Víly z Inisherinu (2022)

Bizarné postavičky na bizarnom mieste v bizarnej dobe v komornom príbehu dotiahnutom do absolútneho absurdna. Daľší masterpiece od Martina McDonagha.

Bílý lotos - Série 2 (2022) (série)

Druhá séria pretvárky, pokrytectva, falše, naivity, snobstva /snobstva vo výrazne menšej miere ako v jedničke/...tentokrát na krásnej Sicílii. Tvorcovia opäť kopú na všetky strany a újde sa každému, postavy sú v druhej sérií ešte viac zaujímavejšie a na rozdiel od jednotky, tu si určite aj niektoré obľúbite. Fascinujúce je ako budete s pribúdajúcimi časťami meniť názory na nich a vo svojej podstate vám možno bude ku koncu najsympatickejšia postava, ktorú ste na začiatku neznášali a naopak. Hudba, kamera, atmosféra, dialogy, všetko stále na veľmi vysokej úrovni, akurát humoru je tu naozaj minimum. White Lotus mi pomaly, ale isto, klope na mojú seriálovú top 10.

Bílý lotos - Arrivederci (2022) (epizoda)

Krásna hra s divákmi :) Absolútny masterpiece, záver na jachte by závidel aj Tarantino.

Bílý lotos - Ciao (2022) (epizoda)

Síce som o tom nevedel, ale už mi to chýbalo... :)

1899 (2022) (seriál)

Nejaká random epizoda Black Mirror krížená Titanicom? Natočená špecifickým štýlom tvorcov Dark? Why not...povedal som si, sem s tým! Ale konečné hodnotenie naznačuje, že som trochu sklamaný a ako tak pozerám na aktuálne hodnotenie /68%/, očividne nie som sám.  Lenže ja som samozrejme, narozdiel od mnohých nezasvätených Netflix divákov, vedel presne do čoho idem. Keď sa tak zamyslím nad tým, prečo mi priemer všetkých epizod vyšiel iba na 3 hviezdy napriek pomerne slušným hereckým výkonom, geniálnej hudbe a výbere piesní vždy na konci epizody, atmosfére atď tak prídem na to, že hlavne kvôli tej nude. Prestalo ma to celé akosi zaujímať a teda ďaľšiu sériu asi vynechám, aj keď tých 8 hodín stráveným nad 1899 neľutujem.

1899 - Mlha (2022) (epizoda)

Chápem, že budujú napätie, ale trošku, naozaj trošičku rýchlejšie tempo by neuškodilo.

1899 - Kluk (2022) (epizoda)

Tak ako sa posúva Trevorova paranoja z neoliberálneho spiknutia, tak sa posúva aj tento zaujímavý seriál, akurát absolútne netušíme kam...nejaké teorie by som mal, ale som si takmer istý, že to bude nakoniec úplne inak.

1899 - Loď (2022) (epizoda)

Nie je tomu tak dávno, čo som dopozeral Dark a stále si hovorím, že treba v mainstreame viac podobných seriálov, tak snáď má 1899 nesklame. Uvod pomalší, ale fajn, atmosféra skvelá, White Rabbit potešil :) PS: Fakt by som nechcel mať paranoju ako kolega Trevor, ktorý vidí úplne všade akési tajomné spiknutie liberálov, to musí byť utrpenie s týmto žiť...

Rod Draka - Série 1 (2022) (série)

Po naozaj príšerných posledných sériách GoT som nemal veľké očakávania a popravde sa mi do tohto ani veľmi nechcelo ísť. Navyše som s celý svetom ASoIaF skončil, keď som si už definitívne uvedomil, že Martin nikdy v živote nedopíše knihy. ALE dal som tomu šancu jednu časť a tá ma okamžite vtiahla, zažíval som presne rovnaké pocity ako kedysi dávno pri prvej sérií Hry o trony.  Je to napísané a natočené naozaj kvalitne, žiadny čiernobiely svet a postavy, skvelá hudba, atmosfére a niekoľko nezabudnuteľných scén. Má to svoje muchy, ale pri druhej sérii určite budem.

Riskuj! (2022) (pořad)

Som veľkým, dlhoročným fanúšikom akýchkoľvek vedomostných súťaži v našich televíziách napriek tomu, že je ich už výrazne menej ako kedysi (legendárny Milionár, Pokušenie atď...). Toto nové Riskuj! pôsobí ale príšerne odflaknutym dojmom, je to málo dynamické, bez nápadu, taký Duel na RTVS je na výrazne lepšej úrovni v každom smere. Trochu ma vyrušuje tykanie moderátora (moderátor je ale celkovo veľké pozitívum) každému súťažiacemu, ale zrejme to je len ďalší dôkaz toho, že táto súťaž ani nechce pôsobiť nejakým serióznym dojmom, čo samozrejme nemusí byť nutne negatívum. Dám ale za 3, vedomostných súťaží nie je nikdy dosť.