Muž na laně (2015)

U mě zklamání. Těšil jsem se na oblíbence JGL, životopisné snímky o výjimečných lidech mám rovněž v oblibě a Zemeckis je prostě dobrej. Tohle mi ale nesedlo. Vadila mi rozkolísanost mezi vážností a komedií, chybělo tomu napětí a závěrečný "přechod" byl až moc komicky pojatý. JGL i skutečný Petit jsou borci, na lepší hodnocení to tentokrát přesto nebude.

V odborné péči (2008) (seriál)

Jeden pokoj, čtyři pacienti a jeden skvělý psycholog. Obzvlášť Sophie v první řadě byla skvělá, ve druhé Oliver a jeho rodina, ve třetí byla famózní Adele a velmi zajímavý Sunil.

V hlavě (2015)

V poslední době se mi animáky zdály být čím dál podobnější a méně originální. "V hlavě" pobralo originalitu za všechny zbylé. Super.

Most špiónů (2015)

Spojení pánů Spielberga, Coena a Coena, Hankse a Newmana nemohlo dopadnout špatně. A nedopadlo. Spielberg je tak zkušený, že dokáže natočit poutavý film snad o čemkoliv a Tom Hanks je prostě legenda. Miluju drobné detaily a úsměvné situace, které Spielberg dokáže do filmů dostat. Jediným mínusem je pro mě slabší závěr, jako by film gradoval někde ve 3/4 a ne až v závěru. O zklamání se však v žádném případě nejedná.

Labyrint (2015) (seriál)

Na české poměry nadprůměrný seriál se závěrem rozměrů antické tragédie. Velmi kvalitní obsazení a příběh, u něhož je zajímavější jeho rozplétání, než samotné rozpletení. (pro 1. sérii)

Stezky slávy (1957)

Natočit před 58 lety takovou scénu postupu na Mraveniště, to chce skutečný talent. Málokdo v současnosti by to asi takhle natočil.

Steve Jobs (2015)

Každopádně působivý snímek, který je herecky, technicky, scénáristicky i režijně vybroušený. Akorát se pořád nemůžu rozhodnout, jestli za 4* nebo 5*... Čas napoví.

Spectre (2015)

Skyfallu se to nevyrovná, jenže Skyfall byl jedinečný, ohromně vydařený snímek. Zřejmě stále existují lidé, kteří nepochopili, že všech 24 bondovek se točí tak, aby v nich vždy byly obsaženy některé nosné prvky, jistoty, které dělají z bondovek kult. Úvodní scéna, titulková scéna, proradný záporák, exotické lokality, (relativně) šťastný konec atd. Proč se někdo podivuje nad tím, že James Bond přežije věci, které by jiní dozajista nepřežili? Vždyť by nemohli natočit jediný film! Na "nesmrtelnosti" hlavní postavy je celá série postavena, agent, který dokáže vždy a všude zabránit průserům. Jestliže na tuhle hru nepřistoupíte, je problém na vaší straně. Bondovky tu nejsou od toho, aby fascinovaly psychologickými pohnutkami postav nebo aby připravovaly 10vrstevný příběh. Ne, tyhle filmy jsou o akci, kultovních prvcích, souboji se "zlem". Ano, Spectre mohl být o 15 minut kratší (ale pocitově nejsou ty dvě a půl hodiny znát), a ano, dovedl bych si představit, že tohle je konec "craigovské" ságy (btw, po Connerym nejlepší protagonista). Ale Spectre nezklamal v žádném ohledu. Stejně jako nový Blofeld, kéž by se vrátil i příště.

Pojedeme k moři (2014)

Nesednul jsem si z toho na hodinu na zadek, ani jsem to nevypnul po dvaceti minutách. Pojedeme k moři je nápaditý a v Česku originální film, to se cení. Raději tohle než stokrát omílané téma romantické komedie, která je u nás tak strnulá jako chlap civící na porno. Hlavní chlapečtí hrdinové mi nebyli dvakrát sympatičtí a děj se občas táhnul jak med, ale celkově to není vůbec špatné, takže za silné tři.

Maurice Richard (2005)

Osobně vyzdvihnu především povedené scény na ledě, protože mě neštve nic víc, než podělané záběry samotného sportu ve sportovním filmu. Ale chyběl tomu trochu větší tah na branku, kterým Richard tolik oplýval.

Časové pásmo bylo změněno