Joeey

komparzista

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 20.7.2009  08:39
    Bod zlomu (1991)

V první řadě musím vyzdvihnout herce, kteří byli, souhlasím, velice přesvědčiví. Jde o skvělý akční film navzdory tomu, že některé akční scény bijí do očí svou nerealističností - např. přestřelka na letišti, kdy se do Angela netrefí brokovnicí dva gangsteři nebo ty padákové seskoky, o kterých se píše v Zajímavostech. Jinak je třeba ocenit filmařskou nápaditost - např. scéna s nezdařenou bankovní loupeží, kde dostane Utah od Bodhiho pěstí a okamžikem úderu se kamera přepne do Utahova subjektivního pohledu, ten se klátí na zem a v pozadí vidíme odcházejícího Bodhiho až do doby, co za ním zaklapnou dveře. Zíral jsem, jak poměrně náročné scény byly perfektně zaranžované. K dokonalosti chybělo snad jen to, že kameraman při té nekonečné honičce, ve které Utah pronásleduje jednoho z ex-prezidentů, nepřeskakoval ploty s herci! :-D Kdyby se závěrečné titulky spustily ve chvíli, kdy Bodhi odjíždí jeepem pouští a mizí v mlze prachu, byl by to otevřený konec tuctového akčního filmu a dal bych 4*. Jenže film zde nekončí. Dočkáme se strhujícího závěru, který film vytáhne na plné hodnocení a zařadí jej mezi ty netuctové.

• 2.7.2009  18:56

Začnu reakcemi na ostatní komentáře. Co se týče negativních hodnocení, tak tam bych souhlasil jen s těmi retrospektivami. S čím však nesouhlasím, je kritika hereckého obsazení. Gedeon Burkhard zvládl hlavní roli velmi dobře a ani další (známí) herci rozhodně neubírali filmu na celkové působivosti. Neznámé tváře bývají pro filmy, které mají věrohodně popsat vážnou událost, přínosem, ale tenhle film podle mě funguje i se známými herci. Vlastní hodnocení bych shrnul takto: Profesionálně natočené drama, které navzdory dlouhé stopáži upoutá pozornost od začátku až do konce.

• 29.12.2008  18:01

Nemám, co vytknout. Zazněla tu řada naléhavých myšlenek, herci byli přesvědčiví; nechápu, jak to někoho mohlo nudit...

• 11.9.2008  23:12
    Tobruk (2008)

Režiséru Marhoulovi se podařilo přesně to, o co usiloval. Vzbudit emoce. Tento film nepostrádající skvělé akční scény působí v určitých ohledech velkolepě, ve skutečnosti je však komornější než asi většina z nás očekávala. Není zde mnoho postav, skoro ve všech scénách jsou s námi dva hlavní hrdinové - Pospíchal s Liebermanem. Všichni herci jsou přesvědčiví, pozoruhodný je desátník Kohák (Robert Nebřenský) jako hlavní záporák. A nejen to... Časté detailní pohledy do tváří herců, podmanivá hudba, pomalejší tempo, perfektní ozvučení, písečná bouře a mnoho dalšího dělají z Tobruku silný emotivní zážitek. Když se na náklaďáku jeden z vojáků (Matěj Hádek) zeptal Pospíchala: "Kde seš zraněnej ty, kamaráde?!", tajil se mi dech. Film postrádá takový nějaký tradiční závěr, nicméně to, že zrovna v tomto místě tato podívaná skončí, se dá očekávat, protože právě zde by měly být (v mém případě byly) emoce nejvíc našponovány.

• 6.7.2008  16:22
    Smolař (1965)

Je pravda, že na rozdíl od Velkého flámu si zde každý z dvojice Funès-Bourvil jede svou vlastní cestou. Skoro. Saroyan je totiž Marechalovi neustále v patách, až se na konci filmu ukáže, kdo je vlastně smolař.

• 7.12.2007  22:42
    Gympl (2007)

Výborné po technické stránce - vynikající akční kamera, perfektní režie, střih a v neposlední řadě také hudební doprovod. K hercům nemám žádné výhrady. A je to právě Gympl, v němž se soustředila pozornost i na dívčí charaktery. Přestože charaktery filmových postav jsou často daleko složitější, tady jsem byl opravdu příjemně překvapen. Minimálně v tomto ohledu je Gympl o třídu lepším filmem než třeba Rafťáci...

• 1.12.2007  14:19

Notoricky známé příběhy nejslavnějších školáků kresleného filmu poskládané do celovečeráku.

• 1.12.2007  14:16
    Kousek nebe (2005)

Neuvěřitelně hřejivý film. Příběh lásky v trpkém období minulého století. Je mi trochu líto té skromné stopáže, protože příjemných chvil u takto hezkých filmů není nikdy dost.

