Bratři (2009)

Americká špecialita robiť remake z európskeho filmu, ktorý bol v kinách pre pár rokmi len preto, aby americkí diváci nemuseli čítať titulky. V tomto prípade však veľmi dobrý, najmä na N. Portman sa dobre pozeralo.

Brick Lane (2007)

Stáva sa, že je film dobre nakrútený, s hviezdnym obsadením a napriek tomu mi je osud hlavných postáv ľahostajný. Tu to absolútne neplatilo a aj to je jeden z dôvodov, prečo som si Brick Lane vychutnal. Výborné obsadenie, silný príbeh a vynikajúco natočené... nie je čo dodať. Azda len, že treba vidieť.

Budhistický Ladakh (1996)

V podstate ďalší Barabášov film s budhistickou tématikou, tentoraz však obohatený o zábery z dvojdenného festivalu...

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Od filmu, kde hrajú Paul Newman a Robert Redford sa málo čakať nedá a tak to bolo aj v tomto prípade. A určite som nebol sklamaný.

Casanova (2005)

No, zopár úsmevných momentov tu bolo, ale... Očakával som, že Casanova bude vykreslený úplne iným spôsobom, za celý film nebol ani náznak toho, prečo naňho ženy tak letia a to by vo filme o ňom mal byť podľa mňa jeden zo základných motívov. Trikové scény boli navyše na nízkej úrovni a koniec bol absolútnym klincom do rakvy. Veľké sklamanie. 2.5*

Casino (1995)

Tieto mafiánske historky s R. De Niroma, štedrú stopáž, ktorá umožní režisérovi nikam sa nenáhliť a napriek tomu divákov nenudí, naozaj môžem.

Casino Royale (2006)

Hmm, nepoviem nič nové, ale tento Bond je iný. Otázne je skôr, či sa zmenil k lepšiemu a to je podľa mňa výlučne vecou vkusu. Mne však chýbajú veci, ktoré robia Bonda odlišného od iných akčných hrdinov. Povestný šarm a zmysel pre humor tak ako ho poznáme od čias Pierce Brosnana. Nehovorím, že Craig nie je dobrý, naopak, len sa obávam toho, že postupne Bond nezostane Bondom a zapadne medzi ostatných tuctových drsňákov. Zatiaľ tomu tak, chvalabohu, nie je, preto 4*. Edit 2017: s odstupom času môj najobľúbenejší Bond s najkrajšou Bondgirl. 5*