Hon na ponorku (1990)

Film podle románu Toma Clancyho. Sean Connery byl skvělý jako Bond, je skvělý jako kapitán ruské ponorky, který chce s částí posádky emigrovat do Ameriky. Alec Baldwin a další herci pouze nevýrazně asistují. James Earl Jones v roli admirála zdatně sekunduje Connerymu, bohužel je to celkem okrajová role. Scott Glenn jako kapitán americké ponorky je třetím a posledním zajímavým hráčem. Harrison Ford by byl v roli Jacka Ryana asi lepší volba. Zajímavé jsou "podmořské" záběry bojujících ponorek, které se pak objevily ve spoustě béčkových filmů. Zatím asi nejlepší film o ponorkách, který byl natočen.

Andělé a démoni (2009)

Dokonalá podívaná pro všechny milovníky knih Dana Browna. Film se více přiblížil knižní předloze než Šifra mistra Leonarda. Místy zmatené pobíhání a ježdění Římem vykompenzovaly záběry z kostelů a dalších památek, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Nejvíc mě překvapil samotný Vatikán, čekal jsem temné chodby a knihovny plné hrbících se mnichů nad starými knihami. Místo toho super moderní špičkovou technikou našlapané klimatizované sály. Herecké výkony byly standartní, plně odpovídaly obsazení. Jenom se mi zdálo že si Dan Brown chce Vatikán filmem usmířit, když Šifra mistra Leonarda byla pro Svatý stolec taková rána.

Valkýra (2008)

Dobře natočený film o atentátu na Hitlera a zbabraném převratu. Špičkové herecké výkony Toma Cruise a Billa Nightyho ale i dalších. Režisér se držel historických faktů a nepřidal si žádnou Hallywoodskou omáčku. Film na který stojí jít do kina.