oasismanik

Slovensko
povaľač, nočný vták

4 body

• 4.1.2010  01:44
    Dragon Ball (TV seriál) (1986)

V rannej mladosti som sa naskôr všetkým smial, ktorí to pozerávali na rtl 2. Potom som si pozrel jednu časť a smial som sa aj sám sebe.

• 7.1.2010  06:01
    Drž hubu! (2003)

Fantastický Reno s očami ako kôň a ešte lepší Depardieu v skvelej komédií ...prvý "rozhovor" medzi nimi je absolútna lahôdka. 8/10

• 20.3.2014  16:22
    Duel (TV pořad) (2006)

Časom sa z toho stala moja malá dopoludnajšia tradícia, aj keď to nie je najlepšia vedomostná relácia na svete, vždy si to rád pozriem.

• 12.2.2018  23:51
    Dunkerk (2017)

aach...no čo s týmto? Nolan je nepochybne génius a jeden z najlepších režisérov všetkých čias, ale toto išlo akosi mimo mňa. Nechal som si to deň preležať v hlave, ale ono sa nedostavilo to, čo sa dostavuje pri ostatných Nolanových filmov, skrátka experiment, ktorý ma tentokrát minul. Nie, nie...keď si spomeniem na filmy ako Memento, Prestige alebo Dark Knight, viac ako 3 dať nemôžem...tak snáď nabudúce...

• 28.12.2020  17:09

Samozrejme veľmi inšpiratívne a určite si neraz v duchu poviete "tým dvom musí načisto jebať". Je to slušne zostrihané, ale nie je to až tak záživné ako by ste čakali, hlavne vzhľadom na hodnotenia. Čakal som nejakú absolútnu pecku, dostal som celkom priemerný dokument o odhodlaní a priatelstve.

• 8.1.2010  03:08
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

edit: Táto partia, v ktorej nenájdete ani jedného normálneho človeka, zreje ako víno. V polovici ôsmej série môžem s istotou povedať, že ide o najlepší americký komediálny seriál posledných rokov, škoda, že sa natáčanie kvôli Charliemu Harperovi Sheenovi zrejme nadobro zruší. A aj keď sa to stane, ostane skoro 180 perfektných a vtipných 20 minútoviek, ktoré držia pokope ak postavy, tak perfektne vybratí herci...9,5/10

• 8.3.2010  11:12

8.3.2010- posledný film z top 10 na csfd, ktorý som videl. Všetkým som dal plné hodnotenie, a neváhal som ani pri jednom. Sú tu tie najväčšie filmové klasiky, najslabší však z tejto desiny je podľa mňa aktuálny víťaz / Shawshank/.

• 24.3.2013  06:14
    Dámsky magazín STV (TV pořad) (2008)

Moja mama to pozerá a potom je "múdra" ako tieto "pani" "moderátorky" . Hrôza, odpad, hnus a to iba vždy počujem z obývačky, keď si robím jedlo.

• 14.11.2020  23:31
    Dámský gambit (TV seriál) (2020)

Remeselne zvládnute veľmi dobre, ba až bravúrne, len pre fajnšmekrov. Je to ten typ pomalej drámy, kde sa toho až tak veľa nedeje, ale aj tak si úžívate každú jednu sekundu, každý jeden záber...Skvelá, rozprávková jednohubka, kde si v koncovke tvorcovia až príliš uleteli, ale 15 najlepší seriál všetkých čias samozrejme ani omylom :)

• 15.11.2020  23:05

V koncovke si tvorcovia až príliš uleteli.... :)

• 30.3.2020  05:53
    Díra (2019)

Škoda, vyzeralo to dlho na skvelú jednohubku. A veď v podstate aj bola, dobrý koncept, dobrý nápad, absolútne geniálny, mrazivý hudobný motív. Poslednú polhodinku však odišla na horné poschodia akákoľvek logika a nakoniec aj celá myšlienka, ale dajte tomu šancu, len nie pri obede.

• 5.2.2011  01:29

Veľmi sympatický, milý, svieži, mierne úsmevný, ale hlavne skvelé obsadený filmík. Akurát, že Annette Bening má smolu, pretože právom pôjde zrejme oscar do rúk čiernobielej labuti, aj keď Annette je hneď druhá, kto by si ho zaslúžil. Mark Ruffalo sa zrejme tiež z oscara radovať nebude, ale tam je to už diskutabilnejšie./Práve on podal podľa mňa v tom filne najlepší herecký výkon/ Proste príjemná, večerná, zaujímavá jednorázovka , lepší nadpriemer. /Taká slabšia Americká krása/ 7/10

• 20.12.2009  00:02

Je to kurva, já ji znám...10/10

• 13.10.2019  05:30

!!!! Možné náznaky spoilerov !!!! Nečakajte žiadnu bombu, nejaké epické zvraty alebo oživenia mrtvych postáv. Našťastie. Dôstojné, ale asi aj trochu zbytočne, zakončenie najlepšieho seriálu všetkých čias. Ale mne to vôbec nevadilo. Ak si chcete pripomenúť ten správny BB feeling, odporučam seriál Better Caul Sall, ktorý ale určite všetci spravni fanúšikovia poznajú.

• 6.1.2010  00:33
    Equilibrium (2002)

Niekomu stačí Christian Bale a už je to plný počet hviezdičiek. Mne to teda rozhodne nestačí a film ma nudil.

