oasismanik

povaľač, nočný vták

4 body

• 30.1.2020  03:04
    Parazit (2019)

Sledujete to polhodinu a hovoríte si "wtf, čo to kurva pozerám?". Brilantný film, ktorý sa určite zmestí do mojej top 5 za rok 2019. Možno aj do top 3.

• 10.6.2020  22:39
    Po životě (TV seriál) (2019)

Chutná, cynická jednohubka od Netflixu. Humor nejde do absurdity, skôr sa len tak usmievate popod fúz, aj keď to v podstate nie je vôbec vtipný seriál. Trochu mi to pripomenulo Six feet under, zrejme tomu dopomohol aj ten silný anglický prízvuk. No jo, takéto ja môžem...A Gervais je veľmi dobrý herec.

• 17.8.2020  02:58

Film možno pre tých, ktorí z nejakého dôvodu čítali knihu, čo je ale veľmi nepravdepodobné. Inak si neviem predstaviť prečo by mal niekto niekedy v živote vidieť tento film.

• 23.3.2020  04:29
    Párty Hárd (2019)

Tak prijebanú vec som už dávno nevidel :)

• 11.1.2020  20:02
    Sedm světů, jedna planeta (TV seriál) (2019)

Je vôbec treba ešte k tomu niečo dodávať? Dokumenty od BBC s komentárom Davida Attenborougha je dlhé roky to najlepšie, čo môžete vidieť. Dokonalosť. Zároveň však desivé.

• 28.4.2020  16:07
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Ja vám neviem ľudia, ja som divný, alebo proste všetci tak znížili svoje nároky, že aj takáto podpriemerná sračka má 86 ! percent? Dal som 4 časti, nevytvoril som si aboslútne žiadny vztah k žiadnej postave, každá ma tá tak plochy charakter, že to až nie je možné. Inak samozrejme sem-tam sa pousmejete, nie je to až také príšrné, aj keď nie ste cieľovka tohto seriálu, ale viac ako 2 dať nemôžem, keď si to porovnám s takými skvostami ako Euphoria, Skins, Shameless alebo aj retardovaným Blue Mountain State.

• 15.3.2019  03:58

Hm......tak ja neviem, bol som trochu sklamaný, ale aj nie. Čo musím vyzdvihnúť, špičkoví herci, hudba, atmosféra a tie časové prechody boli brilantné..inak zbytocne natiahnuté, celá zápletka by sa vopchala do nejakého celovečerneho filmu. Ale tak zas rozumiem, toto bolo o niečom inom a kto očakáva hlavne tu mysterióznu detektívku, bude sklamaný. Ak chcete špičkovú detektívku s troma časovými dejmi, odporúčam https://www.csfd.cz/film/392596-the-missing/470397-serie-2/komentare/. Za mňa najlepšia prvá séria, najslabšia táto, ale každá bola iná, čo bol zrejme zámer, takže ťažko to objektívne porovnávať.

• 7.12.2019  21:22

Najslabší Tarantino, ale stále je to Tarantino, síce mi mnoho súvislostí ušlo a mnoho mien som nepoznal, ale aj tak to bolo veľmi svieže a príjemné retro s absolutne brilantnou poslednou polhodinou. A Brad Pitt v jednej zo svojích najlepších úloh. edit: po druhom pozretí som si to užil o dosť viac, supersvieža jazda

• 27.2.2020  22:31
    Trabantem z Indie až domů (TV seriál) (2019)

Ale hej, stále ma to baví, tí stáli členovia mi za tie roky prirástli k srdcu, ale už to nie je ono nejako. Ale aspoň !!!spoiler :)!!! Prišiel na konci aj Radek, najväčšia legenda všetkých sérií. A záver je úplne nádherný. Za mna je ale absolútny vrchol stále Južná Amerika, ktorú som videl už asi štyri krát.

• 8.7.2020  05:10
    Vlastníci (2019)

Brilantná nálož všetkých možných stereotypov v jednej miestnosti. Skvele zahrané a napísane.

