Baltahzor

Baltahzor

David Szüllö

okres Plzeň


3 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 22.5.2020  08:47

  Kvalitní dokument o hráči co vždy dokázal překvapit. Jen je to drobátko dlouhé a většina věcí se opakuje.

  • 8.1.2020  16:06
  Ancient Civilizations (TV seriál) (2017)
  odpad!

  Není to dokument a není to historické... Oni věří v reptiliány omg...

  • 20.6.2017  14:11
  Královna z Katwe (2016)
  odpad!

  Nudní herci, špatně natočeno a ta jejich královna neumí hrát šachy... Na trapáky ze slumu to asi stačí, ale to že má ELO 1628 hovoří za vše. I v té jejich zemičce není ani v první padesátce nejlepších hráčů.

  • 8.2.2017  17:04
  Bitva o Moskvu (2016)
  odpad!

  Němci si vybrali poctivě naspořenou dovolenou a vydali se na poznávací zájezd do Moskvy. Při cestě je však přepadla banda asijských norníků a schválně jim rozbila jejich dopravní prostředky. Nudný cestopis kde neuvidíme nic zajímavého krom jednoho pole na kterém si místní troglodyté neznámo proč kutají své nory do kterých si zalezou a pořád dokolečka opakují tři nesmyslné věty: ,,Ustoupit není kam" ,,Rusko je veliké" a ,,Moskva je nám za zády". Všichni troglodyté pravděpodobně pocházejí ze stejného vrhu, neboť vypadají stejně, mluví stejně a chovají se stejně blbě. Cestopis je bohužel zaměřen jednostraně pouze na mužské troglodyti a opačné pohlaví se tam zjeví jen letmo a v šeru, pravděpodobně transtroglodyt, nejsem si tedy jist jestli vůbec mají troglodyté obě pohlaví, případně jak se rozmnožují. Neznámou také zůstávají zjevné regenerační vlastnosti troglodytů, jejích vstávání z hrobů mi je pak úplnou záhadou. Jak vidíte snímek nás pouze mate a nic nám neosvětlí....

  • 14.2.2016  22:16
  Zyma v ogni (2015)
  *****

  5 hvězd si to zaslouží, když už pro nic jiného, tak jen kvůli nakrknutí zastánců těch ,,ukrutných separatistických teroristických proruských bestií...". Mimochodem jsem překvapen vysokým hodnocením, asi těch pomatených komunistických jedinců nakonec nebude tolik, jak by se podle diskuzí na Novinkách mohlo jevit.

  • 11.2.2016  20:55
  Povstání černých faraonů (TV film) (2018)
  odpad!

  O 25. dynastii se nedozvíme skoro nic, mluví se o nich tak na 10ti minutách, zbytek zabere žvatlaní o tom jací byli Egypťané rasisti a naprosto ohromující zpověď emerickýho archeologa (zakomlexovanej jedinec co si myslí že je jako Indy Džones) o jeho pocitech, kterou si může strčit tam kam ani Ra nesvítí, protože to vůbec nikoho nezajímá.

  • 31.1.2016  04:20
  Admirál (2015)
  **

  Krásný film, kdyby byl historicky přesnější, takhle je to jen mrvení minulosti. Jestli vás historie nezajímá a podíváte se na to jen jako na fikci, pak mohu doporučit. Milovníky dob dávno minulých to však neskutečně vytočí. Jo a přijde mi že představitele hlavní role vyštrachali v nějakém kroužku historického šermu a nééé zrovna v jednom z těch kvalitnějších, hroznej bambula....

  • 4.1.2016  18:48
  Batalon (2015)
  **

  Další ruská propagandistická blbost, přitom kdyby se odprostili od té své zapšklosti vůči Němcům, tak by točili mnohem lepší filmy.

  • 1.1.2016  23:37
  ISIS: islámský stát (TV film) (2014)
  **

  Většinou nezajímavý dokument opakující všem (krom amíkům) známé věci, ale najde se pár zajímavých okamžiků.

  • 20.12.2015  01:22

  Nejslabší Ghobadiho snímek. Jak můžete natočit hudební film a vůbec nepochopit chování muzikantů? Vzhledem k tomuto faktu se herci chovají nelogicky a hodnotit děj teda nemá cenu, zůstává jen hudba, ta je fajn, ale tu si můžu pustit kdekoliv. Vlastně pusťte si jenom soundtrack a při tom dělejte něco zábavnějšího...

  • 16.12.2015  22:35
  Ztraceni v Evropě (TV film) (2015)
  odpad!

