Lincoln (2012)

Kratší stopáž a méně vzletných dialogů by tomuto filmu rozhodně neuškodilo. (2,5*)

Nebezpečná (1935)

Kvalitu filmu sráží místy naprosto nelogické chování postav, které vyvrcholí příliš snadným a málo uvěřitelným závěrem. Tento film by si proto zasloužil delší stopáž, která by umožnila rozpracování ve filmu jen naznačených, byť pro motivaci jednotlivých postav, zásadních skutečností.

Úžasná událost (1936)

Velmi podobné schéma jako ve filmu "You Can't Take It with You" (1938), první půlka klasická romantika, druhá půlka však sklouzává do naivní (levicové) společenské kritiky. Doba vzniku se holt nezapře.

Dobrá země (1937)

"If things go on like this, someday the bridegrooms will want to see the brides before they marry them." (3,5*)

Raz dva (2000)

Filmy tohoto typu se hodnotí nejhůře. Sice se u nich nenudíte, ale po zhlédnutí ve vás nic nezanechají a nazítří si už ani nevybavíte, o čem takový film byl.

Kolik je tam hodin? (2001)

Film pro lidi, kteří mají rádi dlouhé záběry, minimum dialogů a kterým nevadí absence příběhu. Pro mě jsou holt dvě zajímavé scény na dvouhodinový film málo...

Fahrenheit 9/11 (2004)

Další z Moorových pseudodokumentů. Místy zajímavé z větší části však jde o pouhou více či méně zřejmou manipulaci.

Východ-Západ (1999)

Nečekaně kvalitní a zajímavý film s dramatickým začátkem a velmi působivým koncem.

Vždyť jsme jen jednou na světě (1938)

Co začalo jako docela sympatická romantická komedie, se bohužel v druhé půli zvrhlo v naivní levicový příběh plný klišé...škoda.

Jih proti Severu (1939)

Zbytečně dlouhý film s naivním příběhem a absolutně nepřesvědčivými hereckými výkony. Jak se tento film mohl stát legendárním, pro mě zůstává záhadou.