Navždy mladý (1992)

Zaujimavý námet...zpracovanie nie je špatné, len je všetko také neoriginálne - keby film vznikol o 10 rokov skôr, bola by to bomba, ale takto ma to nezaujalo, aj ked motív rychlého stárnutia po hybernácii je podla mna strašne zaujimavé. Film na popoludnie, povedal by som...večer by som sním nezabíjal.

Rychlý jako blesk (1992)

Slušný akčný film, nič sa nepretahuje a odsipá to, dobre bitky a aj hlášky nie su špatné - na tu dobu docela fajn.

Suprhrdina (2008)

Dalšia parodia, ktorá však nedosahovala úrovne tých už klasických (bláznivá strela,Scary apod.). Človek sa celkom pobavil, občas dokonca i zasmial, ale že by som sa smial od začiatku až do konca, jak by to u paródií malo podla mna byt, to zas nie. Proste slabota menšia oddychovka.

Rebel (1973)

Pri tomto filme som sa úplne nudil. Len príbeh bez kúska napetia alebo čohokolvek, čo by zaujalo. Čakal som na konec, ktorý sa v podstate skoro nekonal; proste o ničom. Ale vydržal som, len za to jeden bod.

P.Ě.S.T. (1978)

Tento film sa odohrává sice v zaujimavom prostredí zo Stallonem v hlavnej úlohe, ale filmové zpracovanie vám dodá dojem nudy, ktorá sa nijako neprekoná. Snímok postrádá hudobní doprovod, zaujímavé scény a vlastne by potreboval o štipku zaujímavejšie postavy, okrem Stalloneho, ktorý sa mi v úlohe Johnyho Kovaka lúbil.

Noční dravci (1981)

Film oplývá neskoršìm "akčním gýčom" (zločincovo prežitie zdánlivo neprežitelného). Naopak iné (smrt parťáka, pomsta) zmiernila. Pozreté prvi krát alebo po dlhej dobe, môže byt docela napínave, a ked sa Deke uviedol prevlekom, na konci ma to aj tak nenapadlo.

Oscar (1991)

Keby som nedávno nevidel originál s Funésem, užil by som si to viac. Film ale nie je naštastie okopírovaný doslova, takže dá človeku niečo naviac. Silvester podla mna hrál dost dobre a omáčka okolo kostry príbehu bola vymyslená tiež dobre. Jediné čo mi nesedelo bola hudba.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Veľmi vydarená kriminálna komedia, čo robý z filmu skvelé to, čo je na filme zo všetkého najdôležitejše: dobrý nápad na námet; ten je k nezaplateniu a čím dál vzácnejšie. Nejlepša scéna je ta s mamičkovskymi ranajkami, ktorá je "dôležitá pre vývin dietata", alebo scéna, v ktorej sa kvoli nezhodám s matkou vymení miesto sebevrah s policajtom, inak ho má pôvodne zachránit, či znova s plienkami pri policajnom zásahu. Zábava od začiatku až do konca.

Sejměte Cartera (2000)

Na film som sa pozrel po nejakom čase, čiže s časovým odstupom. Najskôr sa mi javil film naprosto kvalitne obsadenie, s výborným a napínavým dejom a úžasná kamera. Nejako to upadlo a zostala len dobrá kamera, výborný a napínavý dej sa javil naopak chvílkami zmätený a roztrhaný až režisér ztratil prehlad a natočil tak trochu akčnú omalovávanku. Opravdu zostalo kvalitné iba herecké obsadenie.

Formule! (2001)

Nechápem z akej predlohy vychádzal scénarista, ale reálnosť pretekov formule ako sú prezentované v tomto filme je na veľmi nízkej úrovni, tvorcovia sa mali trocha viac zasvetiť do sveta reálnych pretekov formule.