Přežít! (2008) (seriál)

Obrovská škoda že Survivors bylo ukončeno. Jeden z mála post-apo počinů, který řeší i logický problémy, který by nastaly pokud by se stal nějaký takovýdle "prušvih". A konečně post apo bez scénáře s virem měnící lidi v zombies.Těžko říct proč se seriál neuchytil, zajímalo by mě jak by skončil, kdyby měl takovou masivní podporu jako třeba walking dead, o survivors bohužel nebylo moc vidu ani slechu, většina lidí na něj narazila spíše náhodou a bohužel až po odvysílání.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

K tomu není co dodat. Výborný herecký výkony a hlavně excelentní dialogy. Mám rád filmy založené na diskuzi a pokud film dokáže pohnout s názorem diváka (jako tady ohledně viny či neviny), je to známka dobře odvedené režisérské práce a kvalitního scénaře. Henry Fonda klasicky svým hereckým výkonem zastínil ostatní herce.

Ženy ve spitfirech (2010) (TV film)

Vzhledem k tomu, že drtivá většina dokumentů o 2. světové se točí okolo dění na frontě nebo naopak vypracovávání plánů přimo v týlu, tak vidět válku z pohledu lidí, kteří byli v ATA a podobných službách a navíc ještě z ženského pohledu bylo něco nadmíru zajímavýho. Kor když si to pustíte čistě z důvodu abyste zabili čas při vaření a nakonec místo vaření koukáte jen na televizi :)

Muži v černém 3 (2012)

Oproti nezáživnýmu druhýmu dílu je 3ka super oživení série a myslím že i její důstojný ukončení. A Will Smith prostě nestárne, po 15ti letech od MIB vypadá narozdíl od Jonese pořád stejně :)

12 let v řetězech (2013)

Smutný příběh "negra" před občanskou válkou. Spíše než dojemný film je to prostě výlet do historie států konfederace, což je na jednu stranu určitě dobře (narozdíl od úplně nesmyslnýho Djanga co se týče historie), na druhou stranu mi vadila absence emociální stránky. Neříkám že z toho chci mít kýčovitej emoční doják, ale trochu větší vcítení se do postavy by neuškodilo. Krom toho nevim co vytknout.

Vlk z Wall Street (2013)

Drogy, chlast, peníze, Martin Scorsese. První věc co mě napadla byl film Goodfellas a v podstatě srovnávat s ním jsem ho začal ve chvíli, kdy Leo začal rozjíždet Straton. Podobná situace, jediný rozdíl byl v tom, že se prostředí mafiánů vyměnilo za wall street. I když sem se většinu filmu bavil díky skvělým scénkám a hláškám, přecejenom koukat na to jak si někdo tři hodiny šňupe koks a jiný nesmysly, společně s absencí nějakýho většího zvratu ve filmu, mě už ke konci začínalo nudit. Co trochu nechápu je mínění dost lidí, že by si za todle Dicaprio už konečně zasloužil oskara... To že by si ho zasloužil s tim souhlasim, ale za Vlka? Sice to zahrál sakra parádně jako vždycky, ale měl ho dostat za jiný filmy - například to jak zahrál Hughese v Aviatorovi bylo nepřekonatelný, to samé další jeho filmy. Vlk pro mě osobně patří zrovna k těm slabším (druhá věc je že i jeho slabší role patří mezi nejlepší ve srovnání s ostatními herci.) Ve výsledku to prostě pro mě byli slabší Goodfellas.

Coach Carter (2005)

Klasický Americký klišé film a otřepané téma, na který bylo natočeno neskutečnej počet filmů. Kombinace výborného Jacksona a smutné pravdy o Americkém školství spolu se sympatickou partou hlavních hrdinu, kteří se prostě jenom blbě narodili, vyšla fakt skvěle. A narozdíl od mraky filmů s tímdle motivem, má navíc i co říct.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Lepší než první díl, stále ale na míle vzdáleno Pánovi prstenů. Hobbit prostě není příběhově tak atraktivní a i když se Jackson snaží co může a stále se něco děje, tak kromě audiovizuálního efektu (kterej byl v IMAXu ultimátní) jsem si nic víc z filmu neodnesl. Při ohlášení sem nečekal že to překoná Froda, ale doufal jsem, že to bude krásný dokreslení příběhu, místo toho je Hobbit víceméně továrna na peníze. Tak snad třetí díl mi to vyvrátí :)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nuda, poprvé se mi stalo že jsem v kině na 15 minut usnul. Přitom má film všechno co bych od fantasy chtěl - krásné prostředí, dokonalá hudba, pořádní trpaslíci co se s ničim nemažou, čaroděj, boje, elfové, drak... Nevim zda to je Tolkienem nebo Jacksonem, ale tentokrát mě to prostě jako celek nudilo. Po druhým shlídnutí doma (poprvé v Imaxu), mi to přišlo ještě horší.

Kapitán Phillips (2013)

Příjemný překvapení, od prvního příjezdu pirátů až do konce se atmosféra dala krájet, k tomu bezchybný Hanks... Ale 6 nominací na oskara, když např. Rush nebo Mitty vyšly úplně naprázdno?! Stejná situace jako před rokem s Argem a pár let zpátky s Hurt Lockerem... Americkej film, v hlavní roli odvážnej Američan, trochu armády nebo aspoň CIA a k tomu nálepku "podle skutečný události" - zaručenej koktejl na oskary.. Nejsou to špatný filmy, to naopak, ale na film roku si myslím že bylo více lepších kandidátů.