  Už mi štvou naše pseudodokumenty, kdy se nedozvíte nic zajímavého nebo nového. A jediné co je patrné je snaha o sebemrskačství a navození pocitu vinny u diváka.

  • 9.12.2015  20:26
  102 minut, které změnily Ameriku (TV film) (2008)
  odpad!

  Nuuudááá.... Nejčastější slova, která zazní v dokumentu každou minutu a několikrát jsou: OMG a terrorist. Paradoxně jsou opravdu trefná, neboť při prvním shlédnutí, také začnete vzývat boha a ptát se: ,,Proč já vůl si to pustil." No a než to vidět podruhé, tak to se raději přidam k tomu druhému slovíčku... 102 minut je hrozně moc, přesně o 98 víc než je třeba, stejně každého zajímaj jen 4 záběry, to jak dvě letadýlka udělaj bum a následně dva domečky bác.

  • 20.11.2015  15:49
  Ronaldo (2015)
  odpad!

  Není to dokument, ale propaganda a k tomu špatně natočená.

  • 14.11.2015  23:47
  Hashmatsa (2009)
  *****

  Krásný dokument, tohle by se mělo pouštět všem těm zastáncům ,,utlačovaných" židů.

  • 14.11.2015  18:55

  Propagandistická blbost. Jedna paní si řekla, že nemá v následujících dvanácti dnech co dělat, tak si natočí ,,dokument", rozhodla se pro téma v kterém je světová kapacita, Dopředu si připravila co potřebuje světu ukázat a jako reprezentativní vzorek si vzala jednu porodnici a pět porodů. Kdyby si náhodou divák nebyl jist co si má myslet, tak to nějak zvýrazníme, takže některé momenty působí jako pěst na oko... No a aby se o tom mluvilo, tak si nějaké informace upravíme v náš prospěch a celkově to zabalíme do bulvárního hávu. Na české porodnictví může každý mít svůj vlastní názor, ale takhle dokument prostě vypadat nemá.

  • 12.11.2015  20:30

  ,,Jaksi, nějak je každý zkorumpovaný." Tohle se táhne jako niť celým dokumentem. Víme kdo je špatný, ale nějak se nám nedostává dobra. Policie k ničemu, pohraniční stráž ve slavný emerice je banda složená z nácků, psychicky labilních jedinců a bejvalejch fetek, které mlátil tatínek. Sebeobrana v mexiku se zase dělí na ty co spolupracujou s kartelem nebo na ty pod vedením El doctóra, kterej je jen egomaniak co to všechno dělá pro pár opálenejch chicas do postele. Nu a všichni dohromady sebou tahaj, tak velké kvéry, až si člověk řekné, že je asi ten slavnej týpek nahoře moc neobdařil. Tak se dohromady všichni nenáviděj a vzájemně střílej, ale zrovna tak jsou si všichni hrozně podobní a všem se na krčku houpá do rytmu dávek s kalacha zlatej kříž.

  • 19.10.2015  18:23

  Hrozná kokotina, celej film se řeší jen pár degenerátů co se navzájem okrádaj. Jediná sympatická postava je ten žiďáček (škoda že je neoškubal úplně). Nu a nakonec nám má bejt líto nějaké postavičky, protože má AIDS? Nu, kdyby neošukal půlku štětek v ghettu, tak ho nemá...

  • 28.1.2015  19:21
  Sons of Liberty (TV seriál) (2015)
  ***

  Dokážu pochopit lehké ohýbání historie, ale tohle je prostě moc... Otcové zakladatele vraždí langusty po stovkách. Se divím, že Samuel Adams během pauzy na čaj nepřeplaval Atlantic aby osobně nakopal Jirku III. do prdele. K tomu všechny hlavni charaktery jsou neskutečně protivný a máte touhu fandit chudáčkům červenokabátníčkům. Jen doufám že si odpustí pokračování o tom jak G.W. Bush s Condoleezzou sami vytřískaj celej Afghánistán... Ale pomineme li historickou stránku, tak je to fajn oddych. Jste li historik jednu hvězdu odeberte, ale jestli sledujete novácké zprávy, tak se nebojte dvě klidně přidat.

  • 10.1.2015  00:09
  Bojové umění silat (TV film) (2009)
  **

  Je to hrozně natažené a nudné. K tomu ten amík je takovej nesympatickej ťunťa, kterej po třech dnech výcviku, v pro něm neznámém sportu, jde bojovat proti několikanásobnému šampionovi.... A jak snaha amíka o to získat novej kůl pásek dopade je nám známo po prvních pěti minutách.

