Průsmyk smrti (2006) (TV film)

No teda,málo chýbalo a bol by som dal za päť.Tento film je vlastne venovaný "Pskovským výsadkárom "ktorý padli pri obrane kóty 776.Tomuto filmu môžeme vytknúť ruskú propagandu proti "zlým Čečencom",ale ktorý vojnový film nie je propaganda?Američania si robia svoju propagandu,Rusi svoju a nakoniec tu môžem spomenúť film z bývalého Československa "Kráľ Šumavy" alebo "Drsná planina",to bola zase komunistická propaganda v bývalej ČSSR.Výborný ruský vojnový film,samozrejme aj s chybami.Dokonca oveľa lepší ako väčšina amerických vojnových sračiek,napr.veľké množstvo filmov z vojny z Vietnamu,samozrejme až na výnimky.

Továrna oživlých mrtvol (2009)

Toľko rozbitých hláv som ešte nikdy v živote nevidel.Dementný vrah narábal s kladivom veľmi zručne,ak sa ten vraždiací nástroj dá vôbec dá nazvať kladivom.Lebo bol to nejaký hybrid kladiva,obrovskej nákovy a ešte niečoho ťažko povedať čoho,ktoré muselo vážiť určite aspoň 50 kilogramov.Chlap s tým narábal ako s obyčajným kladivom.Ale aj na to vypadal,však musel vážiť aspoň 150 kilogramov ak nie ešte viac,bol skrátka obrovský.A na hlave nosil zváračsku kuklu,tak to som ešte nevidel.Dej žiadny,alebo veľmi jednoduchý.Ale ja mám s takýmito filmami problém,pretože filmy natočené praktický v jednej miestnosti,v tomto prípade to bol opustený veľký sklad,so sporím osvetlením mi nijako nepasujú.No pre niekoho to môže byť dobrý horror.Konečný masaker bol neuveriteľný.

24 cuadros de terror (2008)

Mexický film o sériovom vrahovi žien,ktorý si dal meno "Lady Killer".Zvádza ženy a potom ich vraždí a robí si akési záznamy na video,akýsi dokument,asi pre vlastné potešenie.Vydavateľka a recenzistka"Gilda"si myslí že je to film,ale keď čoskoro zistí,že je to skutočnosť,už je ale neskoro...Tento film ma nejako nenadchol,akoby všetko tu už stokrát bolo,všetko pôsobí nejako pozliepane,herci nevýrazný.

Lovec trolů (2010)

Dve hviezdičky za krásnu nórsku prírodu.Ináč film za veľa nestal.A to,že že je to akože autentické,nech si strčia do ri..Tomu môže uveriť len hlupák.Nóri sklamali,po tých posledných filmoch z Nórska čo som videl,sklamanie.Neverím,že sa nedá natočiť normálny horror o týchto trolloch.Trollovia žerú kamene,kombinácia betónu a uhlia je pre nich lahôdka,s radosťou prežúvajú pneumatiky z aut,vedia vycítiť keď je človek kresťan a ešte ďalšie hlúposti.No,hádam sa niekedy dočkám aj normálneho filmu o trolloch.

The Raven (2007) (TV film) odpad!

Super megasračka od De Coteaua.V rovnakom roku natočil aj ďalšiu sračku Grizzly Rage.Stretnutie buzikov na strašidelnom zámku,kde sa pred rokmi stal masaker známy pod názvom Ravenwood massacre.Niekto tam v maske havrana zmasakroval zopár ľudí a Roderick tam usporiada večierok.Sami chlapi,asi všetko buzici a jedná žena.Neuveriteľná hlúposť a nechutné scény s buzikmi.Kto okrem buzikov je zvedavý ako sa buzici váľajú v posteli,bozkávajú sa,milujú sa?Otrasná debilina,určená asi len pre buzikov.Som zvedavý na iné komentáre.Hnus!!!

