Cesta za Slobodou s M&M - Po stopách Radka vo Vietname (2020) (seriál)

Tiež som čakal, že budú tohto, dnes už legendárneho, Poliaka chvílu hľadať, poprípade s ním bude nejaký rozhovor čo robil, ako a prečo sa ocitol práve vo Vietname a tak a nie, že sa tam len tak z ničoho nič objaví :) Inak pekné 3, neurazí, nenadchne, na youtube zdarma k jedlu ideálne, pohodička...

Na nože (2019)

Ale hej, celkom chytro, inteligentne napísaná jednohubka. Na konci som sa musel usmievať popodfúz, ale inak tu toho humoru veľmi nie je a satiry už tobôž nie. Lenže časy, keď som žral podobné veci a čítal všetky možné detektivky rad za radom sú už dávno za mnou. V tých časoch by som napálil 5 bez mihnutia oka, dnes už nie...PS: Celkom ma prekvapilo, že práve Rian Johnson režíroval jednu z najlepších seriálových epizod všetkých čias.

Gangs of London - Episode 9 (2020) (epizoda)

Ilinoiska to vystihla najlepšie. Bola to dobrá jazda, síce absolútne nelogická a plochá, ale dobrá. No prípadnú dalšiu sériu už takmer určite vynechám. PS: tá Starková nie a nie skapať :)

Arkansas (2020)

Prapodivný filmík plný podpriemerných hereckých výkonov. Clark Duke je nepochybne talentovaný, v hlave má množstvo nápadov a všetky ich chcel hneď nahádzať do svojho režíjneho debutu, ale nedokáže to správne ukočírovať. Zatiaľ...

Tajemství oceánů (2018) (seriál)

Vždy ma presne toto fascinovalo, aké obrovské množstvo tajomstiev ukrývajú oceány, obrovský a zatial minimálne preskúmaný svet. Inak ide o klasický, televízny a zastaralý typ dokumentu od National Geographic, tj 8 minút úvod o čom bude dnešná, potom to vzápati hned zopakujú a potom pre istotu ešte osem krát, viete čo myslím. V dnešnej dobe sa už dajú dokumenty robiť zaujímavejšie, pútavejšie a údernejšie, po pár častiach ma to prestalo baviť, najzaujímavejšia bola epizoda o atlantíde.

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Fajn oddychovka, postavy sú jedinečné, každá je svojským spôsobom vtipná,zápletky samozrejme väčšinou debilné, ako to už pri podobnom type seriálov býva. Problém mám s tým, že mi žiadna postava neprirástla k srdcu ako pri kultovkách typu himym, big bang theory, dva a pol chlapa, modern familly. Ale týmto seriálom sa proste brooklyn 99 nemôže ani zdaleka rovnať, je to len priemer, neurazí, nenadchne, ale celkom solídne pobaví. PS: Po 4 sérií s tým končím, predsa len, sú aj lepšie sitcomy, o dosť lepšie.

Ozark - Season 3 (2020) (série)

!!Pozor spoilery!! Za mňa teda tretia séria jednoznačne najslabšia. Z ničoho nič sa zjaví bipolárny bráško, o ktorom doteraz /tuším/ nepadlo ani slovo a bolo mi tak nejako úplne u prdele, čo s ním bude, celé to má až príšerne pomalé tempo, čo mne osobne vôbec nevadí, ak to tvorcovia vedia robiť /Better Call Saul, Breaking Bad/ a všetko podstatné sa stane až posledných 5 sekund v poslednej časti. Ale postava terapeutky je brilantná. Dalo sa to spraviť aj výrazne lepšie, ale dalšiu sériu si aj tak pozriem.

Díra (2019)

Škoda, vyzeralo to dlho na skvelú jednohubku. A veď v podstate aj bola, dobrý koncept, dobrý nápad, absolútne geniálny, mrazivý hudobný motív. Poslednú polhodinku však odišla na horné poschodia akákoľvek logika a nakoniec aj celá myšlienka, ale dajte tomu šancu, len nie pri obede.

Trabantem z Indie až domů (2019) (seriál)

Ale hej, stále ma to baví, tí stáli členovia mi za tie roky prirástli k srdcu, ale už to nie je ono nejako. Ale aspoň !!!spoiler :)!!! Prišiel na konci aj Radek, najväčšia legenda všetkých sérií. A záver je úplne nádherný. Za mna je ale absolútny vrchol stále Južná Amerika, ktorú som videl už asi štyri krát.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Túto sériu môžu paťhviezdičkovať iba tí najvačší fanatici, za mna najlepšia časť piata, tá bola tak klasicky tronovska, inak očakávaná bieda, beznádej...