Tátova holka (2006)

Psychologický horror-thriller o dievčati,ktoré malo rado krv.Najradšej cudziu,ale v čase núdze aj svoju vlastnú.Dievča má veľmi nebezpečné správanie,ktoré je stále horšie a horšie.Film sa ro zbieha veľmi pomaly,ale potom zrýchľuje čím ďalej tým viac.Nie je to vôbec film o upíroch,nie je tam ani nič nadprirodzené,je to o chorobe.Dievča skončí v nemocnici pre pokus o samovraždu.Psychiater sa jej začne venovať a zistí že ju veľmi láka krv.Po psychologickej strane dobrý film.A na konci filmu je aj jedno gore prekvapenie.Ale najväčší šok je,keď si dievča urobí z psychiatrovho psa krvaví koktail.Tak toto bolo ozaj veľmi nezvyčajné.Takéto ochorenie vraj naozaj existuje,volajú ho Ranfieldov syndrom.

Zrcadlo, pověz mi... (1990)

Priemerná horrorová zábava a nič viac.Pri sledovaní filmu som mal stále pocit.akoby film bol aspoň o 10 rokov starší,neviem prečo.Nejedná sa o nejaký extra desivý film,hoci niektoré momenty sú naozaj dobré.Pohľad do zrkadlá je zvláštny,hlavne keď divák nevie čo z neho môže vyliezť.Koniec filmu so silný vetrom v dome,veľké množstvo listov poletujúcich po celom dome,búchanie dverami,démonické sily,sú tiež dobré.Ešte zopár sprostých slov,trocha nahoty,trochu násilia.

Loch-ness teror (2008) (TV film)

Hodne špatný film,takmer odpad.Ak nie pekné jazero a okolie,tak odpad.Nezaujímavý herci,jeden sa dokonca hral na veľkého drsňáka,asi si myslel že je Clint Eastwood.Mám rád filmy o všelijakých monštrách,ale toto nie.Príbeh o plesiosaurusovi by mohol byť celkom zaujímavý,ale musel by ho robiť niekto iný,napr.Spielberg.Keby to bola stará klasika o monštrách z 50.rokov,tak samozrejme by som to ináč brál a aj ináč hodnotil.

Duchařský příběh (1981)

Pre niekoho je tento film sklamaním,ale pre mňa nie.Ducharčina ako sa patrí.Štyria starší páni sa schádzajú po večeroch a rozprávajú si desivé strašidelné príbehy.Dokonca ten ich spolok aj nazvali Polievka spoločnosti.Ale týchto štyroch starých pánov spája aj jedno staré vyše päťdesiatročné tajomstvo.Keď zomrie jeden zo synov jedného pána z tohoto spolku pádom z okná po tom,čo sa jeho dievča náhle zmení na odporného démona,starý pán začne smútiť.Na pohreb príde aj brat mŕtveho,Don.Ten už mal s týmto démonom vlastnú skúsenosť.Na filme je vidieť stará škola. Atmosféru to má,škoda že dnes sa už takéto filmy netočia.

Kořist (2007)

Aj keď zďaleka to nie je skvelý film,bola to celkom zábava.Myslel som,že to bude o niečo horšie.Tento film netreba brať vážne.Rodinka robila strašne hlúpe vecí a aj bola taká hlúpa.Sú to vlastne len útoky levov a čakanie v aute.Stále dookola.Inšpirácia z filmu Cujo je zrejma.Len miesto bernardína sú to levy.Medzitým sa ešte stále háda dievčina so svojou nevlastnou matkou.A bola aj veľmi protivná a hlavne nesympatická.Myslím to dievča.Takže najlepší herci v tomto filme boli levy,hlavne ten veľký samec.Ale zase na druhú stranu odpad to určite nie je.

Wendigo (2001)

Mladý manželia s malým synom idú na víkend na chatu,oddýchnuť si od rúchu Manhattanu.Lenže je zima,sneh a už je tma,keď im príde do cesty jeleň.Nastane kolízia a oni uviaznu v snehu.Skupina lovcov,ktoré prenasleduje jeleňa nie je týmto moc nadšená,pretože lov je prerušený a parohy popraskané.Jeden z nich je dokonca šialený,volá sa Otis.Začína ich sledovať,nazerať do okien a pod.Malý chlapec dostane v obchode plastiku nejakého tvora s jeleňou hlavou,je to duch lesa Wendigo.Pre niekoho to môže byť nuda,ale mne sa celkom páčil.Veľa záleží od predstavitosti diváka.Je to vlastne príbeh z pohľadu malého chlapca.Je dosť ťažké zistiť ,čo je realita a čo chlapcova predstava.

Gospoda oficery: Spasti imperatora (2008)

V Rusku zúri občianska vojna a skupina dôstojníkov sa snaží zachrániť rodinu cára Mikuláša ll,ktorú zajali boľševici.Červená armáda pošle svojich dôstojníkov zneškodniť bielogvardejcov.Na ruský film dobré špeciálne efekty,prepady,výbuchy.A je vidno že sa nešetrilo ani financiami.Ale stále tam vidno ešte tú starú ideológiu.Film je robený zámerne tak,že červenoarmejci sú ty dobrý a bielogvardejci sú ty zlý.Je to skutočne tak.Čiže dobráci a darebáci. Ak nebudeme brať do úvahy ideológiu tak za štyri,ak ju budeme brať do úvahy tak za dva.

A Estranha Hospedaria dos Prazeres (1976)

Veľmi podivná záležitosť,určite nie bežná.Tento žáner má vo svojej domovine Brazílii aj osobitné pomenovanie,volá sa Boca do lixo.Ale neviem čo to znamená.Celý film sa krúti okolo nejakého hostinca,volá sa Hospedaria dos Prazeres.A to všetko cez jednú,jedinú búrlivú noc.Všetko je tú nejaké divné,bizarné,psychedelické.V tom hostinci je všelijaká podivná zmes ľudí,od hazardných hráčov,zločincov až po hippies.Brušné tanečnice,maskované postavy.A ešte kopa chlastu a nejaké tie sexuálne orgie.Neviem čo si mám o to filme myslieť,som v rozpakoch.

Tower of London (1962)

Je skôr taká historická horrorová dráma.Je to remake z roku 1939.Ale tento je trochu upravený.Richard,vojvoda z Gloucesteru sa chce stať kráľom Anglicka.Ale jeho cesta k trónu je vydlaždená mrtvolami.Nakoniec sa síce stane kráľom Anglická ako Richard lll,ale začnú ho prenasledovať duchovia zavraždených.Dosť slabý film.Keby nie Vincent Price,ktorý hrá Richarda,tak by to bolo za jedna.

Bláznův deník (1963)

Vincent Price hraje sudcu a v cele navštívi šialeného vraha,ktorého odsúdil na smrť,ten ho však napadne a skončí to smrťou vraha.Zlý duch menom Horla,keďže nemá inú možnosť,tak sa prevtelí do sudcu a usadí sa v ňom.Horla je zlý duch,ktorý ná moc nad ľuďmi a prírodou.Ducha nevidieť,je v človeku,ale dá sa spoznať podľa zelených očí a bizarného hlasu dotyčnej napadnutej osoby týmto duchom.Priemerný film,nie z tých najlepších,ale ani z najhorších Priceových filmov.