96 hodin (2008)

Jsem z toho filmu trochu rozpačitá. Na jednu stranu super téma, dobré zpracování, skvělý Liam Neeson a kvalitní hudba, na druhou zase až moc někdy přitažené za vlasy a nereálné a takové filmy já nemusím. Ukradli tatínkovu holčičku, tak si pro ni zajel, vyvraždil a zničil půlku Paříže a pak se zase vrátil spolu s dcerou domů, jakoby nic :D Všechno mu prošlo :) Když přivřu oči, tak ale jooo, 4* :)

Máj (2008)

Úžasný Tříska! :)

Kronika (2012)

Hrozné, nechápu, jak to může mít 71%. Je fakt, že jsem přemýšlela, jak to asi dopadne, pro to taky 2* místo 1*. Ale jinak hrůůza!

Králova řeč (2010)

Přiznám se, že o filmu jsem moc nevěděla, netušila jsem, kdo tam hraje, ale hned jak začal, řekla jsem si, že by se tam perfektně hodil Colin Firth, kterému podobná dobová role úžasně sedla (i když v nepovedeném) Dorianu Grayeovi. Jaképak překvapení, že tam opravdu hrál! A k tomu všemu moje oblíbená Helena Carter, už jen tohle herecké obsazení je symbolem úspěchu. Zahráli oba dva naprosto perfektně. Celkově film byl moc povedený, ale bez těchto herců by to možná nebylo ono. Malinko mi tam chyběl jakýsi zlom, kdy se král naučil pořádně mluvit, ale to je snad jediná chyba. Hudba také výborná. 5*

Lidice (2011)

Film byl natočen dle mého trochu kostrbatě. Téma je to skvělé na veliký film, ovšem toto zpracování se mi až tak nelíbilo. Někdy jsem se sama sebe ptala, jestli toto opravdu bylo možné v těch letech, hlavně třeba to nářečí nebo některá slova, která byla použita. Dokázala bych si to představit celé v takovém starém stylu, ovšem použitá kamera a ty efekty to udělali úplně jinak. Roden zahrál jako vždy dobře, Bydžovská se mi tam absolutně nehodila. Ať už řečí a jejím akcentem tak i jako postava. Jo a film byl celkově smutný, ale musím říct, že i přes svoji ubrečenou povahu jsem neuronila ani jednu slzu. Už jen proto říkám, že bylo něco trochu špatně.. Docela mě to zklamalo.

Marie Antoinetta (2006)

Dobré téma na film, i když dle mého, mohl by být lépe zpracován. Kirten Dunst tato role ovšem moc sedí, zahrála to moc dobře. Mrzí mě konec tohoto filmu, myslím si, že byl docela useknutý. 3*

Co je doma, to se počítá, pánové... (1980)

Některé hlášky jsou nesmrtelné, je to docela sranda, ale je pravda, že film stačí vidět jednou a dost. Škoda pana Sováka, který ve filmu hraje úplného blbce. Jinak to ostatní zahráli docela dobře. 3*

Bláznivá dovolená v Las Vegas (1997)

Typické béčko na nedělní odpoledne.. opět naprosto nereálný film, které nemám ráda. A dobro zvítězilo nad zlem a taťka si uvědomil, že rodina je pro něj všechno na světě :D

Warrior (2011)

Zajímavé téma, ovšem celkově v reálu dost nemožné, což mi docela vadí. Myslím, že z námětu se dalo vyždímat i víc, některé scény více rozvést (i když už tak byl film hodně dlouhý). Uměla bych si představit, kdyby jednotlivé souboje probíhaly každý den jeden a více ten turnaj vygradovat, to by pak dost umocnilo atmosféru. Tom Hardy byl ovšem excelentní, své role se ujal naprosto s přehledem, všechno co zahrál, jsem mu věřila, navíc se na něj moc moc dobře dívá :) stejně i Nick Nolte zahrál skvěle. Trošku mě zklamal konec, čekala jsem nějakou dohru, že se například o výhru rozdělí, nebo že vyplatí bratra z vězení, prostě dle mého trochu ukousnuté. Ale i tak skvělý snímek, pro chlapy určitě pecka :) 4*

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Kde koho by Johnny Depp v tom filmu zastínil, ovšem Leo zahrál svou roli tak naprosto fantasticky a věrohodně, že se to Johnnymu nepovedlo. Snad jediný z herců, který na sebe vedle Deppa dokázal strhnout větší pozornost. Finální gesto (spálení domu) bylo moc povedené. 4 * :)