• 11.1.2021  21:47

Krásne pripomenutie jednej udalosti, ktorá nemá snáď doteraz obdobu z úst dnes už pokročilých dôchodcov: organizátorov, návštevníkov, hudobníkov aj miestnych obyvateľov. Máte z toho skrátka dobrý pocit, zimomriavky a usmievate sa celý čas od ucha k uchu.

• 22.12.2019  13:59
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Najkrajší vianočný darček! Pochopitelne som sa dosť obával, ale zbytočne, pri sledovaní mám presne ten istý feeling ako pri hrách a pri knihách.

• 23.6.2019  02:13
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Poctivá práca, možno nie druhý najlepši seriál všetkých čias, teda určite nie, ale to určite trošku klesne, keď opadne ten hype. Za mna bola najlepšia prvá časť.

• 27.12.2019  21:23

Behajúce cliche, doslova...

• 28.5.2020  12:56

Asi zatiaľ najlepšia Attenboroughova dokuséria. Fasinujúce príbehy z divočiny, prenádherné zábery, do toho geniálna hudba...bravo. Len nechápem prečo to má tak málo hodnotení a nie je okolo toho taký hype ako okolo iných, podobných dokumentov.

• 27.5.2020  13:40

Bravúrny, fascinujúci príbeh Charm.

• 28.5.2020  11:51

Prenádherné africké prostredie, skvelá africká hudba a boj o územie vo vnútri tejto divočiny medzi dcérou a matkou, do toho sa pripletú levy, byvoli, hyeny originá, krokodíly... jeden z najlepších dokumentov, aký máte možnosť vidieť.

• 25.5.2020  22:05

V týchto dokumentoch s Attenboroughom najviac zbožnujem vždy tučniakov. Neschopné, ťarbavé, zákerné, zlodejské ale aj odvážne, vytrvalé, odolné, milujúce, rozkošné..zbožnujem tie zvieratá .

• 29.5.2020  23:07

V poslednej epizode tohoto skvelého dokumentu tu máme nádherné a majestátne tvory: tigre. Po akčnej a geniálnej minulej epizode je táto trochu menej akčná, čiže ostáva iba vychutnávať krásne prostredie indickej rezervácie.

• 25.5.2020  21:21

Fascinujúce ako vo výraze opíc dokážete celkom jasne vidieť smútok, strach, aj radosť. Ako tu píšu aj ostatní, opice sa od nás veľmi nelíšia a ani my od nich.

• 17.1.2021  06:37
    Hotel Mumbai (2018)

Emocie stranou a pokúsim sa iba čisto a objektívne zhodnotiť tento film. Tvorcovia vedia veľmi dobre pracovať s napätím, počas celých dvoch hodín ani nedýchate a len cítite ako sa čoraz viac a viac potíte. Kamera je veľmi dobrá, doslova sa cítite ako uprostred toho šialeného diania...ale tu končia všetky plusy, celé je to akosi prázdne a ploché, špeciálne Armie Hammer hrá tak na úrovni priemerného slovenského herca z divadla a aj v tých najvypätejších scénach sa tvári ako keby išiel len tak náhodou okolo a hľadá záchody. Plus samozrejme tu máme asi tak milion náhod a skrátka celé to pôsobí ako americký film, čo je niečo, čo asi nechcete, ak sa pozeráte na rekonštrukciu skutočných udalostí. Ale aj tak, silné tri, nenudil som sa drvivú vačšinu filmu.

• 22.1.2021  16:37
    Kafarnaum (2018)

Pravdupovediac, čakal som, že to bude omnoho silnejšie. tvorcovia s emociami veľmi pracovať nevedia a film vo mne nezanechal žiadnu výraznú stupu. Na druhej stane príbeh bol dosť zaujímavý a herecky to bolo extrémne prirodzené. Milionár z chatče 2 sa nekoná, škoda no...

