Přátelé (1994) (seriál)

Pro mě asi nepřekonatelný tv seriál se skvělými téměř 240 epizodami. Zkrátka kultovka, kterou už jen tak něco nepřekoná.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Nemá cenu to příliš komentovat- naprostá klasika žánru!!!! Čísla hovoří za vše- již dvácátým rokem a stále dobře

Láska nebeská (2003)

Skvělý, chytrý, vtipný a laskavý. Tak bych asi jednoduše zhodnotil tento pro mě nejlepší romantický snímek. Kouzlo Vánoc na vás dýchá, i když si film pustíte v červnu a to možní i umocňuje zážitek. Ani jedna z linií filmu není hlavní nebo vedlejší- všechny jsou si rovny a žádná by bez té druhé nefungovala. A myslím si, že i sebevětším "drsňákům" musí při tomto snímku plesat srdce.

Trainspotting (1996)

Pro mě jako pro spoustu filmových fanoušků Kultovka s velkym K! Velice věrohodně ukázaný život feťáků- líbí se mi na tom především to, že i vážná témata se dají udělat vtipnou formou a přitom to není zlehčováno. Myslím si, že je to Boyleův vrchol- za tohle měl dostat Oskara a ne za Slumdog Millionaire!!! Od tohoto filmu jsem si taky oblíbil do té doby neznámého Ewana McGregora. S Pulp Fiction můj nejoblíbenější filmek. 100%

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jeden ze 2 mých nejoblíbenějších filmů. Paradoxně jsem ho poprvé shlédl na kazetě až někdy v roce 1998. Již na poprvé jsem byl uchvácen a každé noé shlédnutí mě v tom jenom utvrzuje. Myslím si, že je to vrcholné dílo Quentina- jak po stránce scénaristické (ne nadarmo získla Oskara) tak i celkově filmařské. Herce nemá cenu ani hodnotit- Samuel, Bruce, Uma, John, zkrátka všichni podali úžasné výkony, navíc pro Travoltu to bylo hollywoodksé z mrtvých vstání. Dialogy si člověk pamatuje prakticky nazpaměť. Zkrátka nepřekonatelné!!!!!

Milionář z chatrče (2008)

Nemůžu si pomoct, ale pro mě je to pouze velmi dobře a zajímavě natočená pohádka s více než přeslazeným koncem. Je vidět co se Akademii líbí- sladká pohádka dostane 8 Oskarů, podle mě mnohem zajímavější a lepší Trainspotting nezíská vůbec nic. Pro mě 50%.