Torque: Ohnivá kola (2004) odpad!

Jedno tejto veci odoprieť nemôžem (zámerne sa vyhýbam označeniu ”film”), a to perfektnú gradáciu. Zatial čo pri prvej bike-action hned v titulkoch som sa letmo pousmial a bral to ako zlý vtip, pri finálnej som od smiechu ležal na zemi. Inak, scenár bleee, herci bleee (myslim herecké výkony, nie hlavné bábiky:)). Režisér chcel byť prehnane originálny a tak to dopadlo. Ale dosť bolo negatív, poďme zhrnúť klady..........No hotovo. Čiže je to dosť zlé :)

Pán velryb (2002)

Pomalý, prírodný film o jednej nie moc známej, zato krásnej kultúre. Koho prvá veta odstrašila, nech sa má napozore!! Tento film ho asi zabije. Ktorým sa neobrátil žalúdok naruby ešte spomeniem krásnu, pomalú, prírodnu (doslova, možno v nej počuť veľryby!) hudbu a pôvabnú mladučkú herečku Keishu Castle-Hughes. To dievča má budúcnosť:)) Ešte že nie som pri oceáne. Namiesto písania komentára by som sa pokúšal krotiť veľryby...

Wimbledon (2004)

Obyčajný romantický filmík + Matrix efekty = bohužiaľ stále iba obyčajný romantický filmík a nezachránia to ani sympatickí herci (no dobre, na tých 70% to predsa len zdvihli:)).

Miluj mě, prosím (2004)

Čo dokáže réžia, strih a rozhádzanie deja spraviť z tuctového scenára? Jeden z najlepších filmov poslednej doby!! Ja som bol normálne v napätí ako to skončí!! Chápete?! Romantický film a ja som žral každú sekundu! To je naozaj nová skúsenosť!!

Alexander Veliký (2004)

Rozporuplný. Najlepšia charakterizácia Alexandra. Premakaná vizuálna show, hudba a herci. Bohužial je aj druhá strana, za ktorú vytrvalo bojuje prehnaná stopáž, prehnaná stopáž, zle umiestnený flashback a podľa mňa aj prehnaná stopáž. Už chápem zlé zisky v USA. Pre ľudí, ktorí majú odpor k dejepisu, (Amíci majú európsku históriu na šunkách) to musia byť mučivé tri hodiny. Ale stačí si spomenúť napr. na Alexandrovu jazdu na koni umocnenú Vangelisom a už ma mrazí.

Za nepřátelskou linií (2001)

Nóóó tý brďo!! To bol super film!! Stále niečo búchalo, hlavný hrdina je naozaj pravý americký hrdina , jeho kapitán je ďalší americký hrdina, záporák je pravý villager v teplákovej súprave a počas tohto celého tam ide fajnová elektronická, alebo hrdinská muzička!! No to bola jazda. A celý ten príbeh bol taký super hrdinský a realistický! A to som ešte nespomenul ten dychberúci, napínavý a originálny finiš!! Nie, ale vážne. Je to vážne zlé a strašne sprosté. Ale réžia si tie 3 * zaslúži.

Collateral (2004)

Prvé minúty ma doslova hriali. Kombinácia upokojujúcich záberov na nočné L.A. a digitálnej kamery mi priniesla prvotriedny zážitok. Po nastúpení nepohodlného pasažiera sa všetko zvrtlo do nervydrásajúceho, nepredvídateľného, dynamického trileru. Kamera si stále udržiavala najvyššiu možnú úroveň rovnako ako latka zábavnosti/napínavosti. Veľmi ma potešili aj „medzikeci“, ktoré naozaj o niečom boli. Herci dokonalí, zvraty dokonalé, hudba dokonalá. Proste, tak nízko moja sánka po skončení filmu nebola už hodnú chvíľu!!

Pianista (2002)

Príbehy z druhej svetovej vojny sú, z pochopiteľných dôvodov, skoro vždy rovnaké. Mení sa len meno hlavnej postavy a rozširuje sa zoznam krutostí spáchaných na ľuďoch (tentokrát to bola napr. scéna s vozíčkarom). Ale zakaždým chytia za srdce a nútia nás zamyslieť, ako sa niečo také mohlo diať len zopár desiatok rokov dozadu. Pianista ale predsa vytŕča z rady a môže za to Adrien Brody, ktorému zaslúžene stojí v poličke zlatá soška. Polanského chvaliť netreba, načo nosiť drevo do lesa. Aj výprava je nádherná, no proste treba vidieť.

Baraka - Odysea země (1992)

Výnimočná súhra hudby a skupiny “nadpozemských” obrazov, pri ktorých každý pocíti niečo iné ale rovnako pôsobivé. Sem-tam som sa pristihol s otvorenými ústami!!!

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

Putovanie začína v exotickom prostredí Afriky, pokračuje Londýnom a vrcholí na koncerte Bernarda Herrmana v skoro 15 minútovej scéne podfarbenej výlučne hudbou spomínaného koncertu. Ak sa vám ešte stále nezbiehajú slinky, podotknem, že vás stále sprevádza hlavná postava stvarnená geniálnym Jamesom Stewartom. Ešte stále nič? Nevadí, naväčšieho žolíka mám na záver. Pod palcom to celé mala režisérska legenda a jedna z mojich najobľúbenejších filmových osobností Alfred Hitchcok!! Stále nič? Ťahajte z tohoto webu!! :)