• Krátkometrážní

The Butterfly Effect 3: Revelations (2009)

Tenhle film se podle mě až moc snaží být něčím výjimečným a mindfuckovým, ale jak je známo, tak všeho moc škodí. Ještě k tomu se pase na úspěchu filmů s podobným tématem, takže kdo má už něco nakoukáno, tak si nejednou řekne, že mu to něco připomíná a to taky neni zrovna bod k dobru. Takže nakonec tady máme jenom další průměrný film. 53%

Hodinový manžel (2014)

Tý jo, pozor, máme tady drsnej film, pro pořádný chlapy.. Jestli bereš svojí ženu, matku svých dětí jenom jako pračku, myčku, chůvu a matraci, tak nejsi manžel, ale totální kok*t a nezasloužíš si jí. Taky se pak nemůžeš divit, když ti začne běhat za jinýma a tobě zbudou akorát tak parohy a oči pro pláč. Přesně tohle "chlapský" chování dělá z dnešních ženských nevěrný svině, kterým nestačí jenom jeden chlap. Nelíbilo se mi to ani jako komedie. 42%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Ty kráso, kolikátej že to je už díl?(řečnická otázka, samosebou že sedmej). A i po tolika dílech dokáže přijít takováhle pecka na úrovni. Když jsem zjistil, že do režisérského křesla znovu usedne Brian Singer, věděl jsem, že to bude stát za to, a taky že jo! Mladý Xmeny snad nemohli obsadit lépe. Už teď se nemůžu dočkat Apokalypse, jenom škoda, že nevyšel ten Tom Hardy, ale tak Oscar Issac je taky určitě dobrá volba. 85%

Vlk z Wall Street (2013)

Jo, tak tohle já můžu. Scorsese a jeho nejoblíbenější dostihový kůň Leo. Tahle kombinace na mě platí a rozhodně funguje. Při sledování filmu si člověk musí párkrát říct, že to prostě není možný, aby tohle bylo podle skutečných událostí, ale tak jak je vidět tak Amerika je stále země neomezených možností. Leova oscarová jízda, která opět neskončila onou zlatou soškou. No a? Vždyť ona se příležitost určitě ještě najde. 82%

Interstellar (2014)

Měl jsem před kinem docela obavy, protože jsem si nebyl jistý, jestli se Nolanovi podaří udržet takovou úroveň, jako u jeho předchozích filmů. A světe div se, ten šťastnej parchant to zase dokázal. 169 minutová nervy drásající ždímačka, která vás nenechá jen tak vydechnout. Není to tak "mindfuckové" jako třeba Počátek, prostě když dáváte pozor, tak musíte všechno pochopit. Matthew zase potvrdil, že patří do první ligy a že mu to tam náramně svědčí. Dokonalý filmový zážitek mi zkazili jenom dva nevychovaní kreténi, kteří se asi v půlce filmu přestali chytat, a tak se snažili znepříjemnit film i zbytku kinosálu, svýma rádoby vtipnýma narážkama. Každopádně můžu s klidnou duší říct, že to je nejlepší film roku 2014. 88%

Úsvit planety opic (2014)

Už dlouho se mi nestalo, že by mě naštval poměrně dobrý film. A důvod mého naštvání nezpůsobilo nic jiného, než neuvěřitelná odlišnost od skvělého prvního dílu. Tohle už nebylo to uvědomělé drama o protnutí lidského života s životem zvířete. Tohle byl pravý opak. Akční film o střetu dvou civilizací v boji o nadvládu a následném boji o přežití. To všechno už bohužel bez sebemenší lidskosti, která byla právě v jedničce stěžejní. 75%

Paralelní světy (2012)

Vzpomínám si, že mě minimálně dva lidi odrazovali od tohoto filmu, se slovy, že za to nestojí, že je to kravina, apod. Tím moje očekávání kleslo poměrně nízko a moc jsem od filmu neočekával. Po skončení filmu jsem byl o to víc spokojený, že jsem nedal na jejich rady a film si stejně pustil. Krásná melancholická romanťárna s originálním námětem, která vyčnívá z řady a ukazuje všem těm jednotvárným slaďárnám holé pozadí a vztyčený prostředníček. Dokážu ocenit, když má někdo odvahu postavit se proti tomu zašlému proudu a přijde s takovým nápadem. Efekty, hudba a dobré obsazení je jenom další plus. 76%

Jak dopadají zoufalci? (1999)

Jsem nas*anej, že musím dát o tolik nižší hodnocení, protože zrovna od tohohle filmu jsem čekal daleko víc. Jednička byla brutální "rodinné" drama a byla to pecka. Tohle je spíš akční krimi z prostředí gangů, což už taková pecka neni. Určitě nechci říct, že to je špatnej film, to ne. Jenom si myslím, že to chtělo trošku lepší nápad, jak zakončit tuhle ságu. 70%

Šéfové na zabití 2 (2014)

Oooouu, tak tohle bylo docela velký zklamání. Doufal jsem, že si to dokáže udržet alespoň částečnou úroveň jedničky, ale tohle byla jenom klasická na rychlo vymyšlená továrna na prachy. Ale možná to s těma prachama nebude zas tak žhavý, když na to k nám do kina přišlo jenom 8 lidí. 60%

Sex Tape (2014)

Tohle byla nuda. Poměrně stupidní zápletka, která je tak akorát dobře placenou reklamou na elektroniku od Applu. Ale ani ta možná nebude úplně fungovat, protože se určitě najde pár vidláků, kteří si právě kvůli tomuhle ten jejich Ipad nekoupí. 50%