  • 9.1.2015  23:55
  The Book of Negroes (TV seriál) (2015)
  ***

  Po dlouhé době seriál, který mne zaujal od prvního dílu. První dojmy jsou zatím takové, že se jedná o kvalitní filmařskou práci. Snad mi jen trošku vadilo, že každý otrok je automaticky vrchol ctnosti, ale taková už je doba a čekal jsem to upřímně horší. Takže příjemné překvapení a snad se to nezvrhne na černobílé morální klišé.

  • 29.12.2014  01:09
  Donšajni (2013)
  **

  Co říct o snímku, při jehož sledování víte po pěti minutách, že to bude průser? Některé scény bych nepřisoudil Oskarovému tvůrci, ale spíše naivnímu počinu studenta prvního ročníku (většina scén se Šafránkovou a jejím sborem). Dále se dozvíme, že všechny operní pěvkyně jsou kurvy a vyspí se s každým kdo pomůže v kariéře jim nebo jejich manželům. Část snímku navozuje v divákovi cíleně negativní emoce (přeměna opery na casino), které si nemohu vysvětlit jinak než zapšklostí autora. Škoda, protože operní scény působí lehce a úsměvně. Zkrátit snímek o dvacet minut, vyškrtat Šafrankovou s jejim sborem a policií, tak aby to nepřípomínalo Troškovinu, nebál bych se pak udělit hvězdičky klidně čtyry.

  • 29.12.2014  01:08

  Citrónový sad je jedním z těch filmů, které nejdou hodnotit samostatně, ale musíme přihlédnout i k předchozí tvorbě Erana Riklise, speciálně pak k Syrské nevěstě(2004). Nebo lépe řečeno jeden snímek nastavuje zrcadlo tomu druhému, zároveň se pak doplňují v pohledu na problematiku v nich obsaženou. Je třeba pochválit Riklisův výběr témat, které mu práci trochu usnadňují, avšak on potenciál vybrané látky plně využije, ba I podtrhne. U Syrské nevěsty se jedná o nejvýznamnější den páru. U Citrónového sadu o osud stromů, které mají v Izraeli symbolický význam. Celým filmem provází výborné Riklisovo herecké obsazení a excelentní výkon Hiam Abbas, která excelovala i v Syrské nevěstě. Jen mne trochu zarazila jedna drobnost, vizuální znázornění Izraele v Citrónovém sadu je zcela odlišné od Syrské nevěsty. V nevěstě jsou krásně zachyceny Golenské výšiny a jejich lid, až si dokážeme představit proč vlastně se vedou spory o tento kousek země. V Citrónovém sadu toto schází a podle mne je to trochu škoda, vidíme jen pár stromů a šutrů, nic pěkného ani poetického...

  • 29.12.2014  01:07
  Bídníci (2012)
  *

  3 hodiny čistého utrpení a já blbec to chtěl vidět dobrovolně. Prosím všechny slečny, které chtějí na to jít s nějakým chlapcem, tak ho raději vezměte na nákupy, poté ho seznamte se svojí maminkou a bandou vašich otravných kamarádek. Uvidíte že toto utrpení pro něj bude nesrovnatelně menší než slyšet Gladiátora zpívat a vidět nenamalovanou Anne Hathaway...

  • 29.12.2014  01:06
  Centurion (2010)
  **

  Aneb jak si partička Římanů šla zaběhat na sever Británie. Což o to, oni běhají rádi a běhají pořád, také se nechávají rádi honit, vlastně celej film. Běhaj tak rádi, že i když maj možnost svým pronásledovatelům šlohnout koně, tak jim je nechaj a raději se zase pro změnu proběhnou. Ta jejich legie je také vysoce inteligentní, protože ty Piktské vidláky chce překvapit překvapivým útokem v zimě a navíc jsou tak ohleduplní, že s velkou parádou dobrovolně napochodují do pasti. Tam už opravdu jen chyběl admirál Akbar, aby na ně zařval: ,,It´s a trap!". Ale jako oddechovka dobrý, když člověk u toho nepřemejšlí. Jedna hvězda za bojové scény a druhá za přírodu.

  • 29.12.2014  01:04

  Hybrid mezi Expendables a Libanonem. Musím přiznat, že uměleckým ztvártněním nesahá Libanonu ani po kolena a zábavou jsou zase lepší Expendables. Film je tedy taková oddechovka určená pro publikum, které ocení kopu mrtvol, kterou pokosila partička amíku s prstem v nose.