fun145

fun nyel

okres Prešov
to viem len ja :)

• 30.7.2012  23:56

Čítal som knihu a videl som aj film, no napriek tomu, že kniha bola lepšia než film, som s filmom veľmi spokojný. Skvele herecké výkony Kåre Hedebrant a Lina Leandersson ( ktorej som aj uveril, že nie je ani chlapec, ani dievča, ako to bolo v knihe ) len zvýšili kvalitu filmu. Veľmi dobrá kamera, veľmi dobrý scenár ( podľa predlohy knihy), kvalitný hudobný sprievod. Niet čo vytknúť. Teším sa na ďalší kvalitný severský film. Hodnotenie 100% zaslúžene. P.S. : americký re-make ( let me in ) som pre istotu radšej ani nepozeral, stačil mi trailer, ktorý bol hrozný.

• 18.11.2013  01:03

Pri prvom pozeraní (to už bolo dávno) so mnou film zalomcoval (aj pár slz vyronil), a aj ked som ho už párkrat videl, stále tam sú cítiť emócie, podľa mňa rozhodne lepší ako pôvodný film (na povodnom som sa zase až tak nezasmial ) toto zpracovanie (paradoxne, kedže nejak som už dávnejšie od romantických amerických filmov upustil) ma ale zaujalo viac.

• 23.8.2014  00:21

"... I love you. I'm sorry. I'm sorry, I shouldn't say anything. No, no, no, don't be sorry. What? ..." "... Sometimes people do things that, that they know are wrong, but they, they just do 'em anyway, 'cause, 'cause to do right thing would be too painful ..." "... Peter's in love with you, ok? He's my brother. I'm sorry. ..." Po prvom zhliadnutí som váhal medzi 4 a 5 *, po druhom zliadnutí už nemôžem ináč hodnotiť, úžasne zaujímavý dej, vynikajúci hudobný podmaz (ak sa už nejaký objaví), brilantná brittany snow, skvelí adam scott, uveriteľný alex frost. Nezávislák (film) ktorý dokáže vyvovať závislosť. Zaujímavá a aj uveriteľná myšlienka, že niekedy dokáže túžba (chtíč) prevážiť nad láskou. zlý druh (resp. zlodobrý /čo sa vám páči viac/ - vlastný voľný preklad) je vlastne opakom, teda "dobrým druhom" filmu, som ohromený a neschopný slova, AMAZED and SPEECHLESS, jednoznačne 100%

• 23.3.2013  19:53
    Demi Lovato: Stay Strong (TV pořad) (2012)

Nikdy by som si nemyslel, že slová 'filmovej' matky - Marii Canals-Barreri v Camp Rock-u sa stanú skutočnosťou : "You are talented. Your music speaks to people. People wanna listen to you." Je to pravda, nie len že ľudia chcú počúvať jej hudbu, jej hudba začala meniť životy. Verím že si to vtedy ešte neuvedomovala ani ona, aká jej hudba dokáže byť, koľkým ľudom zmení život. Je skvelá. Je silná. A silnou aj zostane. "Zostaň silná." Demi. "Zostaň silná." \\ I would never thought that words of her 'movie'-mother - Maria Canals-Barrera in the Camp Rock come true. : "You are talented. Your music speaks to people. People wanna listen to you." It's true, not just people want to listen her music, her music started to change lives. I believe, she didn't realize it at that time, what her music can be like, to how many people will it change life. She is wonderful. She is strong. She will stay strong. "Stay Strong." Demi. "Stay Strong." \\ "You can take everything I have. You can break everything I am. Like I'm made of glass. Like I'm made of paper. And go on and try to tear me down. I will be rising from the ground, like a skyscraper, like a skyscrapeeeeeeeeeeeeeeeeer."

• 18.11.2013  01:05
    Eloïse (2009)

film, ktorý dobre padne (mne teda ulahodil) aj ked vyvolá prudké emócie (a aj pár slz). Jednoznačne odporúčam

• 30.7.2012  23:52

Justin Timberlake a Mila Kunis to zahrali bravúrne, iskrilo to medzi nimi takmer po cely film. A aj keď som už od začiatku tušil, že to nezostane na úrovni 'Friends with benefits', čo značí čiastočnú predvídateľnosť deja, bolo tam dostatok situácií, kedy som zaváhal. Jedna z naj-vtipnejších hlášok : 'magnum couldn't solve the shit going in her head', bola asi najväčším náznakom zvratu vo filme. To spravilo dej výrazne zaujímavým. Justin ma dostal svojim : 'Closing time, every new begining comes from some other's begining end.' Geniálne boli aj tie dve 'group dance'. A teda hodnotenie jednoznačne 100%

• 30.7.2012  23:55

Úžasný soundtrack, úžasná Prianka Chopra, zaujímavý príbeh, aj keď viac menej predvídateľný, omnoho lepši romanticky film, než 90 % americkej produkcie, áno presne tak, 90%, bollywoodske filmy si zakladajú nie len na príbehu, ale výrazne aj na hudbe, v tomto filme to však vyšlo geniálne, síce sa opakujem, ale neviem si pomôcť, jednoducho perfektný soundtrack ktorý ešte viac zvýraznil vcelku zaujímavý príbeh. Nemám čo dodať. Snáď len 'Possible, yeah'. A čo sa týka hodnotenia, tak nie 'Possible', ale 'For Sure 100%'.

