Sekretariat: Příběh šampiona (2010)

Takhle neskutečně pozitivní film jsem snad ještě neviděla. Mohlo to být kratší, mohla tam být pestřejší výprava, mohlo tam být více Big Reda a méně jeho majitelky. Ale až mi bude ouvej, asi si to pustím znovu.

Snílek (2005)

Takový roztomilý, pohodový a pozitivní rodinný film. Možná hodnotím až moc vysoko, ale v kategorii "nezávadných" filmů určených pro všechny věkové kategorie je určitě z těch lepších. Je to film pro příjemně strávené odpoledne v rodinném kruhu, ale kvalit jiných "koňských" filmů, jako je třeba Seabiscuit zdaleka nedosahuje.

Seabiscuit (2003)

Jeden z nejlepších sportovních filmů, který nad úroveň většiny ostatních posouvá především skvělé obsazení (v čele s Jeffem Bridgesem), nádherná výprava a zakomponování historických souvislostí. Vadil mi samotný úvod filmu, bylo sice důležité, abychom se seznámili s osudem hlavních představitelů, ale nemělo to být uděláno takovým dokumentárním stylem. Ale zase nemůžu souhlasit s tím, že by se nic nestalo, kdyby tam ta úvodní půlhodinka nebyla. Tenhle film utekl veškerému klišé a patosu přímo z lopaty a musím říct, že mě opravdu dostal. I když je řada scén velmi dojemných, nenutí vás ronit slzy, jen příjemně zahřeje na duši. A tak to má být. It's better to break a man's leg, than to break his heart.

Super drbna (2007) (seriál)

Achjo, já vůbec netuším, proč na to pořád čumim. Asi mě baví postava Blair, trochu i Dan. Zbytek postav je ale dost otravných, v tom suverénně vede Vanessa a Jenny, z roztomilé blonďaté holčičky se stala během několika sérií zmalovaná příšera s prodlouženými vlasy. Herecké výkony nic moc, jen Leighton Meester je fakt dobrá a celý seriál táhne. Někdy je děj tak padlý na hlavu (hlavně co se týče střídání partnerů), že si říkám, že už nebudu koukat (a několikrát jsem i úspěšně přestala). Pak mě to ale zase chytne a třeba teď (závěr čtvrté série) se nemůžu dočkat dalších dílů.

Glee (2009) (seriál)

První díly se mi moc nelíbily a někdy po tom pátém jsem přestala koukat. Pak jsem ale viděla jeden z posledních dílů první řady a od té doby na tento seriál nedám dopustit. Úplně nejvíc se mi líbí Brittany a Kurt a taky ty souhrny předchozího děje na začátku každého dílu :)

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Toto byl opravdu povedený seriál a na ČSFD se teď krásně projevilo, kdo tu dává odpady jen tak ze zvyku, protože seriál vyprodukovala jistá televize a kdo to opravdu viděl. Je pravda, že první díly byly slabší, ale pak se to slušně rozjelo a některé scény (především ty s Michelle) jsou nezapomenutelné.

Tělo jako důkaz (2011) (seriál)

Viděla jsem sice jen pilot ale nedá mi to a musím ho ohodnotit. Dana Delany mi už dřív docela vadila v Zoufalých manželkách a jsem jen ráda, že změnila sexuální orientaci a odjela z Wisteria Lane. Podle mě prostě neumí hrát a je hrozně otravná, hlavně ale naprosto bez charisma. V kombinaci s obdobně otravou postavou, kterou hraje, je to už prostě nekoukatelné. Hlavní hrdince se v životě stala spousta nespravedlností, přišla o práci, dítě svěřil soud jejímu ex, ale jakožto silná a emancipovaná žena se se všemi útrapami a nástrahami osudu vyrovnává. Seriálový podprůměr. Hodně mě ale zaujalo, kolikrát se hlavní hrdinka stihla během jediného dílu převléknout.

Cizinec (2010)

Co si budeme namlouvat, tenhle film je v podstatě jen o róbách Angeliny Jolie, na které se ovšem nedívá až tak špatně. Jinak je to jen jedna veká a předražená šaškárna. Děj je zoufale předvídatelný a nudný, ale úplně nejvíc mě celou dobu štvala nefungující chemie mezi ústřední dvojicí. To je u toho typu filmu dost průser.

Chaos (2011) (seriál)

Zajímavé a propracované hlavní charaktery, svěží humor a ironie. Zatím mám výhrady jen k hlavnímu představiteli, ale u jeho postavy zase do budoucna předpokládám nějaký vývoj, takže se nechám překvapit.

Camelot (2011) (seriál)

Zatím u mě převažuje lehké zklamání, které je spojené především s častou do očí bijící nesmyslností děje a také hereckým obsazením. Artuš se opravdu příliš nepovedl, ani nevypadá jako chlap a charizma nulové. Zatím budu koukat dál, vypadá to totiž, že se dozvím spoustu zajímavých věcí. Třeba kterak Artuš ve čtvrtém díle k Excaliburu přišel. To bylo vážně originální.