Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Takže na tento film som sa tešil, podľa traileru a upútavok to vyzeralo na niečo nové (keďže som fanúšik série Boardwalk Empire) strašne som sa potešil....no bohužial nevyšlo. Trištvrtina toho čo je v trailery vo filme ani nebola, v strižni asi urobili viac ako bolo potrebné....obyčajný typický Hollywoodsky akčňák. Skupinka 5 neohrozených hrdinov s pištolkami, proti ktorým stojí asi 200 gangsterov + guľomet na streche - samozrejme kto asi vyjde víťazne? Zloženie skupinky - neohrozený hrdina z vojny ktorý sám zmláti 15 ľudí, nezastaví sa pred ničím, má neskutočnú potrebu vykonávať dobro, samozrejme aj tu je "fešák", ktorý po 4 vetách samozrejme skončí v posteli milenku hlavného gangstra a tá mu lásku opätuje ako z rozprávky :) Ďalší člen je nablýskaný kovboj, ktorý nikdy neminie svoj cieľ ani keby bol 6 kilometrov ďaleko, v noci a pršalo by, ešte neskutočne prísny policajt z údolia, milujúci otecko rodiny, ktorému sa neskôr začne ozývať svedomie, a nakoniec hlupáčik, ktorý si získa rešpekt až na konci filmu....Neskutočné! Ach ,aké prekvapujúce! Čo sa týka záporáka, čakal som oveľa lepšie vykreslenie postavy, predstavili ho na začiatku filmu v 15 sekundách potom už len sem tam zakopol na obrazovku v takých 2-3 minútových sekvenciách, kde sa hraje na neskutočné prísneho, najdôležitejšieho gangstra pod slnkom...aké originálne! A tie tváre čo hádže počas celého filmu....no mal som dosť. Tešil som sa na tento film veľmi, nielen už kvôli skvelému hereckému obsadeniu, ale aj príbeh a prostredie malo byť super. Nestalo sa! Bola to jedna krásna rozprávka :) Sklamalo ma to celkom dosť musím sa priznať. Tento film je jeden z tých, čo si pozriete a na ďalší deň už zabudnete, že ste ho videli. Nespomeniem si ani na jedinú scénu z filmu kde by som si povedal - super! toto stálo za to, toto si budem pamatať. Klišé a klišé a ďalšie klišé, všetko sme už videli len nie s týmito hercami. Podľa mňa tento film veľmi skoro upadne do zabudnutia

Temný rytíř (2008)

Neskutočné. Film má dve a pol hodiny, no pripadalo mi to ako by to zbehlo celé za 10 minút. Fantázia. Všetci boli dobrí, samozrejme, vynikala aj hudba(Hans Zimmer je jednoznačne najlepší v obore) zachytávajúca každičký okamih do posledného detailu. No ako inak bez Jokera, by bol tento film len obyčajným akčňákom. Neskutočné šialenstvo, neuveriteľné oživenie nielen žánru, čo sa týka Batmana, ale samotného Jokera. Heath začal niečo obrovské, posunul Jokera na úroveň, na ktorú dlho dlho nikto nesiahne, ak vôbec niekedy. Nikto nedostal zaslúženejšiu cenu akadémie ako on. Proste fantázia, balzam na moju dušu. R.I.P. Heath Ledger

Sunshine (2007)

Pecka. Fantázia. Super. Bravúrne. Excelentné. 5 slov 5 ***** hviezdičiek. Pre fanúšikov tohto sci-fi žánru, samozrejme MUST-SEE. Tento film neomrzí ani na druhé, tretie pozretie. Efekty a spracovanie nikdy neúnavnej vesmírnej tématiky a strachu z neobmedzeného a nepoznaného miesta, kde nikto nebude počuť váš krik :) sú proste na jednotku. Pre mňa je tento film klasika.

Psycho (1998)

To má byť akože čo ? To sa už dočista v tom Hollywoode nudia, a míňaju peniaze len tak lebo nemajú čo robiť. Neexistuje aby sa tento brak vôbec približoval Hitchcockovej verzii, proste neexistuje. Ani moderné známe tváre to nedokázali zachrániť, práveže neviem, či to nie oni prispeli k prepadu tohto remaku...

Psycho II (1983)

Celkom pekné pokračovanie, síce po 23 rokoch, ale povedzme si každý čakal, že mega úspešné Psycho sa určite dočká pokračovania. Poriadne domotané, miestami som ani sám nevedel čo sa to tam deje a koho podozrievať teraz. Ale dá sa to pozrieť, pre fanúšikov Psycha a Perkinsa je to celkom príjemné osvieženie.

Psycho (1960)

Už veľakrát som počul o tomto filme, videl som aj plno paródií so známou finálnou scénou z pivnice a našou obľúbenou matkou. Takisto som aj vedel, kto alebo lepšie povedané čo je Norman Bates zač. No pozrieť si tento film som sa odhodlal až tteraz. Myslel som si, že to len tak preklikám rýchlo nech to mám za sebou veď taký starý film, koho to zaujme. Neuveriteľné !!! Cez 50 rokov prešlo, a ja som s otvorenými ústami hltal každučkú sekundu. Alfred Hitchcock je génius. Takisto Anthony Perkins sa cez tento film dostal do mojho povedomia asi navždy. Neskutočné výkony sú možno už staré, ale geniálne. Jeden z najlepších filmov vôbec aké som kedy videl. Niekto sa prote narodí len preto, aby robil filmy. Škoda len, že to nie som ja :)

Okamžik zlomu (2007)

Celkom solídny thriller. Dlho som čakal kým si pozriem tento film, to sa musím priznať. Ale nakoniec som rád, že som sa do toho pustil. Hopkins samozrejme vynikajúci, je to pán herec. No ani mladý Gosling sa tu nenechal zahanbiť. Zapeklitý prípad vraždy manželky, kde už v úvode sa dozvedáme ako to celé bolo, no nekonečné právne procesy a súdne triky v ktorých sa obžalovaný Hopkins doslova vyžíva a necháva mladého právnika Goslinga ďaleko za sebou. S mrazivým úsmevom a chladnokrvnosťou kľučkuje v sieti lží, ktorú sám utkal. Jednu hviedzičku však musím stiahnuť pre typický a krásny klišovitý happy ending kde padúcha nakoniec dopadnú či to celkový dojem z filmu pokazí alebo nie.

Kick-Ass (2010)

Hit-girl jednoznačne najlepšia :D zachránila celý film

Dexter (2006) (seriál)

Momentálne je to najlepší seriál na svete.

Svítání (2009)

Bože, to bola sprostosť. Žiadny dej, žiadna myšlienka len tuctové Hollywoodkse scény. Hodina a pol života v prdeli....