• 18.11.2013  01:09

Jednoznačne áno, skvelá hudba, zaujímavý dej (aj keď možno pre niekoho obohraný) kvalitné herecké výkony, emócie vychádzajú z platna/obrazovky, silné emocie (slzy aj po niekoľkých zhliadnutiach) Určite odporúčam vidieť

• 20.8.2014  01:49
    Mluv (2004)

Kirsten vážne vie hrať, teda aspoň vedela pred twilight-om, no možno to bolo len scenárom, aký twilight dostal (čítal som knihy a boli lepšie...), avšak kirsten ma nejako nezaujala ani v snehurke a lovci, prvým snímkom ktorý to dokazoval bolo útek do divočiny, tento film to ale jednoznačne potvrdil, príbeh je vynikajúci, no kirsten posadila film ešte o priečku vyššie... ani si nepamätám, že by mi v nejakom filme viac ako polovicu času v kuse behali zimomriavky po tele ("mráz po zádech"), jednoznačne odporúčam, lebo film je vynikajúci a nemohol som ho hodnotiť ináč ako 5/5 P.S. zabudol som dodať, že kirsten je v okuliaroch neskutočne sexi, a veľmi rád by som ju videl v nejakom filme v role učiteľky (mohla by to byť zaujímavá skúsenosť...)

• 16.11.2015  22:03
    Nešika (TV seriál) (2011)

Väčšinu priemerných epizód vystriedalo pár epizód so zaujímavými momentami (zriedkavejšie zaujímavými celými epizódami ) mám dojem že išlo z toho vytrieskať aj viac (napr. zo začiatku z tej zlomenej ruky, ...), no dopadlo to ako to dopadlo, videné plné prvé 2 série, miestami vtipné, miestami dojímavé, .... Za väčšinu častí patria 3*(55-60%), za občasný humor, nápad a takiež hlas a herectvo Ashley ďalšia hviezda, spolu 4* (~75%), škoda len že desi lydic dostala takú rolu ako dostala,má na viac... po skončení 2. série ma to nejako prestalo bavit (/matty/jake/???/what the .... )

• 31.7.2012  21:45
    Po svatbě (2006)

A to som si hovoril, že už lepšiu drámu asi nikdy neuvidím...... Pani, tentokrát si scenáristi fakt zaslúžia moje uznanie a poklonu, skvelý herci, čo to vlastne hovorím, aj slovo skvelý je úplne slabé, ani excelentný nevystihuje to ako to herci zahrali a precítili, geniálny príbeh, dokonca ešte lepši ako geniálny, hudobný sprievod len zvýraznil kvalitu filmu, no čo by som mal povedať, určite si nepamätám, kedy som poslednýkrát plakal, keď som videl fotky vo filme, áno, som chlap a plakal som, to značí, že film je nie len nabitý, ale dokonca prebitý emóciami, za prvých desať minút vám vyčari úsmev na tvári, potom sa však začne objavovať skutočná dráma, nuž ak mam povedať pravdu, drámu, kde som plakal skoro pol filmu a teda silne emotívnu drámu som ešte nevidel, som si istý, že mi bude ešte dlho vŕtať v hlave, preto tento prenádherný a dokonalý film nejde hodnotiť ináč než 100%. P.S. Mads Mikkelsen výrazne prekvapil, aj keď už mal skvele zahrané roly v mnohých iných filmoch.

• 30.7.2012  23:53
    Počátek (2010)

jeden z mala kvalitných filmov americkej produkcie, ktorý zasiahne človeka ako myšlienkovo, tak aj emotívne. Nedovolí Vám odisť preč a stále Vás do seba vťahuje, koniec koncov, ešte aj po mesiacoch, čo som ho videl naposledy, mi stále vŕta ten koniec v hlave, kvalitný herci ukázali že vedia hrať. Nie je čo vytknúť, pre mňa jeden z veľmi kvalitných filmov, určite odporúčam pozrieť, 100% z môjho uhla pohľadu oprávnene.

• 20.10.2015  20:58
    Sugar Rush (TV seriál) (2005)

niekoľko hluchých miest (??vata?? - ???candyfloss???) tam skutočne bolo, ako v prvej tak aj v druhej sérii kde ich bolo oveľa viac, avšak ak uvážim seriál ako celok, nejde mi ináč než len že si to tých 5* zaslúži (90-95%), kopec vtipu, výborne zvolený casting aj bravúrne zahrané... čo viac dodať? snáď len že za každou videnou časťou som chcel vidieť ďalšiu....

• 30.7.2012  23:54

Aj keď som si najprv prečítal pár recenzií predtým, než som tento film pozrel, musím povedať, že ma skutočne prekvapil, dej nebol až taký predvídateľný, ako sa zdalo z recenzií, zvraty výrazne zvýšili kvalitu deja. Komický mi prišiel prístup matky, ktorá bola najprv znechutená, avšak po vyjavení citov svojho manžela a po uzretí šťastia svojej dcéry zmenila postoj behom sekundy :). Spoiler : Nuž kedže film samotný sa dá považovať za nezastaviteľnú silu, tak ja musím ustúpiť, ukloniť sa pred celým filmovým týmom, a udeliť hodnotenie 100%. P.S. Pieseň na konci ma dostala.

