DarkGame (2024)

Nejedná sa originálny horor, ani o film z ktorého by divák mal sadnúť na zadok, ale na zabitie nudného poobedia úplne stačilo. Vraždy a duely boli bez nápadu a správanie „hráčov“ bez logiky. Stačilo trochu viac prešpekulovať princíp Ruskej Rulety a mohlo to dopadnúť lepšie. Ale na druhú stranu, aj o veľa horšie.

Madam Web (2024)

Tak toto bol od Marvelu/Sony totálny prešľap. Posledné roky komixom dochádza dych. Štyri ženské protagonistky, žena na poste réžie, scenára a strihu. No čo sa od tohto dalo očakávať. Neviem či sa S.J. Clarkson snažila propagovať feminizmus, alebo chcela Hollywoodu ukázať, že sa film dá natočiť aj s minimálnym zapojením mužov, ale podľa mňa sa jednalo o najhoršiu komixovku vôbec, ktorej  slabá a nevýrazná Dakota Johnson vráža klinec do rakvy. Zlé, zlé a ešte raz zlé.

Mladá dáma (2024)

Príjemná fantasy rozprávka pre dospelých. Príbeh s drakom neprináša nič prevratné či nové, ale Millie Bobby Brown celému filmu dodáva ten správny šmrnc. Damsel ponúka pekné temné prostredie, dostatok akcie a krvi, takže som z filmu sklamaný nebol.

Neviditelné zlo (2024)

Imaginary sa až veľmi podobal na kanadský horor Z a zjavne sa aj snažil inšpirovať slávnym Insidious. To sa žiaľ tvorcom nepodarilo a jednalo sa o ďalší tuctový horor s kopou klišé. Atmosféra bola prvú polovicu celkom dobrá, ale iskra sa potom rýchlo vytratila. Dve či tri slušné ľakačky film nezachránia.

Noční koupání (2024)

Prvý horor v tomto roku, a hneď sklamanie. Myšlienka je síce originálna, pretože vraždiaci bazén sme tu tuším ešte nemali, ale celý film je strašne jednoduchý. Dve dobré krátke scénky a to je tak všetko. Ani celkom slušná atmosféra ma nedokázala udržať v napätí. Scenár mi pripadal ako nejaký náčrt náhodných scén na motív Stephena Kinga. Až sa čudujem, že sa produkcie takéhoto niečoho ujal práve James Wan.

The Beekeeper (2024)

Veľmi, ale vážne VEĽMI zlé. Trápna napodobenina Johna Wicka, v ktorej nič nefungovalo. Zlý scenár, hrozný herci, hlúpe dialógy. Jediná hviezda za obstojného Stathama, ale ani ten nedokázal zachrániť celú tú biedu. David Ayer zjavne posledné roky stráca dych.

Zlý americký sen (2024) (seriál)

Keď sa povie Netflix produkcia, behajú mi zimomriavky po chrbte a očakávam ďalšiu LGBT hovadinu. Ak sa však jedná o dokumenty, hlavne tie kriminálne, Netflix to zvláda takmer na jednotku. Zaujímavý prípad, ktorý mi však v čase vyšetrovania v roku 2015 unikol. Celú dobu som sa nevedel rozhodnúť, komu veriť, na koho stranu sa mám prikloniť. Denis som ani trochu neveril jej teatrálne vystúpenia na štýl Amber Heard. Záver ma však hodne prekvapil a o danom prípade som si následne prečítal kopec vecí na internete. Tým pádom ma tento dokument zaujal a môže ho odporučiť najmä fanúšikom kanálu ID Extra

Barbie (2023) odpad!

Toto bol fakt zlý vtip. Trápnosť nad trápnosť, cez dej, hercov až po neskutočne hlúpu myšlienku. Som si istý, že z rúk muža by niečo takéto nikdy v živote vzísť nemohlo. Nepamätám, že by som na nejakom filme nenašiel ani jedno pozitívum. Ale akokoľvek sa zamýšľam na tým, čo som práve videl, nenachádzam nič, čo by sa dalo pochváliť. Tržby takmer 1,5 miliardy sú výsmechom súčasnej kinematografie.

Bod obnovy (2023)

Zlatý Československý film skončil 30 rokov nazad. Od vtedy sa topíme v záplave nezmyselných reality show a hlúpych nekonečných seriálov. Od Bodu obnovy som podľa vyhlásených recenzií čakal zmenu. Zmenu, ktorá ale neprišla. Herecké výkony bez emócií, monotónne rozhovory, nedomyslená pointa a viditeľne chýbajúci rozpočet. Veľmi som sa prekonával, aby som dopozeral tento film dokonca a aj tak jediné, čo si z neho budem pamätať, je prázdny výraz Andrei Mohylovej. Jednu hviezdu dávam za snahu a odvahu.

Consecration (2023)

Ďalší tuctový horor o mníškach a náboženstve. Nečakajte žiadne zimomriavky a hlavne žiadnu zmysluplnú akciu. Koniec bol síce miene prekvapenie, z ktorého vyplynula zjavná inšpirácia sériou Insidious, ale inak sa jednalo o slabý film s nevýraznými hercami a čudnou atmosférou, na ktorý po pár dňoch (rád) zabudnem.