Semestr - Leden (2016) (epizoda)

Zatím nejlepší díl. Ten pocit, kde sakra je, proč se neozývá, znám a je pěkně hnusný a tady to bylo dokonale vykreslené. Když už holka v zoufalosti píše i jeho kámošům, aby věděla, jestli žije. Do toho ta hudba! Manon Meurt jsou vážně boží. Odpověd od Amálie na Damienovu otázku je docela předvídatelná, jde o to, jak moc extrémní v tom negativismu bude.

Gilmorova děvčata: Rok v životě - Spring (2016) (epizoda)

SPOILER: Příliš táhlé, příliš nudné, Rory je furt roztažnožka - snad ještě horší než byla. Marně čekám, kdy se objeví nějaké další (důležité) postavy, co neřeknou jenom "ahoj", vždyť je půlka této mini série pryč! Místo, aby mě těšilo to sledovat, jsem spíš nepříjemně rozladěná, otrávená. 50%

Semestr - Říjen (2016) (epizoda)

Tento díl byl o moc lepší než ten první. Do popředí se totiž víc dostal Damián. Amálka mi přijde svou rolí trochu protivná, rádoby všeznalkyně, pro kterou jsou všichni okolo kulturní barbaři. Nesnáším tyhle namyšlené lidi. Díky za Manon Meurt, dosud jsem se nesetkala s další skupinou hrající shoegaze, která by se mi líbila tak jako Slowdive a tohle je pecka. A zmínka o čsfd a hodnocení po prvním dílu pobavila :-D

Gilmorova děvčata: Rok v životě - Winter (2016) (epizoda)

SPOILER: Sympatický "výkřikový" úvod s hláškou, která sem víc než dobře zapadla "I smell snow", zasněžené a vyšperkované Stars Hollow a neustálé štěbetání dvou nerozlučných kafařek krásně navázalo a připomnělo nejdůležitější okamžiky gilmorek jako kdyby je za těch několik let vůbec nepřestaly vysílat. Přes věškerou snahu o supervtipné hlášky a rozhovory jsem se zasmála opravdu jen jednou. Všechny rozhovory byly totiž tak strašně umělé jako obličeje holek, které jim nepřirozeně zmalovali. Přitom v původním seriálu šlo o tak perfektní přirozenost, ale chápu, že asi není úplně jednoduché do nečeho takového po tolika letech zase zapadnout. Nicméně, co lze odpustit v hraní hlavních postav, již nedokážu příliš odpouštět v dějové linii. Rory, která nikdy s nikým nechodila jen tak, má najednou kluka, o kterém ani neví, že existuje a zároveň spí s Logenem?! Vlastně celá tato záležitost působila jak ze sitcomu - a to sem prostě nepatří. Lorelai se bezhlavě rozhodne dát Lukovi jakýmkoliv způsobem dítě, i když k tomu nevedou žádné vážné pohnutky (např. že je její dítě z domu, že jí něco chybí - sama řekne, že je šťastná - ovlivnil to pouze rozhovor s její matkou). A Kirk má víc prostoru než měl mít - vtipnost se poté stává již spíše otravnou. Abych nebyla úplně škarohlíd, soužítí Lorelai a Luka hodně potěšilo. Opravdu jim to spolu sekne. Taylor byl opět příjemně nepříjemný a Emily byla jako vždy okouzlující a nepřekonatelná. V dalších dílech doufám v Roryno přesměrování na jinou než tuhle rozlítanou a roztažnožkovou verzi. Zatím 65%

Strážce divočiny (2009)

Ti tři žili můj sen. Jen tak se brouzdat trávou a lesem a pozorovat tu nádhernou ryzost přírody daleko od lidí, daleko od civilizace. Kéž by tak vypadal celý svět. Kéž aspoň tenhle ráj zůstane stále rájem.

Devious Maids (2013) (seriál)

Tak musím říct, že na to, jak mě první dva díly nezaujaly, těším se teď na každý nový díl a kam se příběh posune. Ano, má to sice nádech soap-opery, jak zde i někteří v komentářích píší, přesto nebo právě proto je to super odpočinková oddychovka, která má navíc spád a děj. Své hodnocení tedy zvedám. (psáno po 6. dílu první řady) 75%

Láska je láska (2012)

Komediální část moc fajn, romantická vcelku příjemná, ale ta dramatická hodně špatná a vyústění celého příběhu divné. To, co zaujme v traileru, se odehraje během prvních 30 minut a potom je to už taková méně zdařilá drama story na způsob Ulice apod., do které se snažili nacpat snad všechny možné problematiky dnešního světa. Být to filmováno v roce 2015/2016, nacpou tam i přistěhovalce. 45%

Pět nevěst (2011)

Hodně praštěná komedie, ale zaujala, to jo :-D. A mezi těmi dvěma to tak krásně fungovalo, že musím dát 70%

Věčně mladá (2015)

Zase jeden ze slibných a atmosférických filmů, kde všechno tak krásně klape a vypadá, herci perfektně hrají, jsou oděni do nádherných šatů, hudba ladí, emoce se rozjíždí a najednou přijde naprosto pitomý a nehodící se závěr. Nechci polemizovat nad tím, jak by se Ellis v nemocnici ve skutečnosti zachoval, ale zkrátka jsem čekala trochu jiný závěr než pohádkový. Takový, který by snímku zajistil onu nesmrtelnost, po které tak evidentně touží.

Princezna Mononoke (1997)

Poutavá nekonečná fantazie s odkazem na to, jak člověk ničí přírodu. Nicméně je toto téma příliš náročně zpracováno a pro člověka nezainteresovaného do asijské kultury, božstev a tradic nepochopitelná, řekněme až šílená. Konkrétně pro mě je to první anime, co jsem kdy viděla (když nepočítám pokémony z dětství). No a právě ty pokémony mi to připomínalo nejvíc. Prostě ta animace na mě působí až moc dětinsky - asi to bude těma mega očima. To píseň moře, kterou jsem viděla nedávno, byla animačně propracovanější. Příběh byl zvláštní, ale zaujal. 70 %