Jazzzz

Jazzzz

okres Ústí nad Orlicí
student

19 bodů

Moje komentáře

  • 7.1.2012  15:43
  REC (2007)
  *****

  Krásných 78 minut. Až by si člověk přál více. Film graduje, má spád a šťávu. Velice příjemné je pojetí kamery, které Vás vtáhned do děje. Z hasické stanice se rychle dostanete na výjezd a pak už film nabírá rýchlá spád. Nejde o hrůzu tajemnou spočívající na představivosti a fantazii, psychickém trýzění. Jde o zombií horor, který stojí ve svém žánru v popředí. Nenaleznete zde trapné snahy o vtipné odlehčení situace či dokonce ubohou moderní snahou o kombinaci žánru komedie a horor. Neběhají zde ani stovky mrtvých v postapokaliptickém světe (což taky není vždy na škodu :-) ) a netrhají zbylé přeživší na kusy, z kterých pak vytíká hektolitry krve. Vystačíte si v jedné budově, se skupinkou lidí, a myslím, že se budete bát!

  • 6.1.2012  19:16

  Jednička má své kouzlo a dozajista je to její zásluha, že Hellraiser si zasloužil tolik pokračování, ale bohužel mi tak něco k těm pěti hvězdičkám chybělo. Tady se nezdráhám je dát a obávám se, že lidi tento film zbrkle soudí jen proto, že už je pátý v pořadí. Ano trochu se odklání od původního sekání, nadměrného množství krve a retro efektů, ale mě to prosttě bylo příjemné. Pan pekel trochu zbrzdil a dopřává svým obětem trochu kreativnější formu utrpení než jsou pouze a jen háky na řetězech a mírná proháněčka po labyrintu pekla. Tato nová forma a celkem příjemná forma mučení, kdy člověk musí všechno to utrpení znovu a znovu v různých obměnách zažívat stále dokola. Pokud je urpení stále, učinky nejsou tak ničivé jako když přichází ve vlnách. Podstatné je, že to končí tak jak horor končit má a zlo není poraženo a jeho síla není ani zpochybněna jako tomu bylo ve čtyřce.

  • 4.1.2012  23:49
  Hodina vlků (1968)
  *****

  Velice příjemné tápáni v ději, které není ani tak tápaním jako naprostou ztrátou. Děj je nastíněný někde v pozadí (pokud ho mermomocí potřebujete myslím, že se dá ve filmu odhalit) a zápletka si myslím není pro diváka zas tak důležitá jak film jako celek. Scény jsou koukatelné, film má atmosféru. Nejvíce jsem se pobavil u komentáře uživatele Bishopa, který očekával film o Upírecha a vlkodlacích. Já jsem neočekával, věděl jsem, že tenhle režiser si zjískal mnoho fanoušků a těšil jsem se co mi naservíruje. A musím uznat jsem nad míru spokojen. Dokonce to má i velice příjemný konec. Opět jeden z filmu, který je starší než já a speciálních efektů prakticky nepoužívá, ale je Atmosferický, což většině novodobých hororů chybí. (PS: No hororů... Tento film bych považoval spíše za drama.)

  • 3.1.2012  19:29

  Opravdu je příliš zbrklé považovat tento film pouze za horor. I přes děti v hlavních rolých je ve filmu tolik emocí, že stovky rádoby srdce rvoucích romanťáků se můžou jít zahrabat. Dívka v hlavní roli je naprosto skvělá. Film je natočen podle knihy? Sem s ní tohle si chci přečíst!!! A určitě v brzké době ještě několikrát shlédnout! Shlédnuto již několikrát - názor neměním. PS: Knihu už mám v knihovně, čeká na přečtení - už i přečtena - celkem zarážející kontrast, film je oproti knize ještě velice čistý a jasný. Kniha poměrně detailně popisuje temné a odporné prostředí v kterém se děj odehrává.

