Velryba (2022)

Velmi smutný a silný příběh o člověku, který ztratil milovanou osobu, a ze žalu se doslova užral k smrti. Je až neuvěřitelné, co dokáže psychika při ztrátě milované osoby, a to i přesto, že stále jsou okolo lidé, na kterých jim záleží, a naopak jemu záleží na nich. Herecký výkon Brendana Frasera je i v takto omezené možností pohybu úctyhodný. Hlavně co se týče obětavosti, kterou musel podstoupit, aby vůbec mohl tuto roli zahrát. Jedná se o téma, které nebývá tak časté, a upřímně, já jsem nic podobného ještě neviděl.

Babylon (2022)

Od tohoto filmu jsem měl velká očekávání. Čekal jsem herecký koncert Brada Pitta, ale nedočkal se jej. Margot byla podstatně lepší. No, co vám budu povídat, napsat příběh bez příběhu musela být tuze těžká práce. Začátek byl velmi pěkný, jak tam nakládali toho slona do relativně malého náklaďáku, čekal jsem tedy obrovskou zábavu. A čeho jsem se tedy dočkal? No několik zábavných štěků v tom skutečně bylo, ovšem celý film to zachránit nedokázalo. Je to relativně nudné, bez příběhů a na to, že to trvá tři hodiny, je to spíš tragédie. Ovšem tragédií, jako takovou to nazývám i tak, pač osudy jednotlivých postav, o kterých je řeč, byli skutečně tragické a z mého pohledu až nepochopitelné.  Navíc mám pocit, že toto dílo má s sebou nést jakési poselství, které jsem ovšem úspěšně nepochopil. No, vůbec, film s poselstvím, a filmy, které nás mají vychovávat, ze srdce, nenávidím. Je to velká škoda.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Příběh takový nijaký, dialogy, jednoduché a prosté, a triky katastrofální. Celkový vzhled působí velmi levným dojmem a spíš mi to přijde jako nějaká telenovela.

Dívka a moře (2023)

Mimořádný příběh o opravdu mimořádné a velmi odvážné dívce. Žel, bohužel by si toto téma zasloužilo trochu delší stopáž. Tento snímek je zaměřen pouze na city. Ovšem dívka se musí na moři vypořádat ze spousty problémy, která se na lodi vyskytly, a to jen z toho mála, co vím na Wikipedii. Každopádně stojí za shlédnutí, už jen proto, že se toto opravdu stalo a tato mimořádná dívka dosáhla kýženého úspěchu. Ale jak říkám, více se zaměřit na plavbu jako takovou a problémy s ní, nežli jen obírat kolem dokola její pocity a pocity všech okolo. Jasně být to tam musí o tom žádná.

Infiniti (2022) (seriál)

Ono se to tváří jako thriller, ale je to i sci-fi a krimi, což zde zapomněli zřejmě napsat. Na druhou stranu musím říct, že takto zapeklitý a zamotaný příběh jsem už dlouho neviděl. Nějak si nedovedu přestavit, že bych sledoval každý týden jeden díl. Těžko bych si poskládal celý příběh dohromady. Samozřejmě to je pouze můj problém, moje paměť není příliš dobrá. A zároveň musím říct, že konec se mi taktéž nelíbil, konec byl příliš nejasný a hned z několika otazníky. I přestože hlavní otázka neboli hlavní padouch byl dopaden. Ovšem proč tak činil, je mi velkou záhadou. Třeba bystřejší divák to pochopí. Mně se to ovšem nepovedlo.

Hrubý střih (2022)

Nečekaná kravina postihla nás. Opravdu nechápu ty chvalozpěvy, co tady mnozí pějí. Celkem bych to shrnul asi takto, kecy, kecy, nuda, a zase samé kecy. Měl jsem co dělat, abych u toho neusnul. Opravdu toto není film pro mě.

Bledé modré oko (2022)

Za mě se jedná o docela podařené dílo, ale jak tak čtu ty komentáře, mám neblahý pocit, že diváci jsou čím dál víc náročnější. Bohužel nejde donekonečna tvořit lepší a lepší filmy, všechno se někde zastaví a zůstane to na stejné úrovni, jediné, co může být lepší, jsou vizuální efekty. Jasně jmenovaná díla, jako je ospalá díra a jméno růže, jsou samozřejmě mimořádná, ale ani tady bych neřekl, že to je tak špatné. Je to docela tajemně laděný snímek a na konci s nečekaným koncem. Líbí se mi takové filmy, a určitě stojí za shlédnutí. Rozhodně se nejedná o žádný odpad.

Jan Žižka (2022)

Hned na začátek musím říct, že se opravdu jedná o historickou slátaninu, no ale na druhou stranu se jedná o velmi podařené dílo z hlediska zábavy, efektu a prostředí. Nepodařilo se mi na internetu dohledat existenci Kateřiny, o které se příběh celou dobu opíral, no, nějakou Kateřinu jsem skutečně našel, která pocházela z Francie, ale nebyla ani zmínka o tom, že by se vyskytovala v Čechách. Taktéž si myslím, že to bylo vylíčeno tak, jak to skutečně v těchto krajinách bylo v této době. Trochu mě tam vadily jisté postavy tmavší pleti a Asiaté, kteří připomínali Mongoly. Taktéž se domnívám, že lom Amerika se v této době ještě nevyskytoval, ale což, měla to být zábava. A to skutečně byla. Ani děj mi nepřišel nijak zmatený. Ono je lehké kritizovat film, na který museli dát peníze zahraniční investoři, protože ti naši Lakomý milionáři nedají na nic ani korunu. A ostatně se jim ani moc nedivím, ono udělat ryze český film a prosadit ho ve světě je takřka nemožné. Tento film byl dělán tak proto, aby je mu rozuměli i v zemích, kde neměli ani ánu o tom, že nějaký Žižka, vůbec žil.

Černý medvěd (2020) odpad!

By mě zajímalo, na čem se autor zrovna sjížděl, když to tvořil. Je to něco příšerného, po 20 minutách jsem si myslel, že ten film vypnu, a ne do koukám ho, nakonec jsem vydržel až do konce. Byla to ovšem hrozná chyba. Film je plný tak stupidních dialogů, že mám pocit, že to psalo osmileté dítě, ve své podstatě nechápu, co se tam dělo a o co autorovi šlo, bohužel ani hezké herečky hlavní roli nedokázali zachránit ani jednu hvězdičku. Je to prostě odpad odpadů. Vyhněte se tomuto filmu, já to měl udělat!

25 let neviny (2020)

Mám trochu dilema, film nebyl až tak příliš zábavně natočen, ale na druhou stranu, obsahuje tak strašný osud člověka neprávem odsouzeného, že se mi z toho chce až blejt. Ti, co nás mají chránit, si s námi pohrávají jenom, protože jejich známí páchají trestné činy. Nevím jak vy, já bych osobně nemohl žít s vědomím, že jsem násilím donutil člověka se přiznat k takto ohavnému činu a po sléze ho poslat na 25 let do vězení, a to všechno ještě s myšlenkou, že ve vězení zažije hotové peklo. Myslím si, že ti lidé, co takto smýšlí, tak si zaslouží 20 let mučení. Teď se vrátím k filmu, jak jsem psal, z mého pohledu není příliš záživný, ovšem i tak stojí za zhlédnutí, poněvadž je to silný příběh, který se zas na druhou stranu jen tak nevidí.