• 20.1.2021  13:32
    King Skate (2018)

Usmevné sledovanie, dnes už vyslúžilých 50. a 60.tníkov, ktorým svietia pri akejkoľvek zmienke o skate očká ako malým chlapcom. V tom najlešom slovazmysle...okrajovo sa rieši aj punk, graffiti a pochopiteľne socializmus ako taký. Do toho tu máme plno čiernobielych retro záberov a do toho nám hrá československá, prevažne alternatívna hudba, ktorú som nikdy v živote nepočul. Je to veľmi milý dokument, aj /alebo hlavne aj/ pre tých, ktorí poznajú z celého skateboardového sveta akurát tak meno Tony Hawk, lebo kedysi dávno hrali pro skatera :)

• 15.1.2021  03:13
    Klér (2018)

Ideálny filmík na večer, ak sa chcete poriadne nasrať. Máme tu všetky možné svinstvá, ktoré z duše neznášam: hnusné pokrytectvo, okrádanie naivných ľudí, korupcia na najvyšších miestach, zneužívanie detí...herci hrajú svoje nechutné role perfektne, je to aj pomerne chystro napísané, problém mám s dosť chaotickým strihom a dosť zbytočnou dlžkou filmu. Celé je to podané dosť chaoticky, čo ma dosť mrzí, pretože záver filmu radím k jednému z úplne najlepších v historií kinematografie. Ukončujem týmto poľský týždeň troch najlepšie hodnotených poľských filmov za posledné 4 roky tým najslabším, Corpus Christi aj Místnost sebevrahů:Hater boli o také dva levely lepšie a teda tretie bravo kurwa, bravo nebude.

• 6.1.2021  20:45
    Léto (2018)

Skvelý, ľahko melancholický, ľahko punkový filmík, ktorý plynie odnikiaľ nikam, len to možno mohlo byť o takú štvrthodinku kratšie.

• 28.4.2018  20:24

20 častí trvalo, kým mi to konečne prirástlo k srdcu. Young Sheldon rozhodne nie je zlý seriál, jasné, nie je to nejaká sitcomovská špička, pri ktorej plačete od smiechu, ale je to proste veľmi milé, svieže a úsmevné retro plné svojských postavičiek z východného Texasu, ideálna oddychovka k obedu.

• 18.3.2019  01:51

Mňa to teda bavilo, mozno viac ako jednotka, dokonca som chcel dať 5 hviezdičiek, kým neprišlo tých posledných 20 wtf minút.

• 30.5.2020  13:45
    Tajemství oceánů (TV seriál) (2018)

Vždy ma presne toto fascinovalo, aké obrovské množstvo tajomstiev ukrývajú oceány, obrovský a zatial minimálne preskúmaný svet. Inak ide o klasický, televízny a zastaralý typ dokumentu od National Geographic, tj 8 minút úvod o čom bude dnešná, potom to vzápati hned zopakujú a potom pre istotu ešte osem krát, viete čo myslím. V dnešnej dobe sa už dajú dokumenty robiť zaujímavejšie, pútavejšie a údernejšie, po pár častiach ma to prestalo baviť, najzaujímavejšia bola epizoda o atlantíde.

• 14.10.2018  13:25

Excelentná 4 séria pokračuje v neuveritelnej kvalite s absolútne geniálnou poslednou časťou. Neviem čo by som ešte napísal, k tomuto seriálu všade používam iba samé superlatíva, možno to znie trochu predčasne, ale u mňa osobne je better call saul možno ešte lepší, alebo minimálne rovnako geniálny seriál ako breaking bad.

• 24.3.2020  23:34

Až na masturbujúcu scénu v aute /wtf?/ veľmi príjemná, sympaticka a prirodzene zahratá road movie. Aktuálnych 59 percent podľa mňa rozhodne nie je to, čo si tento film zaslúži, ale ja mám slabosť pre tento žáner, čiže tažko objektívne povedať.