  • 12.12.2011  07:51
  Ti druzí (2001)
  *****

  Horor podle mého gusta. :-) Pointa je zarážející, šokující, překvapivá. Nenapadá mě nic co bych chtěl tomuto filmu vytknout. S odstupem času snad bych vytknul drobnou vleklost, která při druhém shlédnutí je způsobena tím, že člověk už ví o co jde, a jak film skončí, není se už tolik na co těšit. Ale nevadí stejně jako horor Blair Witch pro mne bude vždy super horor, který mě děsil při prvním shlédnutí, i když další a další shlednutí už nebyla stejná. Ne každy horor je stavěný tak, že se na něj dá koukat každý den.

  • 16.11.2011  14:07
  Dexter (TV seriál) (2006)
  *****

  Bohužel těžce nevyrovnané díly. Některé jsou zábavné a konec vzbuzuje nadšené očekávání dílu příštího, jiné by se dali jako celek vyškrtnout a divák, který by je neviděl by o nic nepřišel. Dá se říci, že je to seriál udělaný z něčeho na co by stačil film. Je pravda, že Dexter se postupně vyvijí a jeho přístup an názory se mění, aleš vše kolem něj je jen prázdná omáčka. (Konkrétně: Aferka Babtisty a šéfky - KOHO Z fanoušku dextra tato aferká zajímá? :-D) Přesto zůstávám u původních 5ti hvězdiček, protože udělat hlavním hrdinou masového vraha je prostě geniální.

  • 15.1.2011  14:12

  Nevím, snad v tom filmu hledám něco co v něm není. Ale jak je již známo, kdo hledá, najde... Já jsem tento film viděl asi dvacetkrát a stále se mi zdá, že mi něco uniká. S každým shlédnutím filmu si však myslím, že ho chápu trochu víc. Většina lidí tu zde píše, že film se snaží být šokujícím. Proč ho za to soudit a srážet hodnocení? Je to opravdu řádné psycho a nemusíte na něj čekat do půl filmu, mě si film zjískal během prvních minut a rozhodně nikdy neváhám si ho pustit znovu.

  • 7.1.2011  20:30

  Nevím zda mám zapotřebí obeznamovat lidi z CSFD s tím, že jsou uplní ignoranti a nebo se na to mám vykašlat... Nevím co jste čekali? Že tam Voloedemort bude lítat a všechny kolem sebe proklívat? Četli jste knihu? Ne? Tak jak se vůbec opovažujete tento film hodnotit... Kdo očekával od tohoto filmu vzrůstající napětí, akci a magii tak ať sní dál. Já jsem s filmem spokojen, příjde mi, že se mu podařilo vrátit se do kolejí, které třetím dílem opustil. Opět z filmu citím atmosféru jakou se v knize snažila JKR vylíčit. Dlouhé nic nedělání, které se vleče a vleče... Tak to má být... Harry ani nikdo jiný neví co mají dělat, tak proč by měli něco dělat... Do kina jsem šel s tím, že v tomto filmu se nebude dít vůbec nic, ale nakonec jusem odcházel z kina potěšen. Scény v Godrikově dole či u Malfoyovách (ok uznávám, zde to mohlo být ještě krapáteček lepší, ale... ) No jediné co mě jako čtenáře zaráží je proč film končí tak jak končí? Vždyť nečtenář vlastně ani neví kde jsou a co tam dělají... Snad jsem neobjektivní a možná opravdu film je pro nečtenáře hrozivou nudou, ale já hodnotím z pozice čtenáře. ZAJMAVÝ POSTŘEH z komentářů: "je to brak dělaný jen pro zisk"... REAKCE: Blablabla - minimum režiserů točí pro vyšší cíl - většina točí to co je baví, pro osobní potěchu a hlavně to z čeho budou prachy... To že některý film s vámi hne neznamená, že byl dělaný pro to aby s Vámi hnul, ale byl dělaný pro peníze!

