Adamova jablka (2005)

No, nič moc podľa mňa. Čudujem sa tomu vysokému hodnoteniu. Nejak mi ten film nesadol. Každopádne sa mi ho ani nedá nejak extra skomentovať, pretože som si z neho nič moc nezapamätal. Ako, pár vecí bolo možno zaujímavých ale v konečnom dôsledku pre mňa film dosť o ničom.

Ad Astra (2019)

Ako môže byť niečo také dobré zároveň také nudné? Občas sa mi stane, že zaspím na gauči pred telkou, no v kine sa to deje vo výnimočných prípadoch a práve preto musím žiaľ označiť film s názvom "Brad Pitt vo vesmíre" ako príšerne nudný. Prekrásne scenérie, pseudopoetický a filozofický nádych no pri milióntom spomalenom zábere s ťahavou sláčikovou hudbou si poviete, na čo vlastne všetko toto? Príbeh úplne jednoduchý, až by sa vedel vtesnať do minúty. Ale o ten tu evidentne nejde. Ja som ho ale potreboval. Pokiaľ budem mať večer problém zaspať, pustím si soundtrack z Ad Astra.

Agent bez minulosti (2002)

Priznám sa, že od filmu takéhoto formátu som ten záver vážne nečakal..... ale na moje vlastné prekvapenie ma ten záver milo potešil. A tento film vážne odporúčam. Vážne dobrý.

Ahmed & Salim (2009) (seriál)

LFŠ 2011: Ako, videl som síce len dva diely počas LFŠ, ale je to vcelku fajný izraelský kúsok zasadený do southparkovskej animácie, hovoriaci o nenávisti arabských teroristov voči židom. Cez brutalitu k zdanlivému happyendu až zrazu úplný klinec do rakvy. Dosť dobré.

Achilles a želva (2008)

Tak tento film skončil u mňa veľkým sklamaním. Nudil od začiatku a vôbec sa nevyvíjal k lepšiemu. Nenadchol príbehom, nápadmi, ani metaforickosťou. Prišiel mi dosť odporný. Zatiaľ najslabší Kitanov pokus pre mňa.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Už len za to, že som sa tak dlho odhodlával pustiť si film, videl som ho na dvakrát s veľmi dlhou pauzou medzi jednotlivými "polovicami" a jednoducho mi to dych nevyrazilo. Nehovorím, že to bola zlá sci-fi, možno sa na ňu v súčasnosti dívam mierne skreslenou optikou, no skrátka, asi som chcel a potreboval viac v tomto filme.

Ajťáci (2006) (seriál)

Vážne dobrý humor. Taký mi naozaj sedí maximálne. Trošku škoda, že niekedy býva dosť nevyvážený. Jeden diel je ním preplnený, druhý zase trochu kríva. Takisto sa mi veľmi páči absurdita spojená s paródiou, ktoré až tak často pri takomto druhu seriálu nevídať. Trošku mi príde čudné, že jedna séria má len šesť dielov. Myslím si, že by kľudne mohlo byť viac. Zároveň si neviem zvyknúť, že hoci je to relatívne nový seriál, stále mi to príde ako také dosť "retro" štylizované. Okrem toho všetkého si ale myslím, že sa Britom podarilo spraviť sakra dobrý kúsok.

Aladin (2019)

Všetko by to bolo skvelé ale polka hercov by musela byť iná a spevy by nesmeli znieť ako prehnané stovkou hlasových korektorov cez plechovku od Coca-coly. Malo to podobný feeling ako pôvodný Aladdin, ktorý osobne považujem za najviac komediálne ladenú Disneyovku, žiaľ, pre vyššie spomínané faktory nemôžem dať viac.

Alenka v říši divů (2010)

Pekné efekty, postavy a všetko okolo, no niečo mi predsalen v tom filme chýbalo. Niečo, čoho by som sa chytil. Možno trošku plnohodnotnejší príbeh, nie len taký sled udalostí, ktorý má jasne prednastavené svoje kroky. Aj napriek filmovej gracióznosti, príbeh ma jednoducho dostatočne nenaplnil.

Alice in Borderland (2020) (seriál)

Na japonské pomery dosť dobre zahrané anime. Určite veľmi porovnávaný seriál s kórejským Squid Game, no líšia sa u mňa najmä v tom, že Squid Game si zachovával jedinečnú atmosféru počas celého deja prvej série, zatiaľ čo atmosféra v Alice sa menila a nebol to úplne najpútavejší vývoj. Za to asi vďačí predlohe. Každopádne veľmi dobrý seriál.