Pozarowisko (1968) (TV film)

Poľský krátky film,ktorý trvá necelú polhodinu.Podľa poviedky Stefana Grabinskeho.Čítal som aj poviedku,mimochodom vyšla celá zbierka poviedok v českom jazyku minulý rok od Stefana Grabinskeho.Rozdiel je len v tom,že v poviedke na rozdiel od filmu nie ani trochu humoru a tento krátky film je zase celý robený skôr ako komédia.Ináč rodinka ktorá si postavila dom na pozemku,kde už domy boli a zhoreli,bola poriadne drbnuta.Dom si postavili aj napriek varovaniu.A stali sa od hrania sa s ohňom úplne závislí,no a dopadli tak ako dopadli.Zo začiatku boli veľmi opatrný,ale mánia je mánia.

Żelazną ręką (1989)

Poľský historický film,u nás neznámy,na Západe známy film pod názvom Iron hand.Dej je v Transylvánii v roku 1575.Tam sa zdržiava knieža Stefan Bathory,ktorý túži byť poľským kráľom,ale kandidátov na poľský trón je viac.Preto posiela do Varšavy svojho kapitána Simona Mroczeka,aby mu získal priaznivcom v poľskej šľachte.Dobrá historická dráma,bujaré pijacké orgie,bitky,zrada,pokus o štátny prevrat.Ale veľké historické boje tam nie sú,ako napr.Potopa,Ohňom a mečom a pod.Kto má rád historické filmy,mal by byť spokojný.

Ve stínu Kilimandžára (1986)

Súhlasím s Dellamorte,dobrý "animal attack" film.Videl som ho síce v španielskom jazyku,takže rozumel som asi 10 slov,ale dej je veľmi jednoduchý,takže mi mohli ujsť len nepodstatné veci.Je to vraj podľa skutočnej udalosti,ale to nie je až také podstatné.Útoky paviánov boli dobré natočené,asi pre veľké sucho a málo potravy.Pavián je aj tak hodne agresívne zviera,hlavne keď má hlad.Tesáky má poriadne.o tom niet pochýb.V jednom dokumente som videl útok leoparda na paviána,ale leopard dopadol veľmi zlé.Bol som prekvapený,ale pavián vyhral.Síce dlho leoparda neprežil,pretože následkom ťažkých zranení o chvíľu tiež skonal,ale to nemení nič na skutočnosti,že leoparda odrovnal načisto.

Vzpoura bezejmenných (1955)

Poľský historický film o roľníckej vzbure z roku 1650-1651,ktorú vyvolal Alexander Kostki-Napierski,bol agentom známeho buriča Chmelnickeho,ktorý vyvolával vzbury na dnešnej Ukrajine.Vzbura bola namierená proti šľachticom,ale tak ako Napierski,tak aj Chmelnický boli tiež šľachtici.Jeden z prvých poľských farebných veľkofilmov,ale nemá takú úroveň ako napr.český film Jan Hus alebo Jan Žižka,ktorý boli natočené približne v rovnakom čase.Film bol robený určite ako poľská komunistická propaganda,ktorá chcela využiť tento triedny konflikt vo svoj prospech.Ale keďže mňa ideológia nezaujíma,váhal som dať štyri ale nakoniec som ich dal vzhľadom na rok výroby a témy.

Epitaf pro královnu (1982)

Poľská historická dráma.Film sa kľudne mohol volať aj"Pohrebný sprievod",lebo skutočne to bol pohrebný sprievod,ktorý ale trval od 25. mája do 24.júna 1551.Pretože tak dlho trval presun nebohej manželky poľského kráľa Zygmunda Augusta z Krakova na Litvu do Vilniusu.Nebohá manželka sa volala Barbara Radziwillova a bolo to jej prianie byť pochovaná doma vo vlasti.Počas tohoto sprievodu kráľ spomína na jeho milovanú Barbaru ale aj na iné veci,čiže film preskakuje z pohrebného sprievodu do spomienok stále dookola.Nie sú tam žiadne boje a historické bitky ani sa tam nič moc nedeje,ale film vôbec nenudí.Bolo to celkom zaujímavé a trochu zvláštne.