Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Točíte-li film podle úspěšné knižní série, můžete na konci příběhu narazit na zásadní problém, jak ten ukecaný a nefilmový závěr z knihy převést do filmové podoby. Zároveň se předpokládá, že film má být divácky atraktivní a nenaštvete fanoušky původní knížky Pravidlo číslo dva platí zvláště, pokud už jste původní fanoušky před tím něčím naštvali, např. rozdělením děje do více dílů. Příběh Hunger Games je krutý a nemilosrdný, což umožňuje být nemilosrdný a krutý i ve filmu. Z prvního a druhého filmového dílu stačí vzpomenout na všechny úmrtí v aréně. V první části třetího filmu pak sestřelení stíhačky nad nemocnicí nebo ponechání raněných na místě odstřelené přehrady. Ve čtvrtém filmu (pardon druhé části třetího dílu) však najednou tvůrcům začínají těžknout nohy. Namísto spojení všech motivů z předchozích dílů do finálního celku dostáváme na plátnech směs různých scén, což chvílemi působí jako bychom se dívali na jakési vystřižené nepoužité záběry, protože hlavní děj se odehrává někde jinde. Film zachraňuje pár vizuálních nápadů, ale bohužel celkově se však jedná o průměr.

Amnézie (2015)

Nejlepší herecký výkon v tomhle filmu podává krajina na Ibize. Bohužel na celý film to nestačí...

Mrtví a neklidní (2013)

Zombie romantická komedie zní jako šílený nápad, který může dopadnout všelijak. Tvůrci se naštěstí drželi žánru romantického filmu od začátku až do konce a celý film se doslova bere smrtelně vážně. Díky tomu je nesmírně vtipný, možná, že to už tvůrci nezamýšleli, ale já jsem místy řval smíchy.

Příběhy strachu (2014)

Kolikrát se během běžného dne bojíte? Kolikrát se jen leknete? Kolikrát si připadáte nejistí? Co všechno znamená strach? Ano, běžné každodenní situace spojené do jednoho příběhu...

Až na dno (2014)

Vše co jste chtěli vědět o drogách, 70. letech v USA a už jste to vše viděli v jiných filmech. Scénář děravý jak cedník zachraňují herecké výkony hlavních představitelů.

Volný pád (2013)

Německá verze Zkrocené hory... je bohužel přesný popis tohoto snímku. Na rozdíl od amerických honáků jsou němečtí policisté fyzicky atraktivnější, ale tím kladné hodnocení končí. První polovina filmu plyne příliš pomalu, protože režisér je místy až příliš doslovný. Postavy bohužel opakují známá klišé o homosexuálech, které známe z jiných filmů a film se neubrání kýčovitým scénám, např. "některé skvrny nelze vyčistit". Vše směřuje ke konci, kde si scénárista nebyl příliš jistý, a proto si není jistý ani hlavní hrdina. Velká očekávání, ale bohužel výsledek je spíš průměrný.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Viděl jsem pouze první díl a musím říci, že jsem byl zklamán. Natahovaný děj, který mne nutil se dívat na hodinky... bohužel pro mne je to jen průměr

Liberace! (2013) (TV film)

Vcelku průměrný film, který táhnou výkony hlavních představitelů a dílo maskérů, díky kterým jsem téměř uvěřil, že Matt Damon je o 25 let mladší než ve skutečnosti. Film jsem viděl s kamarády a všichni jsme se shodli, že jednotlivé scény působí trochu roztěkaně jakoby nechtěly vytvořit jeden funkční celek. Občas proto nejsou jasné ani motivace hlavních postav, které sledujeme. Každopádně vítám otevřenost filmu a po řemeslné stránce také nemám co vytknout. Nicméně vzhledem k osobě režiséra jsem měl větší očekávání.

11.6 (2013)

Řemeslně dobře odvedený film, které určitě bude mít úspěch i při běžném nasazení v kinech. Na filmu je znát, že stál spoustu peněz, což dokazuje i trochu okatý product placement, který se místy vyrovná i českým filmům. Nicméně, jak praví klasik: "Když je dobrý popcorn, je dobrý i film" ;-)

Severozápad (2013)

Další promarněná šance na karlovarském festivalu. Výborný námět, zajímavý scénář, atraktivní prostředí, přirozené herecké výkony. Bohužel chybí pevná ruka dramaturga, který by dokázal udržet stejné tempo po celý film, takže zase vidíme spoustu zbytečných scén, které nepřináší žádný posun v ději, ale ani nám nic neřeknou o hlavních hrdinech. Režisér valí film jako těžkotonážní tank pod jehož pásy drtí spousty dobrých nápadů. A pak přijde konec...