Dexterova laboratoř

• USA Dexter's Laboratory
Animovaný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie
USA, (1996–2003), 28 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Série(4) / Epizody(78)

Dexter je geniálny chlapec. Vo svojej izbe má za knihovňou tajné laboratórium s najmodernejšou technikou, ktorú si aj sám vyrába. Jeho pokojné rozmýšľanie a pracovanie však narúša jeho nadmieru hlúpa sestra Dee-Dee s deštruktívnymi sklonmi. Svoje laboratórium preto musí pred ňou často chrániť, zároveň nesmie dopustiť, aby sa o ňom dozvedeli jeho rodičia. A aby to všetko nestačilo, musí občas aj odolávať útokom svojho vedeckého soka Mandarka. Byť géniom veru nie je med lízať. (pivo)

Melies

9 / 10 Vynikajúci animák, ktorý by som sa nebál označiť nálepkou INTELEKTUÁLNY. Pre mňa jednoznačne to najlepšie, s čím som sa kedy na stanici pre deti stretol, a jediný skutočný dôvod, prečo by som si bol za Cartoon Network ochotný priplatiť po tom, čo nám ho zrušili. O to viac zamrzia neskutočne odfláknuté neskoršie série, ktoré originálu nesiahajú ani po pleseň na päte. Hanba!!! ()

husokachna

Dexter mi pomáhal učit se anglicky a někdy i jiné řeči (omelette du fromage mě provází do dnes) a byl pro mě závanem exotiky v době, kdy ještě člověk nebyl přehlcenej obsahem odevšad. I když měl slabší i silnější chvilky, pořád to byl (a je) parádní mix zábavy pro mladší i věkově pokročilé. Čtyři, jak jinak než, sýrové omelety. ()

erased

Byl jsem mlád, neuměl jsem skoro vůbec anglicky, viděl jsem jeden díl za celou věčnost, ale stejně jsem si Dextera a Dee-Dee zamiloval. Cartoon Network pro mě ve své době stokrát důležitější než nějaká Nova se svými kačery, a toto je bezpochyby to nejlepší co kdy tato stanice vysílala. Skoro umírám touhou vidět všechny díly znovu a pěkně pohromadě, bohužel si na Dextera vzpomenu jednou za uherský rok. Ale jednoho dne... ()

Mr.Floyd

Nekonečné animované seriály z Cartoon Network mi naozaj nie sú po chuti a mnohé dodnes považujem za skutočne odporné a nevhodné pre detského diváka. Na Dextera som sa však pozerával pravidelne (aj keď som vôbec nerozumel tomu čo postavy rozprávajú) a poskytol mi hodiny filmovej zábavy. Dnes by som si už Dextera neobľúbil, ale spomiekny na detstvo sa nedajú vymazať mávnutím ruky. ()

AxusNalim

1. a 2. řada - klasika, kterou jsem viděl už kdysi v premiéře na Cartoon Network, některé díly skvělé, některé trochu horší. 3. řada - přišly trochu drastické změny výtvarného zpracování a celkově se to zhoršilo, ale třeba díly s Mandarkem, jeho hipísáckou rodinou a jeho redesignovanou laboratoří se mi pořád líbily. 4.řada - na první pohled se mi zdála horší než třetí, ale nakonec kvalitnější díly převážily. Na všechno se dívám s českým dabingem a kupodivu mi po několika dílech přestal vadit. ()

• Epizóda "Trapped with a Vengeance" je paródiou na film Die Hard (1988), vrátane scény, kde Dexter oblečený len v kraťasoch a tričku, bolestvo chodí bosí cez rozmrvené zemiakové lupienky. John McClane bol nútený chodiť po rozbitom skle. (Flipper)
  • V epizóde "Blackfoot and Slim" Dexter športuje s ušným príveskom. Identifikačné číslo na prívesku je "BG1138", jasný odkaz na film THX 1138 od Georga Lucasa. (Flipper)