  • 7.1.2011  20:20
  Sluha dvou pánů (divadelní záznam) (2000)
  *****

  Kdo neměl rád Donutila před tím, tak ho musí mít rád po tomhle tom... :-) A nebo jinak kdo neměl rád Donutila před tím, ho nebude mít rád ani po tomhle tom, ale já ho mám po tomhle kousku ještě raději!!!! :-)

  • 10.11.2010  00:19
  Náš vůdce (2008)
  *****

  Geniální učitel, který bohužel nevěděl kde končí učení a začíná manipulace a mystifikace svých žáků. Dal do toho tolik až to mělo vliv na jeho osobní život. To by se nikdy stát nemělo. Nevěřím tomu, že tento experiment by se dal s větší úspěšností aplikovat znovu. Síla davové manipulace je ohromná, ale... Ale možná... Anarchismus, fašismus - extrémy... Asi je opravdu jediné řešení hledat kompromis. Avšak kompromis přináší ústupky ze všech stran zatím co autokracie ústupky dělat nemusí. V jaké společnosti bude víc šťastných lidí? Nad tím raději nechci přemýšlet - opravdu hodně silný film, který je umocněn típ, že jde o film dle skutečné údálosti... Snad jen, že uniforma je sice nástroj k odstranění rozdílů, ale v uniformě je člověk stále jedincem a osobností - jen slabé osobnosti se nechají podmanit. Věřím, že - a ve filmu to bylo vidět - ne každý chce zapadnout do vyjetých kolejí. Jen krátce k provedení filmu: opravdu velmi zrychlené a zjednodušené zovcovatění velké skupiny studentů, malý důraz na geniálního učitele, málo rozpracované blablabla - na to si tu všichni stěžujete - já si naopak myslím, že nic z filmu vyškrtnout nejde a prodlužovat ho by dle mě bylo zbytečné - za 5 a to ještě o krapet lepší než Výchovný tábor, na který jsem se dival včera... :-) PS - podívejte se na fotky - ona fotka anarchistů versus vlna - dvě uniformované skupiny...

  • 8.11.2010  23:42

  TAk tohle je opravdu nepříjemné na koukání. Člověk, který má aspoň malé množství empatie tohle těžko ponese. Já jsem byl taky jednou káran za šikanu, když jsem se nechával zavřít do skříňky na gymnáziu a bafal jsem na svého spolužáka. To ale opravdu nebyla šikana, ale nevinný žert. V tomto filmu se to opravdu stupňuje. Bohužel šikana má mnohem delší a pozvolnější průběh, v tomto filmu to vypadá jako by to šlo všechno ze dne na den... Na mnoha místech v tomto filmu je vidět kde může být chyba - naprosto katastrofické nezvládnutí situace ze strany učitelského sboru. Rodiče jsou sice špatní, ale tak už to v životě bývá, že ne každý má štestí na empatické a správné rodiče. Bohužel se domnívám, že v této škole se třída a okolnosti sešli tak, že opravdu jiné řešení nemohlo ani být. Velice se mi líbi, že v tomto filmu je vidět, že existuje ještě někdo kdo ctí pojem čest. Kdo všechno mohl tuto situaci vyřešit: Naprosto každý v tomto filmu. Rodiče - v první řádě, tím, že by nenechali výchovu dojít do stádia, kdy jejich syn s nimi nekomunikuje a bojí se komunikovat, šikanovaný sám jenom a jenom tím, že by řešil situaci asertivněji - uvědomit si svoji hodnotu a vážit si jí - vím, že jemu klást vinu je to nejméně opodstatněné, kdokoliv ze třídy - tím, že věc vidím, ale zavřu oči a neřeším ji, jsem stejně špatný jako ti kdo ji dělají. Učitelé - proboha já vím, že pedagogika se posouvá dál každým rokem, ale přístup učitelů k šikaně na této škole je naprosto strašný a pravěký - proč? Protože jejich řešení vedlo pouze ke shoršení situace, k ničemu jinému. K filmu - natož že jde o zfilmování skutečné události je tento film výborný, dokonce i filmově zajmavý, a co mě hodně potěšilo bylo když v závěru probíhali hlavou šikanovaných myšlenky, přesně jsem odhadl co si budou myslet. Dokázal jsem se do jejich pozice vžít... Ještě jedna poznámka jedna holčina z tohoto filmu nese ohromnou vinu - donutila někoho změnit se a konat dobro, ale sama na to sílu neměla, vycouvala a vše jen shoršila - ta byla z celé třídy skoro nejhorší... PS: Srovnávat se švedským Zlem je mimo mísu, tam se nechal šikanovat někdo kdo moc dobře věděl jak svoji situaci řešit a filmově si to hraje na mnohem víc než realita nabízí....