• 18.11.2013  01:13

kamera skôr pripomínala reality show, ale aj tak sa mi to dosť páčilo, určite odporúčam, zaujímavý dej (aspoň pre mňa), dobrý herecký výkon, cítiť emócie, takže za mňa jednoznačne áno.

• 22.3.2013  17:31

napriek tomu, že pop music vôbec nemusím, (speedmetal, powermetal,...) tak k tomuto "kúsku" neviem nájsť správne slová. Snáď vám aspoň pomôžu tieto slová: demi is the Singer. Vážne ľutujem ľudí, ktorý to ohodnotili menej ako 2 hviezdami. ....

• 26.8.2014  14:33

film musí byť videný 2x(aspoň), pretože rovnako ako mnoho iných, som po prvom zhliadnutí dal 4*, druhé pozretie ale všetko zmení. Skvelý Carrey a Winslet, vynikajúci príbeh, ktorý sa ocení až po 2. pozretí. Za mňa určite niekde medzi 90 a 100 %. Jednoznačne odporúčam. "Jak šťastný čisté vestálky osud. Na svět zapomína a svět na ní též. Mysli neposkvrnené večný svit. Modlitba každá vyslyšená vzdala se přání veškerých."

• 14.1.2016  23:02

Prvé pozretie vo mne vyvolalo dojem typu: "Čo za kravinu tý indovia natočili?" ..., následne okamžite hodnotené slabými 3 * a aj to len väčšinou za snahu Prianky a čiastočne aspoň za neotrepaný príbeh. ...Prešlo niekoľko mesiacov a film som pozrel znova (2. x ). Pocit Déjá-vú sa nedostavil (prekvapivo). Tentokrát som si ale film naplno vychutnal a užil. 12x rôzna a predsa tá istá Prianka Chopra. Po dopozeraní horľavá túžba okamžite zmeniť hodnotenie zo slabých nezaslúžených 3 * na právom patriacich plných 5 *. Túto túžbu som nechal odležať pár týždňov... ... Po pár týždňoch som pozrel film znova (3. x ). Žiadne Déjá-vú, no túžba udeliť 5* sa znova objavila (odkiaľsi z hĺbky). Preto vznikol aj tento komentár. Úžasná Prianka na ktorú sa nedá vynadívať. Dobrý príbeh ktorý to celé drží spolu bravúrne. (A vraj sa vo filmovom svete nedá vymyslieť nič nové, tu je dôkaz opaku. Unikátne, nevykrádajúce x iných filmov, nestavajúce príbeh na 1000x omletom základe.). Výnikajúca réžia. Som si stopercentne istý že západná produkcia by tento námet tak bravúrne nespracovala, aj ked niečo sa už asi chystá.... no dúfajme že radšej nie... . Ja osobne určite odporúčam.(Začínam mať dojem že tento film sa dá pozerať stále dokola.) Za mňa: "Oplatí sa to vidieť!" (Aj viac ako 1x). Čo na koniec dodať? Snáď len: "Apaake raashee kya hai?"

• 2.6.2015  11:53
    X/Y (2014)

(ne)závislá [podľa mňa skôr nezávislá] psychologická vzťahovka, s dotykom 'queer' skúmania, svojským dramatickým pojatím, ktorá sa ale ľahko sleduje ako oddychový film a pritom netlačí brutálne pílou na divákové city. Nejako výrazne nenadchne, ale ani nesklame. Čo sa mi fakt páčilo boli charakteristiky postáv, ktoré sa krásne vykresľovali s pribúdajucími dialógmi. 4 ľudia, 4 príbehy, pár dní, ?1 mesto?. Za pozretie určite stojí. Druhé videnie? uvidíme.... Hodnotenie - slabé 4* = 70%

• 18.11.2013  01:18

tak takýto film som už dávno nevidel (snáď poslednykrát "my sassy gilr") - film plný emócií prináša zaujímavý príbeh, a aj keď sa mnohým možno bude zdať že takýchto "milostných trojuholníkov" videli už neskonale veľa, mne tento "milostný štvorec/štvoruholník/kosoštvorec/lichobežník" príšiel veľmi zaujímavý a velmi dobre padol (slzičiek bolo nemálo od cca polovice filmu) určite stojí za pozretie, thajčina mi vobec nevadila.

• 20.9.2015  23:05

Prvá polhodina bola úžasná, jednotlivé rozprávky a naznačený smer prelínania a neskôr spojenia tých rozprávok, to bolo tak skvelé, že ak by pokračovalo týmto štýlom, a touto dynamikou, zaslúžilo by si to 5*, avšak po polhodine to začína strácať na tempe a po 74 minútach to už je totálne slabé, číže prvých 30 minút = 5*, ďalších 44minút = 3-4*, zvyšok sotva 1*, v priemere cca 42-48%=2*