oasismanik

Slovensko
povaľač, nočný vták

4 body

• 21.1.2018  02:02

Zatial asi najlepšia časť...

• 30.12.2017  03:14
    American Crime Story (TV seriál) (2016)

Niekedy si hovorím, že celý americký súdny a právny systém je vymyslený takto len preto, aby sa mohli točiť taketo skvelé filmy, dokumenty a seriály. Skvele natočené a geniálne zahrané, kde raz fandíte a veríte jednej strane, raz druhej. Postavy, ktoré v prvej časti nenávidíte, v tretej ľutujete a v siedmej milujete a naopak...perfektné

• 9.12.2017  16:45

Keď už človek skoro na Peaky Blinders zabudol, objaví sa Adrien Brody s celou sicílskou bandou a môže začať zábava. Momentálne najlepší seriál.

• 26.11.2017  15:30

Tak nám to uplynulo ani neviem ako. Táto posledna Fincherova epizoda bola ale zrejme najlepšia, aj keď celkovo tie Fincherove epizody boli o chlp lepšie ako ostatné...tak zas o rok...

• 21.11.2017  12:07
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Netflix je proste tisíce míl pred všetkými ostatnými, všetko, čo vyprodukujú, je totálna kvalita po všetkych stránkach, dokonale zvládnutá remeselná práca, perfektné, mám z toho strašnú radosť...

• 21.10.2017  14:00
    Narcos - Série 3 (série) (2017)

Tretia séria bez hluchých miest ako boli niektoré v druhej /Pablo na chate s otcom, atď/, každou dalšou časťou ma Narcos utvrdzuje v tom, že ide o jeden z najlepších, seriálov, ak nie priamo o najlepší, absolútna kvalita po všetkých stránkach, toto by som pozeral donekonečna. Bravo.

• 28.9.2017  21:20

epická časť!

• 27.9.2017  22:38
    Příběh života (TV seriál) (2014)

Poznáte to, pozeráte /nielen/ nejaký dokument, vychutnávate si každú sekundu so zatajeným dychom a hovoríte si, že nič lepšie už zrejme nikdy neuvidíte. A potom príde niečo dalšie a potom dalšie a dalšie. Dokumenty od BBC s komentárom Attenborougha sú vždy 100% -tná záruka kvality po absolútne všetkých stránkach. Denníky z natáčania na konci sú dokonca ešte lepšie ako samotné zábery, občas si ani neuvedomujete koľko mesiacov a nocí bez spánku tvorcovia obetujú pre čo i len 3 minútovú scénku. Ach...toto by som mohol pozerať donekonečna.

• 22.9.2017  07:49
    Jak vyrobit vraha (TV seriál) (2015)

Už roky som nevidel niečo, čo by ma takto chytilo a nepustilo. Take obrovské množstvo autentických záberov a telefonátov...s tým muselo byt tolko práce. Majstrovský kúsok, boh žehnaj Netflixu. PS /odtialto možné spoilery!!/: po vytriezvení som si o danom prípade vyhĺadal viac informácií a musím konštatovať, že je dokument viac jednostranný ako som si myslel. Asi tých 5 nechám, ale o Averyho nevine nie som ani zdaleka predsvedčený tak pevne ako počas pozerania. Brendan je v tom takmer určite absolútne nevinne, je to len jednoduchší chlapec, ktorý si myslel, že keď sa prizná k vražde a znásilneniu, pustia ho spať do školy na test ako keby sa nič nestalo. Niekde som čítal, že sa dostal von...PSS: viem, že pre humor tu moc miesta nie je, ale mna úplne zničilo, keď 16 ročný chlapec, ktorý sa očividne nevie ani podpísať, povie, že pravdepodobne celú scénu s priviazanou ženou, čítal v knihe "Zberatel bozkov". Brilantný nápad od brilantného právnika :)

• 16.9.2017  00:09
    Pustina (TV seriál) (2016)

Mrazivá, dusná atmosféra, neskutočne kvalitný seriál, mna tie scény z polepšovne bavili asi najviac zo všetkeho. 5/5

• 9.4.2017  23:25
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

Pôvodne som chcel ku každej časti niečo napísať a vybrať najlepšie scénky, ale veľmi rýchlo som zistil, že to by musela byť každá scénka...Tu proste nie je čo dodávať, to najlepšie, čo kedy kto natočil...