  • 2.11.2010  22:54

  Krásné filosofické pojednání o lidské rase okořeněné o trochu scifimysteriozních prvků! V mnohem si připadám, že mě asi koukali tvůrci do hlavy, když psali tento film. I já o lidech uvažoval mnohdy podobným způsobem. A myslím si, že hodnocení filmu a ohlasy na něj svědčí o tom, že nejsem zdaleka sám.

  • 16.9.2010  00:41

  Lidstvo je chamraď a vcelém tomhle filmu je to na první pohled znát... Co je vyšší cíl? Ve vietnamu se zabíjeli stovky, tisíce neviných i vinných bez vyššího smyslu, a nejen ve Vietnamu... Vyhubit miliony lidí může mít smysl... Krom krásné kamery má tenhle film i jisté na první pohled jasné poselství... Jedna postava se mi vryla do paměti a snad nikdy na ní nezapomenu... Já totiž taky nedokážu v jistých věcech dělat kompromisy a hrát divadlo... Proč pět? Protože tohle opravdu není komiksová adaptace jak ji známe, ale je to drama skryté za lacinou skořápku komiksové adaptace, která bohužel mnoho lidí odradí...

  • 16.9.2010  00:28

  Celou dobu, a byla to douhá doba jsem si myslel, že vím proč si film dává záležet na vybarvení jisté idylky... Netrefil jsem se... To s čím film přišel je daleko vyšší kalibr než jsem vůbec mohl očekávat... Nevím kolik z lidí, kteří dali 5 hvězd si vůbec uvědomuje o čem film byl. Já si to neuvědomuji, nedokuže se do toho vžít, a ani nechci... Film má nést poselství a nemá lidi znechucovat. Myslím si, že tento film je tak skvělý, že člověka, který je lidský nepotěší, nýbrž znechutí. Teď otázkou zůstává zda jde o poselství... Obávám se, že ne... Co je přátelství proti lidské krutosti? My jsme ti lidi kdo tohle všechno dělají a lidi co to točí nejsou o nic lepší.. Uvědmte si, že ty vietnamčíci jsou taky lidé... ODPAD nebo 5? Ocenit lidskost Roberta De Nira a nebo odsoudit ty ostatní a ty kteří neměli tolil síly a nechali se zlomit? Nebo je to steně jenom film... Obávám se, že lidi, kteří tento film dokáží rychle ohodnotit se bojí nad ním přemýšlet... Já na to nemám ho ohodnotit, vzdávám čest skvělé kameře,režii a hereckým výkonům, ale tento film je jeden z mála, který si netroufám ohodnotit. Snad časem... Ale nevím zda ho chci někdy vidět znovu..

  • 19.11.2009  18:05
  Šílení (2005)
  *****

  Jan Švankmajer je opravdu zvláštní osoba, která má specifický názor na uměleckou tvorbu. Jeho krátkometrážní filmu dozajista jdou nazvat uměním, ale opravdu to nikdy na celovečerní film stačit nebude. Proto snad se rozhodl tento režisér natočit trochu delší film - s podstatně více dialogy a hlavně i s lidmi, jakožto hereci a ne pouze loutkami , sochami či věcmi... Vím, že už takovéhle filmy (s herci) už nějaké točil - bohužel - já je zatím neviděl... A teď honem k filmu Šílení - Skvěle zvládnutý horůrek s velmi příjemnou místy až mrazivou atmosférou, kterou skvěle tvoří svými monology pan Tříska. Musím se přiznat, že velkou část filmu jsem mu vůbec nevěřil jeho pojetí postavy, ale na podruhé byl film mnohem větší lahůdkou... Velmi plynulé spojení více povídek je provedené dá se říci dokonale...

