• Pohádka

Hedwig a Angry Inch (2001)

dal bych tak 4 a půl hvězdičky - ale těch pět si to zaslouží za dvě věci: 1) super soundtrack (hudba, animované "klipy", originální texty) 2) je to vtipné! trochu jsem se bál, že se bude tlačit na city, jak tomu často u filmů s podobnou tématikou bývá, ale hlavní postava je zábavná, skvěle zahraná... a brutálně hlásí :) velmi milé překvapení, které můžu s radostí doporučit.

Maffiósso (1998)

já se bavil skvěle... i když tam byla hluchá místa, celkově to byla dost povedená parodie, a protože jsem za posledních pár měsíců viděl několik klasik z mafiánských filmů, bylo to o to lepší :)

Láska je láska (1998)

a skoro bych dal pět, jen jsou některé věci moc na sílu. ale ty holky jsou skvělé! taky bych byl rád patnáctiletá holka zamilovaná do holky :)

Rašómon (1950)

no.. jistě velmi zajímavý film, i když to tedy není úplně styl, který by mi seděl. nutí to uvažovat, ale skutečně to působí spíš jako divadlo než film, a exaltovanost hereckých výkonů je sice jistě záměrná, ale na mě to působilo dost zvláštně... ale nápad výborný.

Rok ďábla (2002)

plíhala mám po tomto filmu radši jako herce, než zpěváka.. ke konci to trochu vázlo, ale pořád platí, že je to kus skvěle odvedené práce, s dobrou kamerou, režií i (ne)herci. no a hudba je jasná... nějak mi to hrozně dlouho unikalo, takže zaplňuju mezeru a přes velká očekávání nejsem vůbec zklamaný.

Nelítostný souboj (1995)

Super herci (a to i ve vedlejších rolích - které jsou prokreslené velmi solidně, což není tak často k vidění), výborná kamera, střih i mnoho dalších kladů - to vše mě vede k plnému hodnocení. Ale.. je tady ale, v podobě místy nelogického scénáře - a z ničeho nic se chvlemi objeví velmi slabé dialogy nebo zbytečně přehnané scény (třeba začátek vztahu McCauleyho, dlouhatánská přestřelka po napadení banky). A po pravdě řečeno, Al Pacino je uvěřitelný jako špatný manžel, ale jako akční hrdina toho zvládne až trošku moc, než abych mu to baštil... tak 4 a půl...

Maléry pana Šikuly (1999)

znát český název, asi se na to nepodívám, ale to by byla škoda - tenhle film je skutečnější výpovědí než řada velice seriozně se tvářících snímků. sice to není stoprocentní, ale pokud jste někdy něco podobného zažili sami, určitě se vám to bude líbit :)

Van Helsing (2004)

jednu hvězdičku dávám asi jen proto, že jsem se docela pobavil při natáčení filmu, když jsme jako vesničani dobývali pernštejn. sice byla neuvěřitelná zima, ale stejně to stálo za to... ovšem už tehdy nám bylo jasné, že smíchat drákulu, frankensteina a vlkodlaky je dost divný nápad. a taky že ano. děj je naprosto nesmyslný, dialogy úplně neuvěřitelně pitomé a herecké výkony odpovídají scénáři: děs a hrůza (ale to prostě ani odehrát asi nešlo). drákula vypadá jako david gahan, všichni mluví s rádoby rumunským přízvukem... kupodivu to nezachrání ani triky: všechny vypadají totálně béčkově (scéna přeskoku šestispřeží přes propast to korunuje), upírky jsou naanimované jako z roku 1994. prostě ne.

Na planincah (2003)

povedený film na téma dospívání - situační komika i dobré herecké výkony ho posouvají mezi nadprůměr, ale nelze od něj čekat nic víc, než příjemně strávený večer. ale jestli máte rádi milý humor a Slovinsko, je to skoro povinnost :)

Dexterova laboratoř (1996) (seriál)

jednoznačně kultovní záležitost. jeden z top 5 z cartoon network! dexter ownz ;)