Bílá nemoc (1937)

Tak nadčasový film, že človek ani nemá pocit, že bol nakrútený už pred takmer 80 rokmi. Spomínať množstvo paralel z histórie by bolo asi zbytočné. Veľmi silné 4*.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Spolu s Black Hawk Down najlepší vojnový film. I keď je pravdou, že po vylodení v Normandii strácal dych, záver to napravil. 4,5*

Méďa (2012)

Žiaľ, prešustrovaná príležitosť. Začiatok bol veľmi fajn, no postupne Tedovi dochádzal dych a záver už nemal ďaleko od trápnosti. Ostáva veriť, že v dvojke sa nepotvrdí kliatba druhých dielov a naopak, tvorcom sa z dobrého nápadu podarí vytrieskať viac. 2,5*

Casino (1995)

Tieto mafiánske historky s R. De Niroma, štedrú stopáž, ktorá umožní režisérovi nikam sa nenáhliť a napriek tomu divákov nenudí, naozaj môžem.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Podobne vizuálne efektné ako Pán prsteňov, len toho príbehu je tu akosi menej. Uvidíme, čo prinesú pokračovania.

Posledná večera (1967)

Keď vezmem do úvahy, že dokument bol vyrobený pre Štátny ústav pamiatkovej starostlivosti a ochrany prírody, beriem to. Naozaj je pôsobivé porovnať ako oltár vyzeral na začiatku a ako po reštaurácii. Možno bola prvá polka, kde boli jednotlivé postavy čistené, trochu pridlhá, ale ako celok to bolo bezpochyby zaujímavé.

Voda a práce (1963)

Áno, voda je pre prácu dôležitá. :) 3,5*

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Úprimne, ten záver som naozaj nepochopil. Zrazu obrat o 180 stupňov. No dobre, no. Ale inak fajn. 3,5*

Rivalové (2013)

V ostatnom čase premietali kiná viacero skvelých filmov a tento patrí medzi špičku. Každopádne, cesto bolo dobre zamiesené už od začiatku - rýchle autá, osobnosti a silný príbeh podfarbené efektnou hudbou jednoducho museli pri správnom režisérskom vedení zafungovať. Howard odviedol perfektný job, k čomu mu dvojica Brühl-Hemsworth pomohla fantastickými výkonmi. Predovšetkým Brühl bol tak presvedčivý, že som občas zabudol zatvoriť ústa. Jedným slovom vynikajúce.