Francouzská spojka II (1975)

Hackmanova takmer solovka, funguje skoro rovnako dobre ako jednotka. Popeye Doyle je daleko najdrsnejsi polda co si pamatam, dokonca drsnejsi nez ten drsny co sa Drsny volal. Jeho odvykacka je az neprijemne presvedciva a zaverecny beh bol lepsi nez mnohe auto nahancky (specialne jedna z filmu o sanfranciskom Harrym Pot..teda Dirty Harrym). Niektore veci boli trosku divne, ale Hackman bol fakt skvely a hlavne vdaka nemu (a vydarenemu koncu) som si to naplno uzil.

Ty, já a apokalypsa (2015) (seriál)

Priznam sa, ze serialy velmi nepozeram, ale zaujali ma uputavky, tak som si ulozil serial link, nech sa mi to nahrava. Videl som 3 diely a 4. som vypol v polovici. Je to taka polotelenovela reznuta s akcnou komediou na americky sposob. Dej sa viac menej nikam neposuva a posledne tri casti sa tahali v zauzivanej scheme ten hlada tu, ona jeho a henti Jezisa. Mozno sa to rozbehne neskor a urcite coolovo pospaja v grande finale, ale u mna uz teraz prevlada pocit straty casu a k laptopu si radsej pustim muziku. Ako vsak hovorim, serialy velmi nemusim j

Ilo Ilo (2013)

Toto je fakt velmi dobry film. A nehovorim, ze nie som prekvapeny. Vacsinou k azijskym filmom pristupujem s istou davkou...jejej, bude to divne, strasne pomale, v celku vlastne dost odveci, ale tak treba si rozsirovat obzory. Toto je vsak kvalitny priam europsky (Francuzko mam na jazyku) maly velky film. Rodinu zasiahne ekonomicka kriza. Najprv nenapadne, trosku vtieravo sa vsak neskor prevali plnou silou a zmeni zivoty vsetkycm, ktorych sa dotkne. Nieco, co sa moze stat vsetkym a mnohym aj stalo. Je to sucasne, trochu exoticke avsak dostatocne "obycajne", aby sa tam naslo vela ludi.

Principles of Lust, The (2003)

Strata casu. Nic originalne sa tu nekona a reziser to dobre vie. Tak nam hned na zaciatku naserviruje cikulu a frndu v plnej roztahnutej krase (hovorim tu o anglicanke takze...) spolu s nadejou, ze ide o silnu nezavislacinu. Nejde. Chlap bez prace a snov stretne zensku, zamiluju sa, strasna laska, ta opadne a zacnu problemy. Zenska sa vyspi za jednu noc s dvoma chlapmi, ale ved zalezi na tom, ze sa lubia. Kedze pocit nudy sa dostsavi celkom rychlo, rejzo sa rozhone zaradit trochu kontroverznosti a uvidime undergroundove zapasy deti. U mna to velmi nezabralo a po 80 minutach som to vypol. Ta jedna hviezda je za hercov, ktori hrali celkom slusne.

Druhá šance (2012)

Som zenaty pol roka a uz som sa tam nasiel. Sakra:) ...inak je to dobry film so skvelou hereckou dvojkou. Plus je to po dlhej dobe film tematicky zamerany na starsie publikum, ale stale dostatocne zabavny aj pre ten zbytok. To sa len tak nevidi a preto to treba nalezite docenit.

Nejrychlejší (2011)

Nie som velky fanda, ale motorky rad pozeram a hviezdu s cislom 46 poznam. Avsak v porovnani s tymito kuskami je to o poznanie slabsie. Ci uz obsahovo alebo emocne. Bohuzial som sa casto stracal medzi mnohymi menami, dalsou havariou, vyhratymi pretekmi alebo flashbackmi, ktore ma skor zmiatli, nez by posunuli dej niekam dalej. A ani ta talianska anglictina velmi nepomohla. Napriek tomu je to vsak stale velmi zaujmava podivana a pre fandu must see film.

Zalknutí (2008)

Ako ten sen, v ktorom vsetko dava zmysel hoci je plny najdivnejsich veci. Potom sa zobudim a nestacim sa divit co to vlastne bolo a za par minut je to cele zabudnute. Nastastie som hodnotil hned po zaverecnych titulkoch. Maly zaujmavy film s celkom netradicnym milo pomalym feelingom.

Na ostrově s Bearem Gryllsem (2014) (pořad)

Fake AF. Nerad by som niekomu nastavoval povestne zrkadlo a bral iluzie, ale zda sa, ze aj Grylls zistil, ze ten survivor je lepsi s plnym bankovym kontom. Videl som asi 3-4 serie, takze tento komentar sa tyka vsetkych naraz. V com je problem? Priebeh je privelmi sablonovity. Najprv sa mi to pacilo. Ako vyplavali charaktery na povrch, ked nastali prve problemy. Ako prvotne nadsenie z dobrodruzstva vystriedalo rozcarovanie nad zufalymi podmienkami (ono taka dvojdnova tropicka burka zamiesa s pocitmi). A bolo vidiet ako velmi trpia hladom a smadom. Clovek si povie, ake realne. Hovorite si, ved ako inak by to malo prebiehat. Preco potom len 2 hviezdy? Lebo vsetky 3 serie, nezavisle od seba, skoncili uplne rovnakym stylom (v jednej serii boli dokonca 2 komunity na dvoch ostrovoch - obe mali navlas rovnaky priebeh). 2 dni pred koncom je vsade bordel, komunita nefunguje, ludia su na pokraji zlyhania organizmu kvoli hladu. Pride cln, odvezie par chudakov zo zdravotnych dovodov. Proste na umretie. Zrazu si zaobstaraju strasne vela jedla, upracu a VYZDOBIA tabor, moralka stupa, tance, spevy, pride Gryll, vsetkych pochvali, nasleduju slzy stastia a koniec. Minimalne v 2 seriach si takto nakonci ulovili krokodila. Hovorime o typkoch, ktori po 4 tyzdnoch zvolaju nudzovy meeting a dohodnu sa, ze prioritou na dnes je hladanie jedla:))))Sorry outdoorovi ludia, ale zda sa. ze aj Gryll sa v komercno obratil.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Po prijemnom veceri naplneny pozitivnmi myslienkami znovu verim v americky film a dokonca v americku misfits teen dramo komediu. Ustrednym songom je David Bowie - Heroes. Holly shit. Moze to este nieco zlepsit? Gay kamos, z ktoreho mi nebolo na zvracanie alebo skvely scenar? Zajtra kupujem knihu, ludia. Vraj je zakazana v mnohych skolach. To je privela. Uz sa tesim, ked si to znovu pozriem. You can be heeeeeroes, just for one day.