  • 19.11.2009  17:56

  V tomhle filmu snad i DiCaprio předčí svým hereckým výkonem i samotného Johnyho Deppa. Opravdu je to jedna z jeho nejlepších rolí, ale na druhou stranu se musí uznat, že zahrát blbce zvládne asi !skoro! každý - český herec Liška si prý na hraní bláznů vybudoval karieru a jak tak na to koukam DiCaprio asi taky (pokud nepočítám třeba Critters :-) )... Nevím co víc napsat - bylo to fajn tenhle film vidět a určitě se na něj zas někdy rád podívám. Jen bych dodal, že tento film neřadím mezi Johnyho nejlepší filmy, protože bohužel v tomhle filmu neměl pro své herecké umění dost prostoru, přesto je však nedílnou součástí filmu, který byl opravdu skvělý. :

  • 11.11.2009  22:18
  Vlasy (1979)
  *****

  FILM, PÍSNIČKY, dá se říci i poselství... Mám několik roků a dá se říci už víc jak 4 roky nestříhané vlasy a ono se to těžko vysvětluje, ale není to snad o penězích, že bych se snažil šetřit za kadeřníka, jsem prostě hairyguy, dlouhých vlasů se prostě lidi bojej!!! :-) Po schlédnutí tohoto filmu došlo k jednoznačnému přehodnocení mého žebříčku nejoblíbenějších filmů... Proč? Snad proto, že jsem ho viděl v prvních dnech co jsem ho dostal snad 20 krát...

  • 11.8.2009  16:16
  Bojovník (1997)
  *****

  Velmi pěkný film... Děj rozebírat nebudu, uvidíte sami... Snad je tento film lepší tím co neukáže než tím co ukáže... Jen se mi zdá, že mnoho lidí se zde rozplývá nad hereckým výkonem Johnyh Deppa... Nevím proč? O tom, že je to výborný herec jsem věděl, ale tahle role, která překypuje sebeobětváním, melancholií, zamyšlenstí - si myslím nedala Johnymu dost prostoru ukázat své schopnosti... Tento film má za úkol hlavně dojmout - Johnymu se to dobře hrálo a tak si to tak napsal... :-) Myslím si, že jiní režiserové jsou schopni tomuto všesranemu herci napsat lepší role tím, že na něj kladou vyšší nároky /nevím zda to tak je - ale mě se to tak jeví/... Film ovšem nijak nezlehčuji - i mě si svým ztvárněním zjískal a donutil mě pustit si ho po svém prvním shlednutí ihned ještě jednou.

  • 22.7.2009  22:53
  Mučedníci (2008)
  *****

  5 hvězd - ptáte se za co? Nepředvídatelnost děje z vás dělá otroky přikované v jedné místnosti u televize, která jediná vám může odhalit co příjde v následujícím okamžiku - první polovina filmu je tak skvěle spádovitá, že člověka uvede do stavu, kdy nevěří ničemu co mu film nabízí - kdo je hrdina, kdo je nepřítel? "O co tu k čertu JDE?". Druhá polovina filmu? Jiný extrém! Sadismus, týrání, brutalita nechutnosti? Ano upřít se tomu nedá jistý sklon k tomu dodat filmu hrůzu i díky těmto prvkům, ale nejen na tom staví tento film. Nejde o litry krve, o upíry čí zombíí, které vás umlátí rukou, kterou si utrhnou. Jde i o tu atmosféru, která se díky spádovitému, nepředvídatelnému ději podaří vybudovat. Dle mého názoru se podařilo konečně zakomponovat brutalitu do atmosférického hororu ne jako u filmů jako pokračování Saw nebo snad jiné nechutnosti jako napříkalad Imprit (MoH). Uznávám, že je to Horor, který má ono super kouzlo pouze na první shlédnutí. Další shlédnutí jsou také příjemná, ale bez onoho očekávání co se asi stane...

