Odloučení (2022) (seriál)

Severance je veľmi inteligentne napísaný, komorný seriálik s mnoho zaujímavými nápadmi a zvratmi. Tých 9 častí je možno zbytočných a netuším vôbec, či sa pôvodne plánovalo s daľšími sériami, ale uplynie vám to pomerne rýchlo a posledná časť je absolútny masterpiece. Vidíme sa rozhodne pri druhej sérii.

Ozark - Bez vítěze (2022) (epizoda)

Skvele rozohraté. Ako po celý čas, veľmi si užívam rozhovory Martyho a Ruth, Wendy začína kvalitne zajebávať, ale tak...môžeme sa čudovať? Napriek tomu, že som na začiatku tejto série písal, že už ma to tak nejako netrápi ako to skončí, mrzí ma, že posledná séria je predelená, rád by som to už spokojne dopozeral na jeden záťah.

Ozark - Co svět světem stojí (2022) (epizoda)

Aj posledná séria má stále tú jedinečnú Ozark atmosféru, ktorú podtrhujú veľmi kvalitní herci. Ako som už spomínal pri predchádzajúcej časti, Ozark nie je, ani nikdy nebol, typ seriálu, od ktorého by som sa nevedel odtrhnúť, ale keď si to už pustím, tak neľutujem a tak to asi ostane až do konca.

Ozark - Ellie (2022) (epizoda)

Skvelé, v tejto časti bolo plno naozaj skvelých scén a dialogov, ktorých vymenovanie by zabralo pekných pár riadkov, súhlasím s tým, že zatiaľ najlepšia časť tejto série a snáď to bude ešte lepšie. Wendy je démon.

Ozark - Město plné ambicí (2022) (epizoda)

Posledná séria je veľmi slušne rozbehnutá, brilantné dialogy a napínavé scény, možno mi to aj bude chýbať.

Ozark - Sanctified (2022) (epizoda)

Rovnako ako bol do tretej série umelo vopchatý Ben, do štvrtej synovec Javi, tak aj tu dochádza k umelo vytvorenej zrade, ktorá sa skrýva za nejaký prevratný twist. Už len z toho dôvodu nemôže Ozark nikdy siahať ani po päty dopodrobna, a hlavne vopred, napísanému Breaking Bad. Ale baví ma to stále, nebudem klamať a som zvedavý na druhú a poslednú polovicu. A Ruth exceluje ako vždy.

Ozark - Sangre Sobre Todo (2022) (epizoda)

Ano, pri pozornejšom sledovaní tam nájdete plno drobných nelogickostí, ale aj tak 4. séria ponúka to najlepšie z tohto seriálu. Darlene s brokovnicou už síce snáď nikoho neprekvapí, ale Wendy odtrhnutá z reťaze už áno a nikdy pri nej neviete kam až je ochotná zájsť. Všetko je naozaj skvelo rozohraté a ja musím ísť hneď teraz pozrieť koľko má trvať tá prestávka medzi prvou a druhou polovicou tejto poslednej série.

Ozark - Smutný konec (2022) (epizoda)

Som rád, že to už mám za sebou, aj keď štvrtá séria v podstate nebola vôbec zlá. Naozaj príšerný a zbytočný krok bol, podľa mňa, rozdeliť túto sériu na dve časti, stratilo to na tempe a do posledných častí som sa už musel doslova nútiť. Ale všetky linky sa celkom dôstojne uzavreli, čiže...asi spokojnosť, meh.

Ozark - Začátek konce (2022) (epizoda)

Pravdupovediac už ma to až tak nebaví, ale je to zatiaľ pekne rozohraté.

Pam a Tommy (2022) (seriál)

Najprv som mal strach, o čom bude preboha tých 8 častí, ale nebojte sa, nebudete sa nudiť, je to skvelý retrovýlet do prvej polovice rokov 90-tich, do časov, kedy bol internet v plienkach, porno bolo výlučne na videokazetách a hlavne do časov, kedy každý pubertiak slintal nad Pamelou v Baywatchi, vrátane mňa. Atmosféru nezameniteľných 90s dokresľujú tie najväčšie hudobné pecky z rokov 94 až 97 a Lily James je viac Pamela ako reálna Pamela, naozaj, keby mala väčšie balony, tak si myslím, že tam Pam hrá samú seba. Celé je to mierne absurdné a naozaj ťažko povedať, čo všetko sa inšpirovalo skutočnosťou a do akej miery, alebo čo všetko bolo kompletne vymyslené. Prvé tri epizody režíroval Craig Gillespie, ktorý režíroval tiež podobne absurdný kvázi dokument Ja, Tonya a je to tam cítiť, celá táto miniséria sa nesie v podobnom duchu, aj keď spočiatku mi to pripomenulo Pot a krv od Michaela Baya. Čiže ak nemáte čo, rozhodne Pam a Tommyho odporúčam, aj ak vás kauza ich domáceho porna úplne minula /o čom pochybujem/. Ale aj tak by tomu viac svedčalo 6, maximálne 7 častí.