ani moc neměl. A proto že se začnou objevovat sexy herečky, je jasné, kam to asi míří. Zde je těch koček hned několik. CITÁT - Kurva.......... ()

fcreading

"Mysleli sme, že je poňom." Tretie pokračovanie slávnej série Phantasm, ide v rovnakom štýle ako dvojka, iba o trochu slabšia ale stále bombastická. A vrátil sa aj Mike (A. Michael Baldwin), ten nebojácny chlapec, ktorý sa vždy postavil proti svôjmu najväčšiemu nepriatelovi Dlháňovi. Reggie (Reggie Bannister), bývalý zmrzlinár, ktorý sa stal vojakom a po smrti Jodyho chráni Mikea. Jody (Bill Thornbury), vrátil sa, ale v podobe guli. Tim (Kevin Connors), malý chlapec ktorý dobre narába zo zbraňou a Rocky (Cindy Ambuehl), černoška ktorá dobre ovláda nundžaky. A nesmiem zabudnúť na Dlháňa (Angus Scrimm), v každom dieli stárne, škoda ale je to diabolský chlapík, ktorý sa nikdy nevzdá a poraziť ho je nemožné 80 percent. ()

Superpero

Díl co má největší grády. Akce je tu na poměry téhle série spousty a je vtipná a dobrá. Reggie Bannister se vyvinul v masérskýho komickýho mazáka ála Bruce Campbell, a ta jeho čtyřhlavňová brokovnice taky dostala víc prostoru. Angus Scrimm tu je taky víc než předtim, prostě paráda. Líbily se mi i nové postavy. Malej kluk Tim, kterej předvádí gore verzi Sám Doma, a pak ninja černoška, která ukáže kozy. Po nudné dvojce ultimátní upgrade. ()

JohnnyD

Štandardné pokračovanie, ktoré síce mierne posúva mytológiu (background gulí a wtf slabina Tall Mana v podobe chladu), ale inak nepridáva nič skutočne nové, len variuje trademarky predošlých dielov. Najväčšou devízou je skvelá atmosféra, ešte stále dýchajúca osemdesiatymi rokmi, aj keď bol film nakrútený v roku 1994. ()

Tsunami_X

Nejubožejší část průměrné série se tváří jakoby vznikla v osmdesátých letech a již plně rezignuje na cokoliv, co by se i při dobré vůli, mohlo podobat horroru. Pokusy o komediálnost ztroskotávají na nijakém scénáři. Ten nezachrání ani silně humorně pospojované karikatury. Zmrzlinář ničící démony, malý klučina jakoby vypadnuvší ze série Sám doma a militantní černoška, zřejmě lesbička, která si do filmu odskočila pohrát s východními zbraněmi. Coscarelli se sice snaží poslepovat chatrný děj několika naoko smysluplným spojitostmi, ale celkově snímku chybí tempo, dobrý střih a nějaký ten nápad. Dvě hvězdy jen z úcty k předchozím představením. ()

• Aby se ušetřily náklady, soundtrack je v podstatě znovu použitá hudba z druhého dílu, která obsahuje jen pár minut nově složených skladeb. (BoredSeal)
  • Scény odohrávajúce sa vo vnútri boli natočené v skutočnom mauzóleu "Angeles Abby Mausoleum" v mestečku Compton, Kalifornia. (beso74)
  • Úvodná scéna filmu odohrávajúca sa v lese bola natáčaná počas abnormálne chladného dňa. (beso74)