  • 13.7.2009  13:28
  (1998)
  *****

  Tento film vás nenechá dlouho čekat na to co nabízí a co je na něm zvlášstní. Tento film je specifický každám svým záběrem a také svým dějem, do kterého nejste nijak uvedeni a dá se říct zlomové okamžiky vám zůstávají skryty - probíhají pouze v hlavě hlavního aktéra - vědce nebo snad blázna? Přišlo mi to opravdu jako skvělý film, který by snad mohl apelovat i na jeden z mých nejoblíbenějších, ale bohužel se tak nestane... Já vím, že ortodoxní židové mají v tomto filmu své místo - nejde o to kdo jsou, ale co představují, víru v to, že čísla mohou mít opravdu větší moc než ve skutečnosti mají. (nelze o dokázanou pravdu nýbrž moji doměnku - třeba opravdu čísla mají větší význam než si myslím).. Každopádně v tomto filmu mi skupinka ortodoxních židů a ona druhá skupina která po kýženém číslu prahne přišlo jako skupinky pomatenců z filmu Hele vole kde mám káru, čímž snad chápete můj pohled na tento film trošku klesl... Ale i přes to shledávám film opravdu 5ti hvězdičkovým...

  • 8.2.2009  21:54
  Plán 9 (1959)
  *****

  Tak v první řadě mě naprosto fascinoval film... Nelze nic povznést výš - ten film je prostě špičkový! Ano samozřejmě ne svoji myšlenkou ani hereckými výkony... Ale nečím co se prostě musí vidět (snad ta stupidita která se filmeme nese, nebo ten stupidní konec, nebo ty stupidní mimozemšťané? )... Možná na fílm dost nespravedlivě nahlížím tak kladně z toho důvodu že jsem ovlivněn výborným Burtnovým filmem o tomto režisérovi, ale já myslím že ne... Sice bych se bez Burtona k tomuto filmu nikdy nedostal, ale kdyby jo, byl bych z něj stejně nadšen. Bavil jsem se obravdu královsky... A v druhé řadě mě fascinují rozdílné názory lidí na tento film - odpad je střídán 5 hvězdami tolikrát, že člověk žasne... No a já to chápu - tento film nemůže nadchnout každého ale pouze opravdové filmové Fajnšmekry!!! :-)

  • 7.2.2009  22:44
  Mistři hrůzy (TV seriál) (2005)
  *****

  Myšlenka utvořit něco takovéhodle musí zaručeně potěšit každého milovníka hororu. Různí režiséři, hodinové příběhy... A mezi režiséry opravdu úžasná jména... Rozepisovat se o každém dílu zvlášť by bylo opravdu na dlouho proto to shrnu jen takto: Výborné (Dreams In the Witch House, Jenifer, Haeckels Tale, Cigarette Burns), Nadprůměrné (Incident On and Off a mountain road, Dance od the dead, Fair haired child, Imprint(atmosféra výborná, bohužel moc velký důraz na sadistické scény mě nutí nebrat tento tak popularizovaný díl za naprostou špičku serie)), dobré (Deer women, Sick girl,Pick me up)... A poslední kategorie která mě opravdu velmi mrzí, že jsem jí v tomto seriálu objevil, ale je to tak jsou díly opravdu Slabé: Chocolate (prapodivně potemělá detektivka - nuda), Homecoming (promiňte ale Joe Dante jaksi nepochopil, že má jít o horor - volby v Americe neměli v Masters of Horor co dělat - i když se pokusil je zhororvatět, ale nepodařilo se mu to, to hororové začalo minutu před koncem..)-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Každopádně shrnuto, kdybych to měl zprůměrovat vyšlo by míň jak 5 hvězdiček, ale tento seriál si prostě nejlepší ocenění zaslouží - i přes svoje slabší díly - protože většina je víc než dobrá (8 dílů je vynikajících) a jelikož zde lidi hodnotí i po shlédnutí jednoho dílů (ze 26) tak já musím uznat, že po shlédnutí první třináctky jsem ze seriálu nadšen a tu druhou třináctku (kterou už mám v PC nahranou si budu zatraceně šetřit a neskouknu jí v pár dnech jako tomu bylo u první serie: 8-D)

