• Romantický

Ať vejde ten pravý (2008)

Čítal som knihu a videl som aj film, no napriek tomu, že kniha bola lepšia než film, som s filmom veľmi spokojný. Skvele herecké výkony Kåre Hedebrant a Lina Leandersson ( ktorej som aj uveril, že nie je ani chlapec, ani dievča, ako to bolo v knihe ) len zvýšili kvalitu filmu. Veľmi dobrá kamera, veľmi dobrý scenár ( podľa predlohy knihy), kvalitný hudobný sprievod. Niet čo vytknúť. Teším sa na ďalší kvalitný severský film. Hodnotenie 100% zaslúžene. P.S. : americký re-make ( let me in ) som pre istotu radšej ani nepozeral, stačil mi trailer, ktorý bol hrozný.

Bláznivá holka (2008)

Pri prvom pozeraní (to už bolo dávno) so mnou film zalomcoval (aj pár slz vyronil), a aj ked som ho už párkrat videl, stále tam sú cítiť emócie, podľa mňa rozhodne lepší ako pôvodný film (na povodnom som sa zase až tak nezasmial ) toto zpracovanie (paradoxne, kedže nejak som už dávnejšie od romantických amerických filmov upustil) ma ale zaujalo viac.

Bráchova holka (2009)

"... I love you. I'm sorry. I'm sorry, I shouldn't say anything. No, no, no, don't be sorry. What? ..." "... Sometimes people do things that, that they know are wrong, but they, they just do 'em anyway, 'cause, 'cause to do right thing would be too painful ..." "... Peter's in love with you, ok? He's my brother. I'm sorry. ..." Po prvom zhliadnutí som váhal medzi 4 a 5 *, po druhom zliadnutí už nemôžem ináč hodnotiť, úžasne zaujímavý dej, vynikajúci hudobný podmaz (ak sa už nejaký objaví), brilantná brittany snow, skvelí adam scott, uveriteľný alex frost. Nezávislák (film) ktorý dokáže vyvovať závislosť. Zaujímavá a aj uveriteľná myšlienka, že niekedy dokáže túžba (chtíč) prevážiť nad láskou. zlý druh (resp. zlodobrý /čo sa vám páči viac/ - vlastný voľný preklad) je vlastne opakom, teda "dobrým druhom" filmu, som ohromený a neschopný slova, AMAZED and SPEECHLESS, jednoznačne 100%

Čarovný les (2014)

Prvá polhodina bola úžasná, jednotlivé rozprávky a naznačený smer prelínania a neskôr spojenia tých rozprávok, to bolo tak skvelé, že ak by pokračovalo týmto štýlom, a touto dynamikou, zaslúžilo by si to 5*, avšak po polhodine to začína strácať na tempe a po 74 minútach to už je totálne slabé, číže prvých 30 minút = 5*, ďalších 44minút = 3-4*, zvyšok sotva 1*, v priemere cca 42-48%=2*

Demi Lovato: Stay Strong (2012) (pořad)

Nikdy by som si nemyslel, že slová 'filmovej' matky - Marii Canals-Barreri v Camp Rock-u sa stanú skutočnosťou : "You are talented. Your music speaks to people. People wanna listen to you." Je to pravda, nie len že ľudia chcú počúvať jej hudbu, jej hudba začala meniť životy. Verím že si to vtedy ešte neuvedomovala ani ona, aká jej hudba dokáže byť, koľkým ľudom zmení život. Je skvelá. Je silná. A silnou aj zostane. "Zostaň silná." Demi. "Zostaň silná." \\ I would never thought that words of her 'movie'-mother - Maria Canals-Barrera in the Camp Rock come true. : "You are talented. Your music speaks to people. People wanna listen to you." It's true, not just people want to listen her music, her music started to change lives. I believe, she didn't realize it at that time, what her music can be like, to how many people will it change life. She is wonderful. She is strong. She will stay strong. "Stay Strong." Demi. "Stay Strong." \\ "You can take everything I have. You can break everything I am. Like I'm made of glass. Like I'm made of paper. And go on and try to tear me down. I will be rising from the ground, like a skyscraper, like a skyscrapeeeeeeeeeeeeeeeeer."

Eloïse (2009)

film, ktorý dobre padne (mne teda ulahodil) aj ked vyvolá prudké emócie (a aj pár slz). Jednoznačne odporúčam

Kamarád taky rád (2011)

Justin Timberlake a Mila Kunis to zahrali bravúrne, iskrilo to medzi nimi takmer po cely film. A aj keď som už od začiatku tušil, že to nezostane na úrovni 'Friends with benefits', čo značí čiastočnú predvídateľnosť deja, bolo tam dostatok situácií, kedy som zaváhal. Jedna z naj-vtipnejších hlášok : 'magnum couldn't solve the shit going in her head', bola asi najväčším náznakom zvratu vo filme. To spravilo dej výrazne zaujímavým. Justin ma dostal svojim : 'Closing time, every new begining comes from some other's begining end.' Geniálne boli aj tie dve 'group dance'. A teda hodnotenie jednoznačne 100%

Love Impossible! (2010)

Úžasný soundtrack, úžasná Prianka Chopra, zaujímavý príbeh, aj keď viac menej predvídateľný, omnoho lepši romanticky film, než 90 % americkej produkcie, áno presne tak, 90%, bollywoodske filmy si zakladajú nie len na príbehu, ale výrazne aj na hudbe, v tomto filme to však vyšlo geniálne, síce sa opakujem, ale neviem si pomôcť, jednoducho perfektný soundtrack ktorý ešte viac zvýraznil vcelku zaujímavý príbeh. Nemám čo dodať. Snáď len 'Possible, yeah'. A čo sa týka hodnotenia, tak nie 'Possible', ale 'For Sure 100%'.

Loving Annabelle (2006)

Jednoznačne áno, skvelá hudba, zaujímavý dej (aj keď možno pre niekoho obohraný) kvalitné herecké výkony, emócie vychádzajú z platna/obrazovky, silné emocie (slzy aj po niekoľkých zhliadnutiach) Určite odporúčam vidieť

Mluv (2004)

Kirsten vážne vie hrať, teda aspoň vedela pred twilight-om, no možno to bolo len scenárom, aký twilight dostal (čítal som knihy a boli lepšie...), avšak kirsten ma nejako nezaujala ani v snehurke a lovci, prvým snímkom ktorý to dokazoval bolo útek do divočiny, tento film to ale jednoznačne potvrdil, príbeh je vynikajúci, no kirsten posadila film ešte o priečku vyššie... ani si nepamätám, že by mi v nejakom filme viac ako polovicu času v kuse behali zimomriavky po tele ("mráz po zádech"), jednoznačne odporúčam, lebo film je vynikajúci a nemohol som ho hodnotiť ináč ako 5/5 P.S. zabudol som dodať, že kirsten je v okuliaroch neskutočne sexi, a veľmi rád by som ju videl v nejakom filme v role učiteľky (mohla by to byť zaujímavá skúsenosť...)