• 16.8.2019  02:57
    Euforie (TV seriál) (2019)

Moderné Skins, naozaj...a soundtrack je dokonalosť sama o sebe. HBO si ma postupne po totálne skurvených Tronoch začína opať získavať.

• 24.7.2014  14:41
    Everybody Hates Chris (TV seriál) (2005)

Celkom príjemný seriál, a podarený slovenský dabing.

• 21.12.2009  04:08
    Experiment (2001)

O tomto experimente som čítal veľa článkov a dosť ma zaujal, preto som bol zvedavý na film, ktorý dopadol presne tak, ako som čakal. Obrovský potenciál a veľmi dobrý nápad na sfilmovanie sa zbytočne premrhal. Myšlienky mohli byť ešte viac klaustrofobické a pri konečnom hodnotení si ten koniec odmyslím. Inak by išli aspoň dve hviezdičky dolu. 7/10

• 30.1.2011  00:30
    Extra (TV pořad) (2010)

Joj Andrejka ... :D Hviezda za to, že je to aspoň o % sympatickejšie, ako Smotánka. Ale to bude asi iba moderátorkou...

• 27.4.2011  04:30
    Faktor strachu (TV pořad) (2001)

Mix všetkého možného / Pevnost boyard, Bear Grylls, Jackass, Takeshiho hrad/ dopadol priemerne. Ono by to aj bolo viac ako za tri...ale bohužiaľ konečný efekt pri sledovaní / zrýchlený tep, potenie, obhrýzanie nechtov, zatváranie očí / sa u mňa nejako nedostavil. //moderátor je fajn, videl som zatiaľ len prvé dve série// 5/10

• 8.2.2010  12:21
    Fanatik (1996)

Celkom priemerný thriller, ale hudba mi nesmierne sadla a tá povyšuje u mňa film na 4 hviezdičky.

• 11.6.2014  04:02
    Fargo (TV seriál) (2014)

Keby mi niekto v roku 2004 povedal, že o desať rokov budem sledovať 10 hodinový seriál Fargo, ktorý tak dokonale vystihne pôvodný film od Coenovcov, asi si pomyslím, že mu drbe. Absolútna dokonalosť po všetkých smeroch, proste radosť sledovať. 10/10 edit: druhá seriá je snáď ešte lepšie ako prvá, bože ja chcem, aby toto nikdy neskončilo.

• 2.3.2010  09:35
    Fargo (1996)

Mierne nemainstreamové dielo od jedných, momentálne z najlepších režisérov na svete. Malý, "legračný" Steve Buscemi, neustále sa napchávajúca Frances McDormand, William H. Macy so svojím trpiacim, pesimistických a znechuteným výrazom v tvári, a blondiak Peter Stormare s cigaretou v ústach. Zima, depresia, sarkazmus a absurdita, tichá a podmanivá hudba, postupne zrýchlujúci dej, dokument o lykožrútoch a hokej v telke. Geniálne dielo, ktoré nie je pre každého...koniec koncov ako všetky Coenovské filmy, radšej mám už iba Big Lebowského. 9,5/10

• 21.11.2020  22:57

Celkom slušne sa to rozbieha a vy sa ani sekundu nenudíte.

• 2.12.2020  15:58
    Fargo - East/West (S04E09) (epizoda) (2020)

Ja proste miluujem takéto absurdné, mierne úsmevné príbehy odniekiaľ z totálnej prdele v USA...

• 3.12.2020  11:49
    Fargo - Happy (S04E10) (epizoda) (2020)

No ok, tak som to dvihol do červenej farby, ale mám z toho zvláštne pocity, tých nelogických vecí je tam požehnane a opať tu máme ducha, ach... Na druhej strane tu máme opať plno brilantných dialogov, absrudných a zároveň klasicky fargogeniálnych scén, no skrátka som zvedavý na finále, ale nie až tak veľmi ako som býval pri predchádzajúcich sériach.

• 23.11.2020  04:39
    Fargo - Lay Away (S04E07) (epizoda) (2020)

Toto bolo dosť absrudné aj na Fargo pomery, zatiaľ asi najhoršia časť zo všetkých sérií, ako keby to celé napísal a režíroval nejaký nováčik.

• 18.11.2020  01:01

Lúpež storočia :D Je to super, moje mierne obavy boli zbytočné

• 3.12.2020  15:58

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že je posledná epizoda mierne odfláknutá, o čom svedčí aj jej dlžka. Ale všetky linky sa uzavreli a aj tak som spokojný a neľutujem ani minútu stávenú pri štvrtej sérií Farga.

• 3.12.2020  16:03
    Fargo - Série 4 (série) (2020)

Fargo univerzum mi učaroval už pred mnohými rokmi, keď som videl pôvodný film Coenovcov a na každú sériu sa vždy extrémne teším, na túto obzvlášť, pretože po tretej bolo oficiálne povedané, že dalšia už nebude. Čo si budeme hovoriť, je zrejme najslabšia, ale určite nie slabá a každému milovníkovi tohto absurdného sveta ju odporúčam všetkými desiatimi. V pamäti mi osobne ostane ešte dlho brilantná 9 časť. Prvá séria ale ostane zrejme navždy neprekonaná.