  • 7.2.2009  21:40

  Někoho možná ten začátek od filmu odradí, ale mě naopak ten začátek naprosto nadchnul. Ztrhující začátek!!! Nežli se děj přesune do nápravného zařízené film je naprosto skvělý a ztrhující. Hudba, děj, vše na mě působilo dojmem, že mě čeká něco opravdu výjmečného... Film sice ubírá na svém tempu a děj nabírá více dějovosti, ale nedá se říct že by tím snad nějak významně klesl. I když je film vleklejší neustále se nese v prapodivném a opravdu jedinečném duchu... Co se týče herců a jejich výkonů - myslím že jsou výborné - každý herec vdechl své postavě v tomto filmu své kouzlo, které v kombinaci se vším ostatním co film nabízí dělá film opravdu skvělým.. Malcolm McDowell - co k němu dodat? Jeho role, postava, herecký výkon by zasloužili ocenění - naprosto skvělá role a z toho všeho (uznávám mnoho toho nebylo) co jsem s tímto troufnu si říct až Béčkovým hercem viděl je tato role opravdu Nejlepší a nevěřil bych nikdy že je tento herec jak ho znám schopný utvořit něco tak úžasného jako je role v tomto filmu... Tech 5 co dávám, dlouho jsem uvažoval o 4rech a uvažuji o nich stále. Nechápu jak mohl mít tento film tak obrovský ohlas a jak mohl být dokonce někde zakázan. V dnešní době jsme zvyklí asi na trochu silnější kávu. Zlo a špatnost je všude kolem nás a proto snad mě tento film zas tak nešokoval jako spíš zaujmul... 4 však pro film tak výjmečný byli málo a tak dávám slabších 5 (90 procent)

