Kapitán Phillips (2013)

Tenhle film je pro mě nejlepším filmem tohoto roku i přes fakt, že je z roku minulého. Skvěle vygradované drama, které vás drží v neustálém napětí a nechá vás oddechnout až při závěrečné scéně ve stylu Počátku od Nolana. Fakt, že je podle skutečné události přidává filmu tu správnou atmosféru a slabší nátury si možná pobrečí. 100 z 5 hvězdiček. Bomba!

Pot a krev (2013)

Po delší době fakt skvělá komedie. Aspoň na chvilku Bay odběhl od své úchylky na měnící se auta a prodloužil mi život. Fakt jsem bavil a dokázal se vcítit do každé postavy. Samozřejmě, opoždenej The Rock je nejlepší! Skvělé herecké výkony hl. postav, ale i vedlejších. Děj je dobře vystupňován a když už máte pocit, že už to víc podělat nemůžou, podělaj to ještě víc.

Pirát silnic (2007)

Není to sice filmařský skvost, ale komedie je to parádní. Máte-li rádi prostý humor, budete se smát. Je to skvěle naivní a Andy hraje suprovýho kaskadéra, který myslí všechno vážně. Je to tak blbý až je to vtipný.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Celkově mě ani jeden díl moc neuchvátil, ale musím přiznat, že dvojka se mi líbí víc. Děj u obou dílů je skoro totožný jen tady není tak zdlouhavý. Každopádně, filmy nejsou jen o příběhu, takže pokud to budete ignorovat, užijete si film alespoň vizuálně. Povedla se kamera (Maxime Alexandre je pro mě už klasik u moderních hororů), efekty, masky i kostýmy. Skvělá je scéna se sestřičkami, ta nemá chybu a finální boj Pyramid Heada. Celkově jsou všechny stvůry hezky zpracované, ale je škoda, že není ve filmu žádná nová invence.

Sledování (1998)

Paráda! Již v počátku filmu jsem věřil, že tenhle snímek bude stát za to. A taky, že jo! Už v úvodu mě to vtáhlo a pustilo až na konci, kde jsem s otevřenou pusou čuměl jak puk. Skvělá atmosféra a herecké výkony totéž. Kdo má rád Nolanův rukopis a jeho hrátky s časovými rovinami, měl by tento film mít ve svém MUST SEE seznamu. Po delší době jsem zase shlédl film ve formátu 4:3, což je už v dnešní době takové vysvobození z "kineskopů".

Obřad (2011)

Další, ničím nepřekvapující horor (snad kromě Hopkinse), kterému nepomůže ani "fakt", že je údajně podle skutečné události. Atmosféra dobrá, místy trochu děsivá, ale jinak stále průměrný film s tématikou posedlosti ďáblem. 50%

Pátek (1995)

Jeden nudnej pátek, dva černoši, co nemají do čeho píchnout a do toho problém, kde sehnat prachy. Příběh ze života, pojatý černošským humorem. Nic, u čeho se budete furt řezat smíchy, přesto je to pohodovej film do nepohody. Špeka k tomu.

Souboj Titánů (2010)

Měl jsem tu nevýhodu, že jsem viděl starou dobrou klasiku. Tudíž jsem věděl, jak to skončí. I přesto jsem se dokázal bavit audiovizuální stránkou, která se myslím povedla. Teď nemluvím o 3D verzi, která je mimochodem opravdu hrozná. Efekty jsou zvládnuté chvalitebně a s doplněním, troufnu si říct, skvělých hereckých výkonů (některých) a hudby, to za dvě hvězdičky stojí. Co se ale tvůrcům opravdu nepovedlo, byla načinčaná medůza, která na mě působila, jako Paris Hilton bez růžových oblečků a s hadama na hlavě. A vlastně i bez kabelky, kterou nahradila lukem. SPOILER!!! O to víc se mi ale líbilo, když přišla o hlavu :-) Závěrečná zrůda jménem Kraken, byla dobře zpracována, nicméně i tak působila "odfláknutě". Prostě hlavní věc, na kterou jsem se těšil, mi utekla před očima, než jsem si ji stačil pořádně prohlédnout. Mohli ho tam nechat o chvilku déle, když už je to hlavní tahák filmu. No... takže... dvě hvězdy dávám za audiovizuální stránku, s kterou jsem spokojen. Tu poslední dávám za herecké výkony Sama a hlavně Ralpha Fiennese coby Hadese, kterého zahrál opravdu výborně. Ostatní výkony jsou uspokojivé, ale hvězdičku si u mě nezaslouží. Závěrem bych chtěl říct, že film nijak nepoškodil klasiku a svých dvou hodin života nelituji. Lituji jen svých peněz za 3D verzi.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Za první sérii bych jednu hvězdu obětoval, ale po dalších a dalších dílech jsem si to rychle rozmyslel. Vždyť je to naprosto o ničem! Tamty se vezmou, tyhle pohádaj, tamty zase rozvedou a furt to jede do kola, až si říkám, jak to ty herce může bavit. Celý tvůrčí tým by si měl dát facku a zamyslet se nad tím, co to vlastně pouští do televize. Naneštěstí pro mě, to moje babička přímo žere... bohužel.