Šéfové na zabití 2 (2014)

Scéna s rajským plynem a ta v autě se sladkostí mě dostaly asi nejvíc. Není nad to, když herci baví výrazem. Pokud porovnám s jedničkou, je u mě dvojka o 2 hvězdy níž. Potenciál Waltze je zde až moc nevyužitý. Mám pocit, že od dob jeho role v Parchantech jsou snahy, o jeho obsazení jako záporáka, marné. Stejně tak mi to přišlo i ve Spectre. Hlavní trio super, Pine celkem válí, stále sexy Jenifer taky fajn a Jamie Fox s Kevinem Spacey už spíš jen do počtu. Mám komedie tohoto typu rád, škoda jen, že většina vypráví furt tu samou zápletku stále dokola.

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Vraťte se zpátky v čase k původnímu Evil Dead či Army of Darkness. Pan Raimi znovu servíruje kultovní oldschool masakr s Campbellem v čele. Ash zestárl jen na pohled. Jinak je to stále sympaťák, kterej ty svoje hlášky hází jako zamlada. Dva kolegové navíc jsou mu parádním doplňkem a dva další terče pro masivní cákance krve. Snad alespoň ta filmová krev měla příjemnou chuť, protože tady ji každej ochutná po litrech. U Lucy Lawless už mi občas chyběl jen její výkřik alá Xena. Celej tenhle seroš je parádní návrat ke kořenům kultovních filmů a směle v nich pokračuje. Z chlapíka v modré košilce s motorovou rukou se dá vytežit ještě hodně a na to se hrozně těším.

Zocelovací kúra (2015)

Atraktivní komické duo... Hart i Ferrell mají každý svůj specifický styl humoru, který zde ve spojení vytváří příjemných 100 minut, strávených u průměrné americké komedie. Příběh nezaujme, ale celkem se zasmějete.

Babovřesky (2013)

Troška dokázal najít styl, který se českým lidem líbí. Není zde místo pro diváky, jenž oceňují kvalitu a celistvost filmů. Najel na koleje, po kterých dokáže jet další dekádu a české lidi to bude bavit. Vše ostatní bylo řečeno v nespočetných kritikách. Snímek je pro takovou skupinu diváků, kteří to prostě neřeší a jdou se podívat.

Pořád jsem to já (2014)

Ze začátku mi na tom filmu přišlo něco zvláštního. Až dokonale zachycený příběh, který si nehraje na naivitu. Jakoby přede mnou běžel dokument o skutečné osobě. Pak jsem si přečetl o Richardu Glatzerovi a pochopil jsem... Takže spíše než filmu, který je skvělý, vzdávám hold režiséru Richardu Glatzerovi za to, že jsme díky němu mohli prožít velice naturalistický a intenzivní příběh Alice, že dokázal i přes mozkovou chorobu vůbec režírovat a že tu po sobě zanechal něco vyjímečného. Budiž mu země lehká.

Dracula (1992)

Kniha rozhodně lepší. Film se knižní předlohy často dost odklání. Jak je již vícekrát zmíněno, románek Míny a Drakuly je přinejmenším divný. Nehledě na to, že ubírá na strašidelnosti a respektu, který Drákula budí. V knize například na nějakou dobu i zmizí, nemluví se o něm a vy jen netrpělivě čekáte, kdy se zase objeví. Charaktery postav jsou odlišné. Nebudí již dojem respektu, suverenity atd. jako ve Stokerově románu. Je třeba koukat na film jako na dílo s Coppolovou autorskou invencí. Má skvělou hutnou atmosféru a Garry Oldman exceluje. A pokud jste nezasaženi knihou, lépe pro vás. Film je zvládnutý skvěle i přesto, že se adaptace nedrží. No co, aspoň se koukáme na lehce jiný příběh, než který jsme četli.

3 sezóny v pekle (2009)

Parádní kamera, příjemná hudba a hlavně skvěle zvládnutá dobová atmosféra. Jsem rád, že je to v česku stále možné vzhledem k financím. U sympatické herečky v hlavní ženské roli mě snad jen mrzí občas nevychytaný dabing.

Bronson (2008)

Reálný Bronson je sám o sobe dost bizarní postava. A když na scénu nastoupí geniální Tom Hardy a dá postavě ještě něco ze sebe, nemůžete Charlieho nemít rádi. Refn film zrežíroval skvěle. Mám rád jeho poetičnost a alternativní rukopis. Ve filmu do sebe všechno hezky zapadá, včetně retro muziky.

Vlk z Wall Street (2013)

A stejnak je Leovi jedno, že toho oskara nedostal. Tolik koksu a peněz totiž nikdo jinej nemá. A vesele se může všem smát ze své padesáti metrové jachty.