• 4.3.2017  21:44
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Po pár sériach sa z toho u mňa stala závislosť na úrovni Lost. No dobre...to možno nie, ale žerem to, napriem všetkým chybám, ktoré samozrejme stále vidím som veľký fanúšik Walking Dead. Základ je nehľadať v tom logiku, chovanie postáv a celkovo ich psychologický profil nie je na najlepšej úrovni, ale o tom tento seriál nie je, proste odreagovačka jeden krát týždenne...takýmto tempom to môže mať kľudne aj 15 sérií a stále bude o čom...mením na 5, stále ma to proste drží a dopozerám to už do konca, aj keby som mal byť sám. A Negan je najlepšia badass seriálová postava všetkých čias. PS: uprostred osmej série končím so sledovaním :)

• 23.1.2017  16:24
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

Absolútna gangsterská špička po všetkých stránkach. Zmes rôznych prízvukov, Cillian Murphy, neokukané prostredie a doba, Arctic Monkeys, Churchill...proste kvalitka. 9/10

• 15.1.2017  16:35
    Úlovek (TV seriál) (2009)

Celkom brutalitka.

• 13.1.2017  20:47
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Tak pri HBO nie je o čom, je tam niečo z Breaking bad / Better Call Saul/, niečo zo Shawshanku, niečo z True Detective, proste kvalitka...

• 25.12.2016  04:13
    Narcos - Série 2 (série) (2016)

Pochopitelne som mal trochu obavy, že bude druhá séria naťahovaná kaša. Nie je, je minimálne tak kvalitná ako prvá, ak nie lepšia. Narcos je spolu s Breaking bad najkvalitnejší seriál poslených xx rokov.

• 3.1.2016  21:30

Reservoir dogs 2, akurát tu necítiť ten slabý rozpočet. Rozhodne nie najlepší Tarantinov film, ale však to vie aj on sám...nevymazal by som ani minútu

• 6.12.2015  19:40
    Narcos (TV seriál) (2015)

To musela byť pekne ujebaná doba...

• 17.2.2015  00:44
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

Momentálne rozhodne nenájdete komplexnejší a kvalitnejší seriál. Za mňa dokonca možno lepšie ako BB, ale chápem, že to nie je až tak mainstreamovo príťažlivé, preto to nikdy nebude až také obľúbené.

• 7.2.2015  15:13
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Po tretom pozretí môžem s istotou povedať, že to je najlepší seriál, aký som kedy videl. Prial by som si nechať vymazať pamäť len kvôli tomu, aby som mohol pozerať BB donekonečna.

• 6.9.2014  16:46
    Kdo přežije: Cookovy ostrovy (TV pořad) (2006)

!!spoilery!! Skvelá séria bez výraznejších zmrdov, za to plná sympatických a šikovných ľudí. Celej hre jednoznačne dominuje finálová dvojka Ozzy a Yul, milion by som im dal obidvom.

• 6.9.2014  16:44
    Kdo přežije: All Stars (TV pořad) (2004)

!!Spoilery!! Skvelá séria a výborná zostavička. Moja top trojka: Lex, Boston Rob, Rupert

• 30.8.2014  19:16

!!! SPOILERY !!! Najlepší Survivor všetkých čias, bez debaty. Ten najlepší mix najvačších zmrdov doterajších sérii (Russel), najvačších dobrákov a sympaťákov (Rupert, Tom, James) a ľudí niekde uprostred (Coach, Sugar, Boston Rob), samostatná kategoria je potom "veterán" Colby, ktorý sa tam celý čas len debilne a prispato usmieva, v každej výzve vypadne asi po piatich sekundách a je mu to vlastne najviac u piči, ten to nakoniec dotiahne až do top 5, ani sám nevie ako a ani o to vobec nestojí. Najlepší survivor vôbec. 10/10

• 20.8.2014  20:10

"Mám na to, som predsa muž a je logické, že som silnejší a múdrejší, keby bola napríklad súťaž o to, kto skor otehotnie, tak by to možno vyhrali tie dve, ale inak nie" Top hráči: Johny Fairplay, Rupert, Andrew Savage, najlepšia nevýberová séria.

