Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Sci-Fi

Recenze (1 512)

plakát

Operace Eichmann (2018) 

Ta vesměs průměrná hodnocení třemi hvězdičkami nechápu. Solidní podívaná s fenomenálním B. Kingsleym. Pár přešlapů z kinematografického hlediska se zde najde, ale jinak nejde moc co vytýkat, má to spád i napětí. Nečekal jsem moc, ale o to více jsem dostal.

plakát

Star Trek - Série 3 (1968) (série) 

I třetí série si udržela výtečnou úroveň, vyjma pár epizod, což je ale v každé sérii každého seriálu. Bylo dobré si oživit TOS a je mi teď už naprosto zcel jasné, proč feministiky a woke "fandové" ST tak nenávidí postavu kapitána J. T. Kirka.

plakát

Star Trek - Kruté divadlo (1969) (epizoda) 

Strašně nepovedená epizoda - k uzoufání nudná. Zřejmě nejhorší z třetí série.

plakát

Duna: Část druhá (2024) 

Musím aktualizovat svoji recenzi necelé dva týdny poté, co jsem absolvoval druhou část Villeneuvovy Duny. Inu, ano, ty více jak 2,5h utekly jako voda, klidně bych se koukal další hodinu či dvě. A opětně, jako jsem psal u první části - vizuální orgie. Nicméně nedá se ignorovat, že jsem čekal více. Scéna, kdy Paul poprvé zkrotí Shai-Huluda, měla být aspoň jednou tak delší a více epičtější - ale to je můj subjektivní dojem. Co je objektivní, je ztvárnění Giedi Prime - někteří jsou oním černobílým "čímsi" fascinováni, ale mě teda tato pasáž nijak nenadchla, spíše naopak. A scéna v aréně se soubojem Feyd-Rauthy? Nuda. A samotné vyvrcholení filmu? Nezvládnuté. Císař v podání Christofera Walkena? Nemastný neslaný... Jediný, kdo opravdu vyniká a kdo všem ostatním ukradl šou jak se říká, je Javier Bardem. Za něj, za CGI a za jinak povedený zbytek si druhá část Duny 4* zaslouží, plné hodnocení ale zcela jistě ne.

plakát

Star Trek - Cesta do ráje (1969) (epizoda) 

Tak tenhle díl jsem musel vyloženě přetrpět. Vesmírní hipíci - to je moc i na mě. Ale tak vzhledem k době vzniku je jasné, že takový díl musel zákonitě vzniknout.