• Pohádka

Rukojmí (2005)

Bruce a mladej vrahoun to drží, ale od tohohle filmu jsem čekal ještě o něco víc. Ohraný námět je sice místy docela originálně zpracovaný, ale chybí tomu tah na bránu, nějaká vystupňovanost. Bruce fousáč v úvodu byl dobrej, jenže všichni ostatní jak kdyby nevěděli co mají hrát. A po slibném začátku se všechno začíná vléct a až na pár výborně natočených scén se žádného trháku nedočkáte. Prostě průměr.

Sněženky a machři po 25 letech (2008) odpad!

Tak teď si nejsem jistý, jestli jsem náhodou místo filmu neviděl sestřih nepovedených scén. Opravdu, takhle mě už hodně dlouho žádný film nezklamal. Úplně chápu lidi, co z něj odcházeli dřív z kina. Děj žádný, myšlenky nedotáhnuté, neustálé trapné opakování starých hlášek a příšerný střih, prostě katastrofa. Ani se nedá vyzdvihnout jakýkoli individuální herecký výkon, s filmem se svezli všichni. Jednoznačně nejtragičtější byl J. A. Duchoslav. Jeho tón hlasu, který z něj v patnácti dělal mladého drzouna, zní u čtyřicátníka, jako kdyby parodoval sám sebe. Celý film jsem čekal na nějaký světlý okamžik, ale nedočkal jsem se. Přitom hořké komedie jsou nejsilnějším žánrem české kinematografie, ne ale v tomhle případě. Vtipu tam nebylo ani za mák - z hořké komedie zbylo jen hořké. Hořké vzpomínání na minulost. Naprosto nezvládnutý snímek, jak po scénaristické, tak po té režisérské stránce, korunovaný hodně podprůměrnými výkony herců. Tento vrchol nudy a trapnosti si nezaslouží ani jednu hvězdičku.

Taxi 3 (2003)

2 * za rychlé scény za volantem a úvod se Stallonem. Jinak zase úplně stejně trapný humor, který sérii Taxi řadí spíše mezi 'dětské' filmy. Podle předpokladů tvůrci nedokázali vymyslet nic neotřelého a znovu se jen opakovali. Pokud byla akce, tak to ještě jakž takž šlo, ale jakmile to sklouzlo k dialogům, tak to bylo otřesný. Jednička ještě byla originální, ale tohle už je ubohý ždímání. Čtyřku ani nechci vidět.

Tobruk (2008)

Jednoznačně film k zamyšlení. Ukazuje způsob, jak se dá natočit válečný film s relativně malým rozpočtem. Místo velkolepých bojových scén se pitvá v psychologii vojáka, sužovaného krutostí války - při filmu jsem si vzpoměl na mou oblíbenou knížku 'Na západní frontě klid'. Marhoul vsadil na neokoukané nebo úplně neznámé herce, což byla trefa do černého. Z filmu je znát jeho respekt k ČS legionářům a svým vyprávěním na mě dokázal opravdu zapůsobit. Proto jsem se po projekci nezúčastnil diskuse s autory filmu a herci - nebylo mi zrovna do řeči. Konečně zas jednou dobrý český film jiného žánru než komedie.

V dobré společnosti (2004)

Pro mě příjemné překvapení. Chytrý film s velmi sympatickými výkony všech hlavních postav. Scarlet potvrdila pozici na špici žebříčku mých nejoblíbenějších hereček, tu holku mám fakt rád :-) . Myslím, že každý si našel situaci ve které se shlédnul, protože film je celkem realistickým pohledem do světa byznysu. Velkým plusem je, že příběh není předvídatelný, jak tomu je ve většině podobných filmů. Místy se člověk i zasměje (třeba scéna s novym Porshe neměla chybu). Všechno dokresluje pěkná hudba, což u mě nakonec rozhodlo o udělení plného hodnocení.

Vratné lahve (2007)

Svěráci prostě uměj. Krásná komedie o stárnutí, které vtip rozhodně nechybí, ale zároveň dokáže dojmout. Svěráka s jeho tradičně vysokým standartem doplňují další skvělí herci - obsazení jednotlivých rolí se povedlo na jedničku. Snímek je natočený s mistrovstvím Svěrákům vlastním, i o dvě generace mladší diváci se dokáží vžít do role starouše Tkalouna. Svěrákovic filmy budou vždycky patřit mezi to nejkvalitnější z českých luhů a hájů a já už se těším na jejich další počin.

Země policajtů (1997)

Ani Stallone na jeho poměry nadprůměrným výkonem nezachránil nudný film. Tohle potenciálně slibné téma se dalo zpracovat daleko nápaditěji. Všechno se neskutečně vleče, akční scény vám tep příliš nezvýší a zajímavé dialogy aby člověk lupou hledal..

2Bobule (2009)

Vzhledem k tomu, že jsem 2Bobule shlédnul nedlouho po jedničce, moje dojmy jsou hodně rozpačité. Co zůstalo, jsou krásně natočené letní vinice, sympatická Tereza Voříšková a dobré hlášky (i když už zdaleka ne tolik jako v 1. filmu). Ale ve chvílích, kdy se film snaží místo humoru o nějaký vážnější příběh to dost skřípe a je z toho hodně hluchých, někdy až trapných scén (nejčastěji za účasti Krampola se Švandovou). Střídá se tu na můj vkus zbytečně moc postav - ne že bych si je pletl, ale chybí tomu spád. Nový režisér a noví herci vůbec změnili film k nepoznání a tím rozhodně nemyslím k lepšímu. Místy to působí skoro jako parodie. Pořád tu ale jsou vtipné pasáže a v opojení z jedničky dávám nezasloužené 3 hvězdičky.