• Western

Řez diamantem (2001) odpad!

dear, tak toto ma opäť vyburcovalo k písaniu!!! Prosím Vás nemárnite čas pozraním tohoto braku!!! Niekto tu písal, že "B"-čkový film, toto nie je ani C!!!

Poslední prázdniny (2006)

Kamarát mi povedal, že tento film si musím pozrieť. Je to milé, svieže a videl som to už určite viac ako 10x - patrí to u mňa do kategórie veľmi pozerateľných filnov.

Setrvačník (2003) (TV film)

veľmi súhlasím s augustin43 Tento film som chcel preklikať pretože som nebol presvedčený, že či chcem niečo podobné vidieť. Stalo sa niečo na čo som nebol pripravený. Nielen že som sa rýchlo vrátil na začiatok filmu, ale pozeral som ho až do konca, a tiež zo slzami v očiach - keď som telefonoval s mojou životnou láskou, tak sa ma 2x pýtala či sa mi niečo nestalo. A stalo sa. Bol som hlboko oslovený a podobne ako to už niekto komentoval - musel som sa aj ja pozrieť na svoj život ešte z inej perspektívy. Áno krásna rozprávka, ktorú chcem žiť aj ja!!! Kto nezažil ťažké chvíle v živote, tak si myslím, že nepochopí...

Eso es (1982)

Vela veci sa mi na tomto filme pacilo. Ano belmondovska klasika, ale mozno prave, ze tam bolo az vela belmondovin, tak som o jednu hviezdu znizil... Inak dnesny tvorcovia sa mozu chodit ucit. Tento film jdnoducho posobi ako celok, aj ked ma zaujimavu fragmentaciu a skutocne vela gegov vyznie skvele aj solo!!!

Ve jménu krále (2007)

Ochotnícke divadlo.... Premýšľam ešte kúsok dlhšie, a radšej to stopnem, lebo sa to blíži k hodnotenie "odpad".

Dvě dívky v jednom pyžamu (1974)

Kúsok lepšie ako 2 hviezdy, ale menší kúsok než aby som dal 3. Evidentne tento film bol na svoju dobu veľmi odvažnym. Objímania a flirt však nemôžu nahradiť absenciu nejakej dejovej osnovi. Jerome chce pracovat, ale nedari sa mu. Lionel chce byť neverný svojej manželke a nedarí sa mu. Chýba mi v príbehu trocha logiky.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Áno!!! Ak by sa dalo dať viac hviezd, aj tie by sme dali. Niekto múdry povedal, že úspech filmu začína tam, kde sa divák začne báť o svojho hrdinu. Tak tu tento pocit začína okamžite. Keď sme s mojou životnou láskou tento film pozerali, pýtali sme sa, kto je to ten Tim Robbinson. Dnes by sme určite povedali, že to je ten Andy zo Shawshanku. Retorospektíva kombinovaná s rozprávačom to je niečo, čo mi úplne lahodí a určite nezabudnuteľní Tim Robbins a Morgan Freeman.

Zelený led (1981)

Nič lepšie nevymyslím ako napísal už tu v komentároch "anderson". Áno pre nás to bol kultový film. Osobne iba dodám, že som tento film podvädome hľadal asi 15 rokov. Áno, je to pekne namiešaná exotika s dobrodružstvom a krásnym zmyslom pre humor, aj keď niekedy s trpkou príchuťou.

Suprhrdina (2008)

Milí hodnotitelia, ak nemáte radi paródie, tak nemrhajte svoj ani náš čas písaním kritiky na paródiu ako žáner. Žiaľ znova a znova potom čítame reakcie typu, je to nízke a podobne. Toto je paródia, toto sa ani netvári seriózne. Mňa osobne milo prekvapilo to, že gagy majú vyššiu úroveň ako predchádzajúca tvorba protagonistov. Sklamalo ma dosť úzke kopírovanie príbehov z parodovaných filmov.

Agent Palmer: Případ Ipcress (1965)

Na svoju dobu určite vynikajúci film. Nižšie hodnotenie dávam jedine a preto, že niekto tento film hodnotil a porovnával s "bondovkami". Žiaľ Palmer na Bonda nedorástol. A ešte sú tu niektoré nedomyslené súvislosti okolo hlavnej zápletky filmu. Sú v dosť veľkom protiklade s inak veľmi precízne a premyslene vystavanou dejouvou osnovou. Jednoducho odrazu miznúci vedci idú stranou a nikto sa ani neunúva s odpoveďami na položené otázky, ktoré sa aj pekne rozvýjali a aj motív sa črtal, ale potom odrazu išli do "kytek". Na druhej strane Michael Caine podal veľmi dobrý a vyvážený výkon. Vedľajšia roľa Gordona Jacksona mala tiež svoje čaro a Gordon nezaprel svoju charizmu. Doporučujem pozrieť určite každému milovníkovi šionážneho žánru.