  • 5.2.2009  12:54
  Phenomena (1985)
  *****

  Zatím třetí kousek který jsem od tohoto mistrovského režiséra viděl. A opravdu jde o režisérského kouzelníka a já jsem vděčný za to, že jsem ho díky CSFD objevil. I tento film je neskutečně atmosférický, překvapivý až šokující. Oproti Suspirii Dario trošku víc propracoval kulisy a dialogy. Scénář již není tak kostrbatý - dá se říct že je výborný. Kulisy již nejsou tak kýčovité a film je díky tomu trochu víc zasazen do reality - samozřejmě i záběry z přírody tomu dosti napomáhají. Bohužel místy tentokrát nefunguje hudba - metalový doprovod k některým (ale pouze k některým scénám) opravdu nesedí a dost mě mrzí, že Dario nepokračoval z hudbou stylu Gremlinů, která naprosto perfektním způsobem spoludotvářela horor Suspiria, ale i přes těch pár chvilek kdy tam hudba nesedí je hudba jinak víc než dobrá. A celý film je skvělý. Mám rád horory a opravdu jsem celou dobu co je sleduji doufal, že objevím horory, které mě oslní hustou atmosférou a budou mě šokovat svým průběhem a koncem. Našel jsem - Děkuji Dario! Oproti Suprisii je konec mnohem propracovanější (řekl bych že, až možná trošku zdlouhavý) ale o to víc šokující. Do poslední scény se pořád něco děje a člověk nepřestává být šokován... Tento horor stejně jako ostatní dva které jsem od Daria viděl mě opravdu uchvátil a já doufám, že další kousky od tohoto režiséra budou alespoň podobně dobré! Dovolím si drobet reagovat na některé kometáře bez uvedení jmen: Ano hudba Trochu mimo, ale jen trochu. Že vám to příjde bez atmosféry? Nevím kolik vám je let a jaké máte názory, ale atmosféru v hororu tvoří kamera, nasvícení, děj a nikoli hektolitry krve a pobíhající zombií nebo nevím co se Vám líbí za filmy (ale chápu že lidem kteří uctívají braky jako Hory mají oči nebo Země mrtvích nemůže tento film moc nabídnout protože ho nemohou pochopit ani ocenit - což mě opravdu mrzí)... Co mi příjde směšné je hledat v tomto filmu chyby typu - dívky se ztrácí a nikdo je nehledá - očividně je někdo hledá, detektiv se ve filmu objeví, podivný strach vyjadřuje každý ve svých slovech a obavách ze sadistického vraha... Pouze Dario moc dobře věděl že nechce natočit nějaký stupidní detektivkový horor - scény kde by se hledali dívky by byli ve filmu pouze navíc - a atmosféře by ubíraly!!! Stejně jako scény kdy se opravuje balkon nebo scény kdy se celý internát probouzí - stačí když blikne pár světel.. :-) Závěrem: Opravdu mě mrzí a zaráží, že z těch pár lidí, kteří tento film viděli ho hodně dost krutě a zbytečně odsoudilo. Ale chápu i já některé filmy nedokáži ocenit a jiné naopak nadhodnucuji. Je to o tom jak to člověk cítí - každý má na svůj názor právo... Ale já naroudíl od fanoušku krváků a stovky oživlých mrtvol (kde umění prokázali snad jen maskéři a lidi co dělali speciální efekty) budu raději sledovat filmy tohoto typu (i když jich je opravdu málo - kde efekty a masky zaostávají za HUSTOU ATMOSFÉROU) z kterých mě strašidelně mrazí v zádech...

  • 5.1.2009  23:36

  Bez jakých koli připomínek... Snad jen opravdu povrchní člověk v něm vidí jen akční film o KungFu. KungFU je sice nositelem děje, ale film je nositelem myšlenky a to nemyslím jen tak, že by film byl cenný pouze svojí myšlenkou - film je opravdu krásný i po filmové stránce.

  • 4.1.2009  20:07

  Kratší než předcházející KungFu Panda, ale dle mě plnější - údernější... Vychytané!!! :-) Opravdu skvělé a jen mě mrzí, že toto nebylo osučástí celého filmu, myslím, že těchto 20 minut by totiž nikdo z filmu vymazat nechtěl..

  • 29.12.2008  20:58
  9 (2005)
  *****

  Doufám, že protažení tohoto kraťasu nebude pouhé roztahování a natahování. Jako kraťas to je poutavé velice a myslím, že to nabízí mnoho možností jak stvořit velmi dobré celovečerní animo... Snad to výjde už se na to těším...

  • 29.12.2008  19:41

  1 minuta - velmi krátká doba, ani říct dobrý vtip nestihnete za minutu, ale já se u tohoto opravdu pobavil...! Je to zfilmovaný animovaný vtip a myslím že dobrý vtip... :-) Sice má předpokládatelnou pointu, ale pro páno co by jste chtěli od 1 minuty?

  • 26.12.2008  16:57

  Pozvolná balada o upířím světě. Kirsten Dunstová hraje senzačně. Netlačí se na pilu, nejde o horor, který by nějak ukrutně rychle gradoval, ale atmosféra je příjemně upírská a velice hezky se na to kouká. S odstupem času kvality filmu stoupají. Na podruhe a potřetí se mi líbil více než na poprvé.

  • 21.12.2008  19:30

  Viděl jsem, žasnul jsem... Ohodnotím až budu starší a uvidím znovu... Teď se na to zatím opravdu necítím.. Ale něco na tom bude, to se tomu brát určitě nedá. Animace je špičková - obzvláště ta s plastelíno nebo hlínou či co to... (O několik měsíců později: 5 hvězd...)