Amazing Spider-Man (2012)

Tak přesně po 10 letech se nám představil nový Spidy. Vím, že z komiksového světa skutečně Amazing spider-man existuje, ale čekala, že to bude odnož klasického pavoučího muže s novým příběhem. Netušila jsem, že půjde o vynovený remaik Spider-mana s Tobeym. Tak jsem si říkala, jestli je to nutné, protože ten původní má na kontě pouze 10 let... Přes všechny tyto moje úvahy Vám však musím oznámit, že mě se tento výsledek líbil mnohem víc. Jednak se mě potěšilo, že vypadly některé scény, které mi už předtím tak nějak neseděly a vůbec všechno mělo šťávu a vtip. A taky musím říct, že jsem se zamilovala do Andrewa. Aaach, ten je v roli Petera Parkera o tolik lepší než Tobey, není to takový moula a je k sežrání.... HOLKY DO KIN!!!! :)

Amélie z Montmartru (2001)

Když se člověk dívá na Amélii, tak vnímá tu lásku a věří, že je jí na světě ještě dost a všechny války a mezinárodní konflikty nakonec nějak překonáme, bude-li tu stále někdo jí podobný. Její postava a zejména představitelka Audrey je klenotem francouzského filmu. Ve směsi té romantiky, lidského bytí a sounáležitosti, mě přitahovala i kamera laděná do odstínu green and red. Strašně ráda bych vzdala díky jedinečnému hudebníkovi Tiersenovi, který ukázal světu tu jedinečnou a skvostnou klavírní symfonii. Je to nádhera.. Člověk Amélii nemůže nemilovat!

Americká fabrika (2019)

Zklamání. Je to policky korektní dokument. Aby náhodou žádnou ze stran neurazili. Tohle není žurnalistika, ani dokument si takhle nepředstavuji. Měl by být nestranný, to ano, ale neměl by mě omezovat v tom, že bude pod vlivem redigovat, co bude publikováno a co ne. To je pak jen reality show.

Americká krása (1999)

Přesně tohle má film mít. Zamotanou jednoduchost. Nemám o tom moc co napsat. Raději se na to podívejte, na tohle si člověk musí udělat názor sám.

Americká puma (2011) (TV film)

Vědci v terénu jsou někdy fakt pěkňoučcí :)-. Ale jinak to nebylo moc poutavé, na 3/4 hodinový dokument bych řekla poměrně ducha prázdné a záběry na NG dost slabé.

Americký X Factor (2011) (pořad)

Nesrovnatelná úroveň s našimi popovými show. I když mám rovněž výhrady proti tomuhle celkovému komercialismu, tak něco mě na tom láká mnohem více, než nova a její superstar, X faktor (potažmo voice).

Americký zločin (2007)

Krásně zpracovaný příbeh lidské bestiality. Kvůli tomu, že byli lidi úmyslně slepí, chladní a násilní muselo zemřít nevinné děvče. A to fakt šíleným způsobem. Filmové zpracování ale bylo skvostné. A Ellen Page v hlavní roli byla neuvěřitelně správná volba. Její drobná postava a neuvěřitelná sensibilita mě nutila uvěřit, že trest smrti je někdy jediná cesta (myslím pro Gertrudu). A to jsem zásadně proti.Paráda. Jen nechápu, jak mohla její sestra dělat, že se nic neděje :(, to nepochopím.

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad)

Nějak jsem nepochopila? Co že je na tom DOKUMENTÁRNÍ? Ahááá.. vždyť se jedná o soutěž pro budoucí modelky, tak ony víc vědomostí nepotřebují.

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Copak ten režisér nebo zvukař, nebo čí to byl "skvělý" nápad, vůbec neuvažoval o tom, že ty ozvučené pohyby androida Andrewa budou nepříjemně syčet a pískat a divák je bude muset dlouho poslouchat??? Vždyť to je k zbláznění! Nehledě na trapné rádoby emoční chvilky, kterými nás měli s Andrewem sblížit, ale ukázali spíš neschopnost herců (zejména těch malých) něco vyjádřit. Jenže nebyla bych to já, abych jim na to citové vydírání nekývla a nenechala se vtáhnout do příběhu.