Barva z vesmíru (2019)

Stanley je tak trošku patlal a dost si toho vypujčil z jiných filmů jako třeba z Věci nebo z Balaguerovi Temnoty ale i když se povídky od Lovecrafta držel jenom tak ledabyle, dokázal uklohnit skvělej béčkovej sci-fi horůrek s krásně přehrávajícím Cagem a spoustou vydařených krvákových efektů (planetární vize mě málem vystřelila z bot). Kdo hltá knižní předlohu bude asi hodně zklamán ale pro žrouty old school podivností co si rádi dopřejou jednou začas svojí oblíbenou dávku čistého chaosu, si u toho budou chrochtat.

T2 Trainspotting (2017)

Nejdřív je příležitost, potom přijde zrada a kdo je teď ten mazanej pičus? Fetky z prvního dílu zestárly a stejně tak i já zestárl s nima. Tenhle výlet do Edinburghu po dvaceti letech mi vykouzlil nostalgickej úsměv na xichtě a já můžu zase po dlouhý době říct "jsem nadšen".

Tetris (2023)

Nejlepší a nejúletovější film podle videohry. Vždycky sem se smál když chtěl někdo převést Tetris do filmu ale že přijdou se zrodem hry místo kostiček co lítají v prostoru a střílí po sobě jak ukazovalo množství fan trailerů, mě teda vážně nenapadlo. Naprostej nářez a ta brutální honička Žigula s Volhou po Moskvě by zasloužila Oskara.

Chainsaw Man - Inu to Chainsaw (2022) (epizoda)

Attack on Titan mě nějak nechytnul, Saitama si mě získal. Trailer na Chainsaw Mana vypadal hodně našlapaně, takže sem čekal nějakej nářez a hned první díl ani trochu nezklamal. Začátek trochu okecávačka s pejskem ve tvaru motorovky(?) ale už po pár minutách se to přesunulo do skladiště kde začal ten správnej masakr. Jestli budou další díly ve stejnym duchu, tak tu mám novýho favorita než přijde OPM3.

Gantz: O (2016)

Brutální sekaná plná hopsajících koziček a šílených kamerových nájezdů na vagíny hlavních hrdinek. Příběhově opět shit ale vizuální gore orgie a čim dál tim silnější hordy démonů z pekla, valící se na hráče, jsou prostě bezkonkurenční. Stejně jako výbava kterou používají. Digi kladivo je naprostá pecka a ta uploadovací bola stála taky za to.

The Burning Moon (1992)

Až doteď pro mě byl králem undergroundovýho hororu Jim Van Bebber (Lucifera Valentina nepočítam protože ten je od hlavy až k patě uvízlej v blitkách) ale to co předvádí Ittenbach je naprostej hardcore. Navíc to zabalil i do docela povedenýho story o chlápkovi co vypráví šílený příběhy svojí sestře před spanim, takže ty gore chuťovky dávají i smysl. Hodně se mi líbily i otřesný výkony německých neherců páč to na mě celý působilo tak trochu troma a na to já vždycky slyšim. Mno a ty démoní gore orgie ke konci to už je mega úlet. Ke všemu sem tuhle scénku viděl v rámci experimentu s jednou nechutnou vhs asi před 25 lety a navždy mě to poznamenalo. Teď sem se s filmem znovu shledal a sem naprosto nadšen.

Thriller - drsný film (1973)

Kombinace Srpski filmu a čehokoliv od Jima Van Bebbera.Dneska už je to teda slabej čajíček proti některým kouskům ale v roce 74 to musel bejt šílenej dobytek.Scéna s očkem je správnej humus a já sem nadšen.

Zlatý věk formule 1 (2013)

Formule mě jako sport nikdy nezajímala.Jenom nehody při ní a zvlástě ty smrtelný na mě vždycky působily jako magnet.V tomhle dokumentu jich je celá řada (kromě těch ultrakrvavých o kterých padne jenom pár slov) a člověk si řiká jak vůbec mohlo vedení FIA tolik let vojebávat bezpečnost svých zaměstnanců jak na trati tak i mimo ní bez jakýchkoliv postihů.Mantinely bez matek,betonový zdi místo pneumatik a tak by se dalo pokračovat hodně dlouho.Opravdu silnej dokument.

One Punch Man (2015) (seriál)

Chvíly sem myslel že to je dětská pohádečka ve štylu pokémonů ale hned jak gigantickej óbr kretén vyrazil rozdupat město jako godzilla a při tom zabil tisíce lidí,bylo jasný že to bude správný masíčko.A bylo.Saitamovi schopnosti jsou správně přepálený takže tu máme hrdinu kterej by dokázal rozcupovat supermana jednou fackou a i jeho protivníci jsou pěkně morbidní příšerky takže se furt hláškuje kdo byl jak moc silnej a do toho tryská spousta crwe.Podle mé nejlepší díl hnedka ten první a pak poslední 3 kde si to rozdá Saitama s tim nejdrsnějšim mimozemskym zlořádem a dostane takovou bombu až odletí na měsíc.Ale to neznamená že by ty ostatní díly za moc nestály.Naopak.