Kandahár (2001)

Skvěle zpracovaný příběh o cestě, která končí dost překvapivě a je výpovědí o světě, který je nám dost vzdálený.

Prostřihy (1993)

Dost mi to připomínalo American Beauty tím, jak se jednotlivé osudy navzájem propojují , i když tady jeden příběh do druhého výrazně nezasahuje. Zajímavá je kolážovitost a časté střihy. Přes jejich velkou frekvenci film drží pevně pohromadě a naopak si vyžaduje větší divákovu pozornost .

Interview (2007)

Celkem zajímavá záležitost , postavená na dialozích a hereckých výkonech jedné dvojice. Ty kvalitou výrazně přesahují scénář, který má několik slabých míst, ale celkově pohromadě drží. Charakteristika postav se mi zdá dost nevýrazně vykreslená na to , k jaké vzájemné familiernosti obě postavy dospěly v čase.

Darmošlapové (1953)

Trochu roztahané melodrama bez výraznějšího příběhu či zápletky zachraňuje na mnoha místech hudba NIno Roty.

Alda (2009) (studentský film)

Vynikající záležitost. Mistrným způsobem zpracovaný pohled na život s Alzheimerovou chorobou vlastníma očima, kde divák neví, kdy se jedná o skutečnost , a kde zapracoval zásah režisérky.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Trochu zdlouhavé zpracování japonského pohledu na jeden válečný konflikt. Eastwood odvedl kvalitní job, ale něco tomu chybí.

Tři králové (1999)

Jsem zvědavý , jestli mě někdy osloví movie s Cloonym, nicméně nutno dodat , že to většinou není jeho chyba....Film plný klišé, včetně všudypřítomného amerického hrdiny a šťastných konců.

Zelená míle (1999)

Koncert pro Toma Hankse v krásném příběhu.

Prázdniny v Římě (1953)

Nádherně staromódní film, kde nemají šanci žádné levárny, je tu love story , krásné prostředí, humor. Audrey Hepburn a Řehoř Špek jsou skvělí a jejich čeští dabéři neméně.

Tenká červená linie (1998)

Nějak mě to neoslovilo, celkem hvězdné obsazení ještě okořeněné epizodkou Johna Travolty a George Clooneyho, ale filozofický rozměr se mi zdá tak nějak prvoplánový. Oliver Stone to zvládl mnohem lépe, se mi zdá...