Barva ráje (1999)

Pohádka? Realita? Těžko říct. Každopádně nádherný příběh v krásném prostředí, skvělá kamera. Myslím, že tenhe film musí oslovit každého.

Harold a Maude (1971)

Zvláštně bizarní film, který si na nic nehraje.

Malá Miss Sunshine (2006)

Nejvíc mě na tom bavily přesně vykreslené charaktery postav. A to mě na tom překvapuje, protože žádná z nich v podstatě nevybočuje z předem nastavených vzorců chování, a každá se po svém snaží přizpůsobit vzniknuvším situacím. Vše podepřeno řadou komických situací, které do celkového kontextu výborně zapadají. Závěrečná scéna na soutěži mohla být o dost kratší....

Fontána (2006)

Těším se , až si to dám podruhé...

(1998)

Geniální! Filmový existencionalismus!

Agora (2009)

Dost zklamání ze scénáře, který filmu hodně ubírá na efektivitě a pokulhává za vším ostatním. Děj i historické pozadí jsou tak povrchní , že je nelze vnímat jinak než jako fikci.

Teorie chaosu (2008)

Jeden z mainstreamových filmů , který nezaujal ničím kromě výkonu Ryana Reynoldse.

Rosetta (1999)

Snímek mě ohromil svojí syrovostí a nezvykle odvážnou kamerou, která jen umocňuje pocit, že tohle není film ale realita!

Kramerová versus Kramer (1979)

Film, kterému začínám rozumět beze zbytku...Vynikající herecké výkony, režie a zvuk (auta neustále projíždějící pod okny soudní síně, kde dva lidé prožívají zlomové okamžiky svých životů je signifikantní...sic!)

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Film, který dělá čest svému jménu , protože běží v neuveřitelném tempu. Benicio svým úsporným herectvím ohromuje.