Politická střelnice (2009) (pořad) odpad!

Já politiky nemám rád. Vážne ne. Kdo ano? Ale tohle vynucené strefování se do všeho je nanejvýš trapné a hloupé. Chudák Šimek se musí obracet v hrobu.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Zábavné, skvělé, bezchybné. Nadčasová parodie, co stářím pouze zraje. Tohle by se mělo pouštět povinně dětem na základkách.

Americký chopper (2003) (pořad)

Klasické šabloty typu nasranej Paul, hádky se synem, usmíření, předvedení motorky, všichni jsou šťastní se sice docela brzy ohrají. Co se ale nikdy neohraje je tvorba motorky úplně od základů. Každá je něčím unikátní, má svoje problémy při výrobě ale výsledek stojí zato. Motorky mě nijak neberou ale Choppery, co dělají v OC Choppers jsou umělecká díla. A náhled do dílny při jejich tvorbě je super odreagovačka a zábava.

Road Trip: Pivní pong (2009)

Jedna hvězdíčka za kozy. A i ty se dají hledat jinde, než v tomto braku. Tyhle slaboduché komedie s partičkou nesympatických idiotů, co se snaží tvářit drsně a dostávají se do "nepohodlných" situací mě vůbec neberou. Ani vtipné to nebylo.

O mé rodině a jiných mrtvolách (2011) (seriál) odpad!

Já to vážně nechápu. Myslel jsem si, že se Češi dokáží inspirovat úspěšnými zahraničními seriály ale zatím to vypadá na úplný opak. Viděl jsem několik desítek minut ale i tak mohu hodnotit. Komedie mě má rozesmát v prvních minutách, což mnohé kvalitní (a kupodivu ne české) dokázali ale tady jsem se cítil spíše trapně. Ne, děkuji.

To byl náš hit (2011) (pořad) odpad!

Nekrofilie přímo na televizních obrazovkách. Jak jinak nazvat vykopávání mrtvol a jejich následné prznění? Člověk má až pocit, že u nás kromě obstarožních popových kapel 80. let a zmedializovaných hvězdiček ze Superstar není žádná dobrá hudba a tento pořad tomu jen napomáhá.

Hon na myš (1997)

Tento film je živoucím důkazem, že se vždy podle csfd nemůže člověk řídit. 65%? Tato svižná, velmi zábavná s stylová (vizuálně má velmi blízku k Burtonovkám) komedie si jistě zašlouží minimálně 80 %. Velmi nápadité, skvěle zahrané a bohužel taky velmi nedoceněné. Pokud máte rádi myši a komedie, určitě se podívejte.

Stalker (1979)

Volná adaptace knihy Piknik u cesty (což považuji za jednu z nejlepších scifi knih). Hned na začátek řeknu, že bez znalosti knihy bych byl totálně zmatený. Zde je totiž příběh pouze okrajově zmíněn v několika dialozích a i z nich nebudete moc rozumní. Ale ono je to tak krásně poetické. Dlouhé kamerové záběry mě většinou štvou, ale Stalker je dokázal zpracovat tak, že od nich neodlepíte oči. A ten zvuk. Nedokážu to vysvětlit, ale tento film má něco v sobě, čím si vás naprosto získá a nepustí.

Věc (1982)

Na to mohu říct jen jedno. Geniální.

Polda a polda (2010) (seriál)

Po několika dílech musím říct, že Polda a polda je daleko lepší jak kdejaká rádoby-cool-drsná-vážná kriminálka Ňůjork nebo Majami. Vždy se bavím skvělým mixem humoru a dobře dávkované akce. A tak charismatickou dvojici poldů jen tak někde neuvidíte. Pokud se chcete nezávazně pobavit, rozhodně by vám tento dobře zvládnutý seriál neměl uniknout.