Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 264)

Čistá práce (2008)

Opravdu asi nejlepší Stathamův snímek. Na začátku je to tedy kapku moc "barvité" (více lepých a nahých ženštin během prvních 10 minut filmu najdete jen v pornu), ale pak se to ustálí a výsledný dojem je překvapivě nadprůměrný.

plakát

Poslední vlak z Gun Hillu (1959)

Krátké, rychlé, výstižné. Tak se dá ve stručnosti charakterizovat tenhle klasický western.

Jurský svět (2015)

Tak skvělou jízdu jsem teda nečekal. Prostě klasickej Spielberg. Top blockbuster r. 2015 je jasnej.

plakát

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Trochu delší, než by bylo záhodno. Trochu předvídatelné, ale to je s odstupem 22 let asi každý film. Některé postavy děsivě ploché, ale ústřední role zahrané skvěle, hlavně ta Vinnyho, nejvíc se mi pak však líbila "proměna" Ruby. Celkově velmi povedené, i když kratší stopáž by tomu opravdu slušela více.

Azul (1968)

Nestandardní, ale o to zajímavější western. A Joanna Pettet naprostá 60s sexbomba.

Operace Entebbe (2018)

Historické filmy já rád a o Izraeli trojnásob. Rosamund Pike zde podává svůj obligátní solidní výkon, jako i Daniel Brühl. Ostatní herci jsou stafáž, ale uvěřitelní. Vše spolu dohromady dobře ladí a nuda se nedostaví. Ale ty prostřihy ve finální scéně s taneční performancí je opravdu na pěst - alespoň, že doprovodný soundtrack tuto scénu zachránil. Stačilo se omezit na finální scénu při titulcích, která je naopak výtečná.

Špatnej polda (2009)

Na mě až moc ujeté a některé scény vyloženě trapné (hlavně šukačka na parkovišti). Ale po dlouhé době role, která Cagovi sedla a ve které opět zaexceloval. Jen jeho výkon tahá Špatnýho poldu z bahna do snesitelného průměru.

Villa jede! (1968)

Hodně zvláštní western. Zvláštní scénář, zvláštní Mitchum, zvláštní Bronson. Výborný Brynner. Výsledek průměr.

25. hodina (2002)

Jak ve svém komentáři napsal Lima: "Místama jsem měl pocit, že se dívám na něco opravdu velkého, vzápětí jsem měl dojem zcela opačný." Výstižněji asi nelze 25. hodinu popsat. Ale přesto jsem se nakonec přiklonil ke čtvrté hvězdě, jelikož jsem původně ani nechtěl v TV na tenhle film koukat, ale shlédl jsem první scénu, druhou, třetí... a dokoukal to celé, takže poutavé to je a ty dvě hodiny uplynou jako voda. Ale v r. 2002 to určitě byla větší pecka než v r. 2021.