Astérix a velký boj (1989)

Tohle je skutečné a jediné mistrovské dílo, co se týče Asterixe a Obelixe. Když jsem viděla tohle, tak teprve teď mohu s klidným srdcem o této hrané podobě tvrdit, že je velmi nevydařená. Ale tato originální kreslená tvorba je dokonalá! Bravo!

Atentát v Ambassadoru (2006)

Na to jak nemám ráda ameriku a její "velmoc", která se paktuje právě s vlivnými lidmi, kteří skutečně hýbou světem, tak tomuto Muži - Bobbymu- bych skutečně věřila, že něco mohl změnit. Abych se však dostala k hodnocení tohoto filmu, musím opustit své doměnky. Herecké obsazení nadupané hvězdami, i když děj bych oželela dosti zdlouhavý a z počátku nechytlavý děj a za to musím objektivně strhnout 1 hvězdu.

Atlas mraků (2012)

Méně je někdy více. Bylo to příliš překomplikované a časová stopa tomu moc nepřidala, 3 hodiny jsou skutečně moc dlouho na to, aby člověk udržet takovou pozornost, jakou tento film potřebuje. Bylo taky dost složité dávat pozor, když se doby, scény, lidé měnili z minuty na minutu. Pro mě je v jednoduchosti síla a tohle si myslím, že by si trochu větší jasnost a přímou linii zasloužilo. Výsledná myšlenka, pokud jsem ji pochopila správně, byla velmi zajímavá, ale celé to bylo pojaté špatně. Moc mě to neohromilo. Podívala bych se na to i znovu, ale ty 3 hodiny už na to znovu asi nenajdu.

Ať vejde ten pravý (2010)

Vynikající výběr na Valentýnský večer:). To byl úchvatný nápad dát do hlavní role dítě! Nikdo z diváků nemá šanci zapochybovat o tom, jak by to mělo skončit a je tím přinucen fandit té malé upírce. To se mi líbilo. Na začátku (a hlavně při výběru filmu) jsem vůbec nečekala, že to bude tak romantický příběh, mělo to větší grády než všechny díly Twilight ságy! :)

Ať vejde ten pravý (2008)

Bohužel se nevyhnu srovnání, protože jsem viděla 2 filmové adaptace této knižní novely. Takže tento byl natočený jako první, já jsem ho ale viděla v opačném pořadí před jeho britským kolegou "Let me in". Takže jsem to v průběhu neustále porovnávala. A některé věci se mi líbily víc tady, některé tam. Tato verze je určitě sirovější, hororovější a děsivější. Její britská sestra je spíš nevinná, přívětivá a dětská. Líbí se mi ty jednotlivé odlišnosti a pravdou je, že atmosféra se mi líbili víc tady, protože ten blonďatý klučina v hlavní roli je nevinnost sama. V "Let me in" je to zase ona vampírka, která je roztomilá a člověk má chuť jí ze všech sil pomoct. Těžko říct, který je lepší..

Audrey (2020)

Pro všechny fanoušky, kteří o ní zatím nic neviděli, je to skvělé. Já už jsem toho o ní něco za tu dobu nakoukala a mnoho nových informací to nepřináší. Také - dobrý dokument poznáte podle toho, že se neorientuje jen na úspěchy. Tady mi chyběl záběr i na ty strašné věci, kterými si prošla. To bych ocenila.

Austrálie (2008)

Páni! To je tak dlouhý a zdánlivě nesourodý děj. Přeskakujeme z jednoho civilizačního problému k druhému.. od otroctví, rasismu po válku. Když je něčeho tolik, jak to může dohromady fungovat? Osobně mám režisérský přístup Baze Luhrmanna ráda a tohle nebylo špatné, ale bylo to moc.. Chvíli jsem si nebyla jistá, jestli pořád sleduji ten stejný film. První půlka filmu si v mých očích vedla víc.. Pro mě to mělo skončit před načnutím druhé hodiny filmu.

Autoškola národa (2010) (pořad)

V testu jsem si vedla docela dobře. I když to není top art a bylo to místy trapné, úplný odpad to nebyl.

Avatar (2009)

Nemohu se zbavit pocitu, že oscar 2010 měl vypadat jinak. Avatar nám ukázal grafiku z jiného úhlu pohledu a já jsem za to moc vděčná. V avataru mi nic nescházelo. Byla to precizní práce Jamese Camerona, sehranost herů, úplný scénář, parádní vizuální efekty. Já ztrácím slov nad tou chválou.

Avengers (2012)

Určitě je to plné akce a skvělých záběrů. Určitě je to i plné super komiksových hrdinů, ze kterých já znám tak tři a to stejně jen díky filmům, takže nebudeme si to nalhávat, komiksy nejsou mou oblibou ani silnou stránkou. To bychom měli na úvod. No a dál to bylo tak plné hrdinů, až jsem někdy nevěděla která bije a koho mám obdivovat víc. To je na jednu stranu dobře, ale na druhou stranu mě to tak od poloviny filmu přišlo dlouhé a pořád dokola.. Je to kvalitní film, dobrý scénář a hlavně herci, ale určitě bych ho nepovažovala za filmovou modlu ani převratný průlom. Vlastně mě to nechává dost chladnou, čekala jsem od toho maličko víc ;))