Stíny v mlze (2022) (seriál)

Takto nízké hodnocení si to určitě nezaslouží. Kdo má rád české kriminálky typu První Oddělení, Devadesátky, Labyrint nebo Místo zločinu Ostrava, bude se mu určitě líbit i tahle. Vyorálek je skvělý a Špalková taky není špatná. Navíc po dlouhé době vidím tým policistů kteří si kryjou záda a ne jak ve vysoko hodnoceném Prvním Oddělení, kde vyšetřujou případy týmové (ne)spolupráci navzdory. Vedlejší postavy v podobě rodin vyšetřovatelů jsou zajímavé zpestření. Taky je skvělý Korejs, který opět hraje bídáka, s příběhovou linkou zkrze všechny díly. Není to vůbec špatné.

Vesničan (2018) (seriál)

Velice příjemný a vtipný seriál ze života s moc pěknou hudbou. Celkem mě zarážejí některé komentáře, ale chce tomu dát trochu víc času než jen úvodních 10 minut.

La La Land (2016)

I po 5ti letech, od doby kdy jsem film viděl, si na něj často vzpomenu a pouštím nádhernou skladbu City of Stars. Málokterý film tohle dokáže...

Pýcha a přemlouvání (2022)

Na tento film jsme se s manželkou hodně těšili, protože období viktoriánské anglie máme rádi a příběhy Jane Austinové taktéž, ale tohle je hrozně infantilní, ufňukané a až příliš moderně pojaté. Hodně nám to připomínalo seriál Bridgertonovi, který je taktéž v podstatě o běžných amerických puberťačkách a jejich současných problémech, akorát zasazen do historických kulis. Kdo chce opravdovou romantiku, ať se podívá na stejnojmenné (v češtině Vyznání Anny Elliotové) ztvárnění z roku 2007.

Obchodní návrh (2022) (seriál)

Co je ohromně osvěžující na korejských romantických komediích oproti Hollywoodské tvorbě, je ta galantnost a jemnost. Američani (hlavně v poslední době) to všechno staví na sexu, alkoholu a na tom kdo je větší egoista. Tady jsou i ti "zloduši" v podstatě milí a zdvořilí lidé :-)

Přízeň krále (2021) (seriál)

Ze začátku se to celkem vleče, ale o to víc je pak lepší to vyvrcholení. Příběhu myslím :-) Korejci to romantikuš prostě umí...

Single Lady (2017) (seriál)

Obyčejně nemám sprosté a hulvátské chování rád a není to nic co bych v televizi vyhledával, i když věřím, že takové chování přijde spoustě lidem normální a blízké (nakonec, stačí se podívat směrem k pražskému hradu), ale v tomto případě je to podáno takovým způsobem, že se nelze než smát.

Stíny v mlze - Tanečnice (2022) (epizoda)

Na to, že se to má odehrávat na Pustevnách tam těch Pusteven moc teda není. Lanovka je odněkud bůhví odkud. Za to Albert Čuba je perfektní :-D

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021) odpad!

Typický buranský humor. V podání Adama Sandlera nebo Zacha Galifianakise z Pařby ve Vegas je to psina, protože to umí podat a jsou u toho přirození. Tady se to neskutečně roubuje, navíc Hofmannovi role šéfa IT firmy ani trochu nesedí. Díval jsem se na prvních 30 minut a pak už se to nedalo. Komu se tenhle film líbí by měl asi nad sebou popřemýšlet.

K zemi hleď! (2021)

Film krásně ukazuje v jakém stavu je naše současná civilizace. Čím víc si myslíme jak jsme vyspělí díky našim mobilům a sociálním sítím a nevím čím ještě, tím víc jsme vlastně hloupí. Ať už se jedná o koronavirus či globální oteplování, vědci po celém světě hlásí stejnou věc s jasnými výsledky a stejně se najde támhle ten nebo onen co se opřou v křesle a řeknou ále, Hujer v hospodě (nebo nějakej Vochlistko na youtube) říkal, že to je blbost a tomu já věřím. I kdyby to bylo jasně před očima jako ta kometa na nebi, stejně se najdou lidi co budou vykřikovat že je to nesmysl. Bylo by to celé hrozně legrační, kdyby to nebylo tak příšerně tragické.