• 1.7.2014  06:05
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Ja ani neviem, čo ma na tom tak baví, politike sa snažím vyhýbať a na ukecané drámy fakt veľmi nie som. Asi je to tým, že je to špičkovo natočené a excelentne zahraté a tým, že hneď prvú časť, ktorá ma okamžite vtiahla do deja, režíroval môj obľúbenec David Fincher. Uplna špička medzi seriálmi. 10/10

• 11.6.2014  04:02
    Fargo (TV seriál) (2014)

Keby mi niekto v roku 2004 povedal, že o desať rokov budem sledovať 10 hodinový seriál Fargo, ktorý tak dokonale vystihne pôvodný film od Coenovcov, asi si pomyslím, že mu drbe. Absolútna dokonalosť po všetkých smeroch, proste radosť sledovať. 10/10 edit: druhá seriá je snáď ešte lepšie ako prvá, bože ja chcem, aby toto nikdy neskončilo.

• 29.5.2014  07:44
    Temný případ (TV seriál) (2014)

No dobre, 92% je možno mierne prehnané, ale ono ide o fakt kvalitných 8 hodín. Herecky samozrejme exceluje Matthew McConaughey.

• 4.5.2014  22:01
    Free to Play (2014)

Dotu hrávam s prestávkami už vyše 9 rokov, ale nikdy by som nepovedal, že sa raz z tejto nenápadnej neoficiálnej mapky do Warcraftu stane taký ošial, aký sprevádza hlavne dotu 2 (dota 2 je to isté, čo dota 1, len s lepšou grafikou a je prístupnejšia a ohladuplnejšia k nováčikom). Veľa z tých ludí, ktorí su v tomto dokumente ste mohli pred pár rokmi stretnúť v hrách na garene alebo iných herných klientoch (hlavne hráči z úspešného československého sgc, ktorí v jednotke patrili k najlepším tímom na svete). Lenže s príchodom doty 2 prišlo obrovské množstvo nádejných hráčov, ktorí sú proste lepší, preto je veľmi nepravdepodobné, že niekedy international vyhrá dáky tuzemský tím. Ono to všetko vyzerá veľmi lachko a dobre, hrať a zarábať si tým obrovské peniaze, ale konkurencia je veľmi veľká, napríklad ja patrím k priemeru, napriek tomu, že dotu hrávam prakticky od počiatkov. Dokument dobrý, možno sa raz dočkáme aj doty alebo iných hier na olympíjskych hrách, doba je na to dosť ujebaná: http://www.dota2.cz/novinky/listky-na-international-2014-vyprodany-behem-hodiny

• 20.3.2014  16:22
    Duel (TV pořad) (2006)

Časom sa z toho stala moja malá dopoludnajšia tradícia, aj keď to nie je najlepšia vedomostná relácia na svete, vždy si to rád pozriem.

• 23.2.2014  04:19
    Californication (TV seriál) (2007)

Keď som pred 6-7 rokmi videl prvý krát Californication (vtedy bola tuším len prvá séria), netušil som, že sa z takéhoto typu seriálu môže stať kult. Nechápem prečo som to netušil, Hank má všetko, čo na seriálových postavách ľudia milujú a v reálnom živote nenávidia: sarkastický, cynický, samodeštruktívny zmrd, utápajúci sa v sebaľútosti, v chlaste a v drogách, rozdávajúci hlášky všade kam príde. Na moje seriálové chvíľky viac než dôstojná náhrada za Gregora Housa (na neho ale predsa nemá ani zdaleka) alebo Sawyera z Lost. edit po poslednom dieli: tak nám skončil další velikán na poli televíznej zábavy, posledná séria už bola naozaj slabá a strašne som dúfal, že to neskončí tak ako to skončilo (už som si tak nejako zvykol na sračkoidné konce mojich obľúbených seriálov), ale jebať..bolo to kvalitne ujebaných 7 rokov s Hankom a všetkými tými idiotmi, na ktorých počas svojej púte natrafil.