• Pohádka

Žít (2022)

Mr. Nighy mě rozbrečel. Krásný, jemný film. Kdyby bylo víc takových.

Babicova televize (2021) (pořad)

Co recept to perla...ale ruku na srdce ideální chlapské vaření z originálního Jyrkova receptáře! "A kdybych tady měl uklizeno, bylo by to ještě hezčí."😂😂😂😂

Haló, haló! (1982) (seriál)

Prase, pse, hyeno.!!!!!!! Kapitán Gruber a jeho tančík, mokrý celer, letecká přilba, ruční mixér. a "OOOOˇ René" - to je naprosto nepřekonatelné. Kam se hrabou české sitcomy.

Nevěra (2000)

Tichý, krásný, až smutný film. Ale jeden z filmů, který mě opravdu zasáhnul. Proto je jeden z mých nejoblíbenějších; Díky Liv Ullmann.

Hamlet (1996)

Moje srdeční záležitost a začátek fanouškovství díla Kennetha Branagha. Můj začátek zájmu o Shakespeara, anglického divadla, atd. Geniální film. Hlavně ta scéna s Horatiem: "Ani vrabec nespadne ze střechy, aby to nebyla vůle prozřetelnosti.., ...... Být připraven je vše." https://www.youtube.com/watch?v=EHUZ1_cxdyw

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Stylový seriál - jak jinak než do puntíku vypiplaný. Navíc působí jako droga, takže musíte prostě vidět každý další díl. Každá postava tam má své místo, nicméně se všechny charaktery postupem času vyvíjí a to Vás nutí pokračovat s nimi. Dostanou se Vám prostě pod kůži.. Podle mého je to jeden z nejlepších seriálů, jaký kdy byl natočen.

Láska nebeská (2003)

Snad nejlepší novodobý romantický film. Ač nemám filmy tohoto typu příliš v oblibě, tenhle je výjimkou potvrzující pravidlo, že nic se nemá házet do jednoho pytle. Rickman, neeson, Firth opět nezklamali a Hugh Grant příjemně překvapil (a to nemluvím o těch ostatních). Teď nezbývá, něž jen čekat na další "Lásku nebeskou"... a doufám, že to bude brzy :-)

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Dobře vypointovaný kousek, skvělé postavy, vtípky. Ďábelský Kenneth, lišácký Jack Donaghy, mlsající Liz - kdo by je neměl rád? Za mě rozhodně *****.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Podle mně výborný seriál. škoda, že ho asi zruší - tohle dílko si to opravdu nezaslouží. Já dávám 5 hvězdiček - jedna speciálně navíc patří Walterovi :-)