Hráči (1998)

Film, ktorý neurazí a so správnou atmosférou. 3,5*

Zkažená mládež (2007)

Ďalší dôkaz, že na vynikajúci film netreba stámiliónový rozpočet. Pozeral som ho so zatajeným dychom, no nedokážem rozchodiť, ako sa na to hlavne tie dievčatá mohli pozerať. O Kasparovej priateľke ani nehovorím... To bola pre mňa väčšia šupa medzi oči ako tá šikana.

Trainspotting (1996)

Dobrý film, niektoré scény mi však prídu samoúčelné a celkovo v strede film akosi stráca dych.

Tahle země není pro starý (2007)

Hmm, príbeh, ktorý sme videli už toľkokrát. Chlapík zhrabne cudzie peniaze a pyká za to. Tentoraz ale natočené skutočne majstrovsky. Presne tak, tomu ako je film zvládnutý technicky sa naozaj nedá nič vyčítať. Ide z neho mráz, nielen kvôli úžasnej atmosfére, ale aj akémusi chladnému prístupu, ktorý mi však trochu prekážal. Podľa mojej mienky výrazne precenený, no napriek tomu ešte stále dobrý, film. 3,5*

Sedm (1995)

Brilantný thriller s vynikajúcou atmosférou,originálnou zápletkou a skvelými hercami. Tu sa inak ako 5* nedá.

Sbohem, baby (2007)

Dosť veľké prekvapenie, napriek tomu vysokému hodnoteniu tu na CSFD. Keď som zbadal herecké obsadenie, nemohol som sa ubrániť dojmu, že ide o obyčajné rodinkárstvo. Obaja Affleckovci však svoje úlohy zvládli na výbornú a vznikol vynikajúci film. Len jeho údajne mysteriózny rozmer mi niekde unikol:) Inak film, kde sa to vulgarizmami len tak hemží, no tentokrát mi to nevadilo.

Útěk do divočiny (2007)

S hlavným hrdinom som sa dokázal pomerne ľahko stotožniť, no odpoveď na otázku, či by som takto dokázal čo i len krátky čas (nie dva roky) žiť, som nájsť nedokázal. Myslím, že v mnohých z nás je časť "ja", ktorá po takomto čosi podvedome túži a tá sa počas sledovania Into the Wild dostala na chvíľu do popredia. O dva dni už bude všetko po starom, ale krásne zábery prírody a zvierat mi v pamäti zostanú ešte dlho.

Walk the Line (2005)

Občas sa na to sebaničenie Johnnyho Casha dosť zle pozeralo, ale Reese Witherspoon tá rola sadla. Výborné...

Napříč vesmírem (2007)

Mám rád Beatles, mám celkom rád muzikály, no napriek tomu tento film u mňa akosi nezabodoval. Zdá sa mi, že si jeho tvorcovia zobrali na svoje plecia príliš veľa. Natočiť romantický film, zároveň muzikál s odkazom na vážne témy a pritom udržať ako-tak uvoľnenú atmosféru. Ak muzikál hraničí v určitých scénach s gýčom, dá sa to rozchodiť, no tentokrát to bolo asi za mojou hranicou, ktorú som schopný uniesť. Je to škoda, pretože som bol v očakávaní veľmi dobrého muzikálu. Takto som videl "iba" dobrý muzikál na 3*. Ale Bono potešil...

Kobra 11 (1996) (seriál)

Ono je dosť ťažké hodnotiť seriál, ktorý má tak veľa častí. Nápad s diaľničnou políciou je bezpochyby dobrý, avšak tým, koľko sérií seriál má, stráca jednak na originalite a, čo je horšie, neraz aj na reálnosti. Pamätám si diel s tankom. Na ňom som sa naozaj nasmial a pýtal sa, ako niekto takú kravinu môže vôbec natočiť. Na druhej strane to bol, dá sa povedať, extrém, no na viac ako 2* to nestačí.