Marvinův pokoj (1996)

No je mi ľúto, ale pozerať sa na to, ako niekto celý film umiera nie je moja šálka kávy. Rovnako ako Meryl Streep a DiCaprio v úlohách, kde hrá dospievajúcich rebelov. Zopár zábleskov priniesol jeden z mojich obľúbencov De Niro, veľa priestoru však nedostal. Začiatok bol ešte ako-tak, postupne však film šiel od desiatich k piatim a na konci som sa napriek relatívne krátkej stopáži jednoducho nudil.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Ja si skôr myslím, že prvá časť, ktorá mala rozosmiať bola celkom v pohode, niekoľko skutočne vydarených fórikov a celkovo určite poloha, v ktorej je Sandler viac doma. Po tom, čo mu na hlave pribudnú šedivé vlasy však film ide dolu vodou a začína sa nuda. Až 3* sú aj za Beckinsale, na ktorú sa veľmi dobre pozerá (to bolo jasné i tvorcom a tak scén, kde je v kraťučkých kraťasoch je tam nemálo) :))

Božský Evan (2007)

Aj pod vplyvom slabého hodnotenia tu na CSFD som divy nečakal a preto som nie som sklamaný. Vyčítať sa Evanovi dá toho veľa, ale tentokrát budem zhovievavý, pretože ako rodinná zábava to nie je zlé...

Kmotr (1972)

Nie som si istý, či tento film vôbec komentár potrebuje, to jednoducho treba vidieť. Ale zopár vecí by som predsa spomenul. Najmä, že na tomto svete existuje iba jeden mafián. Marlon Brando. Pri mnohých filmoch sa neraz stane, že si vravím, bol pridlhý, mať tak o pol hodinku menej, je to super alebo že bol prikrátky, nevmestilo sa tam všetko, čo tam malo byť. Krstný otec má bez mála 3 hodiny a so stopážou nemám absolútne žiaden problém. Dokonca by som povedal, že od nej do veľkej miery závisí kvalita snímku. Množstvo scén, ktoré úžasným spôsobom vykresľujú atmosféru, no na príbeh nemajú žiaden zásadný vplyv, by určite padlo za obeť kratšej minutáži. A napriek tým temer trom hodinám film ani desatinu sekundy nenudí. Naozaj nemá význam sa tu ďalej rozpisovať, atmosféra je nezabudnuteľná a je to úžasný začiatok najväčšej filmovej ságy aká bola kedy natočená.

Sněženky a machři (1982)

Celkom normálny lyžiarsky s pár nenormálnymi magormi a zopár podarenými hláškami. Nič viac, nič menej...

Mefisto (1981)

Majstrovský kúsok. Úžasný Brandauer jednoznačne tiahne film, no samotný príbeh, scenár a ostatní herci mu to značne uľahčujú. Ukážka toho, čo všetko dokáže urobiť človek pre úspech, zároveň štúdia narcistického egocentrického slabocha, ktorý si sám pred sebou dokáže ospravedlniť aj neospravedlniteľné.

Umučení Krista (2004)

Čo sa "hviezdičkového" hodnotenia týka, je to v mojom prípade pomerne jasné. Keď však ide o poňatie filmu, je to o niečom inom. Áno, ani mne nedá pokoj otázka: "Muselo to byť skutočne také naturalistické?". Musím však povedať, že Gibsona svojím spôsobom chápem. Filmov s náboženskou tématikou nie je málo a tak ak chcel vystúpiť z radu, musel mať niečo, čo tie iné nemajú. Či zvolil správne, je na posúdenie každého z nás, každopádne aj hodnotenie tu na CSFD naznačuje, že to asi prepískol. Pravdou navyše je, že som sa neraz pristihol pri tom, že som viac rozmýšľal nad tým, ako bol niekto schopný spôsobovať také utrpenie ako som sa sústredil na samotný film. Možno keby bol film o niečo kratší, nebolo by to na škodu. Tiež súhlasím s tým, že tam minimálne titulkami mohlo byť zhrnuté, prečo sa to vlastne všetko deje, na druhej strane, Ježiš a jeho príbeh je známy po celom svete, takže opäť vec, na ktorú nemám vyhranený názor a dá sa o nej diskutovať. Po vizuálnej stránke vynikajúci a navyše veľmi silný príbeh. 4.5*

Orlie pierko (1971)

Samozrejme, že dosiahnuť úroveň Medenej veže by bolo už asi nadľudským výkonom, no stále si myslím, že ide o kvalitný film. Herecké výkony, ktoré boli ozdobou prvého dielu, boli i tu vynikajúce. Keď som počúval dialógy, začalo mi vŕtať hlavou, ako je možné, že to znie tak prirodzene a prečo súčasné filmy tak často šustia papierom... Je pravdou, že príbeh už nemá to čaro ako v prvej časti a občas to vidno i na tempe akým film ubieha, neraz to vyzerá ako by bol naťahovaný umelo. Napriek tomu je to stále prudko pozerateľné.

Medená veža (1970)

Vidieť všetkých tých hercov ako vyzerali pred 30 rokmi bolo samo o sebe zážitkom, no nielen to prispelo k veľmi pozitívnemu dojmu z tohto filmu. Nie som fanúšikom starých československých filmov, no tento film vôbec nestratil časom nič zo svojho posolstva. Výborní herci, skvelý príbeh, kedy som si viackrát povedal, že teraz už asi príde koniec, no na moje prekvapenie zaujímavo pokračoval ďalej bez toho, aby som sa pozeral na hodinky, kedy skončí. Navyše prekrásne obrazy tatranskej prírody sú čerešničkou na torte. Tento film značne prevýšil moje očakávania.