• 9.9.2007  21:59
    Philadelphia (1993)

Nejtragičtější film, který jsem zatím viděl. Tom Hanks se hlavní role zhostil maximálně profesionálně. Denzel Washington mě v tomto filmu hodně zaujal přesvědčivým ztvárněním advokáta.

• 20.8.2007  22:32
    Pomáda (1978)

Typický příklad naprosto pohodového filmu. Jednoduchý děj, trocha humoru a hlavně písňové hity podpořené skvělými tanečními kreacemi.

• 12.8.2007  11:32

Každý, kdo tento film viděl, pochopil, že pohyblivé obrázky jsou stejně cenný druh umění jako literatura, hudba, architektura apod. Profesionalita se tomuto filmu nedá upřít, ačkoliv ty kouzla s objektivy a stíny jsem nezaregistroval. Možná kvůli své neznalosti filmového umění, možná kvůli tématu a působivosti, které nedovolí všímat si "detailů". Zvládnout takto dlouhý film naplno scénáristicky i režijně je téměř nemožné. I Schindlerův seznam má svá slabší (zdlouhavá) místa, ale ten často kritizovaný závěr bych k nim neřadil.

• 25.7.2007  11:17

Vědecká konference. Mech-žena - prototyp, který zatím neumí milovat. Slovo "láska", které na této konferenci zazní častěji než by se od této situace očekávalo. Pokrok se blíží. Čeho bude schopen nový model - robodítě? To jsou úvodní minuty A. I. Jde o působivý film plný napětí i dojemné atmosféry. Přiznám se, že v závěru jsem se zamotával, přesto jsem však do závěrečných titulků ani nedutal. Triky jsou základem tohoto filmu, ale žádný tam není jen jako ukázka "co už s nimi všechno jde na plátně vytvořit" (jak je tomu u Hvězdných válek). Byl jsem pln zvědavosti, jaký bude výsledek společné práce Kubricka se Spielbergem. Jejich filmy jsou značně odlišné - u Kubricka mě oslovily víc ty šokující než filosofické, u Spielberga zase víc vážný film než sci-fi. A co se nestalo? Výsledek mě příjemně potěšil. Za 5*. (...) A ty scény v roboaréně byly šokující, ne že ne!

• 23.7.2007  16:31

Takhle vstřícný romantický film jsem snad ještě neviděl. Film, z kterého čiší nápaditost a který chrlí pozitivní náladu! Poté, co pochválím herce a hudbu, musím ještě něco přidat (tenhle nádherný snímek si nezaslouží krátký komentář)... ;-) Narazil jsem na něj náhodou přes profil Kate Beckinsale. Nesmírnou radost mi udělal důkaz, že se v nenápadném filmu s mimimem televizních upoutávek skrývá takovéhle kouzlo! Nenapadá mě film, který by se pro zpříjemnění vánoční atmosféry hodil více. Nadchnul mě i přesto, že jsem ho viděl v červenci :-)

• 8.7.2007  14:28
    Pelíšky (1999)

Do mého filmového TOP žebříčku se Pelíšky nejspíš nikdy nedostanou, ale musím říct, že jde o neopomenutelnou ukázku toho, co je to fungující scénář, co jsou to výborné herecké výkony, zkrátka co je to kvalitní film! Z herců musím vyzdvihnout hlavně Miroslava Donutila s Jiřím Kodetem. Jejich odlišné postavy jsou vynikající. Šedesátá léta znám pouze z vyprávění, takže nemůžu hodnotit dobovou věrohodnost.

• 3.6.2007  17:17

Působivý příběh popisující hrůzy a utrpení občanské války v Sierra Leone. Co scéna, to fascinující záběry. Vynikající herecké obsazení!

• 2.6.2007  21:39

Geniální! To tak na úvod ;-) Film má DOKONALÝ SCÉNÁŘ, všechny postavy jsou perfektně zahrané. Zatímco Jáchym měl jen krůček k dokonalosti, Mareček tam bezpochyby došel. Taková vybroušenost - třeba scéna, kdy ve škole na schodišti Hujer předběhne otráveného Kroupu, nebo hláška (jedna z mých oblíbených): “Běda vám, BĚDA VÁM, jestli mi to nepůjde!“ :-D

• 2.6.2007  21:38

Sedmdesátá léta nepamatuji, přesto vím, jak výborné komedie v té době vznikaly. Když je film takhle dobře napsaný a natočený, má nejlepší předpoklady bavit další a další generace. A že se to Jáchymovi daří!

• 19.5.2007  23:37
    Troja (2004)

Já myslím, že Troja patří k filmům, které se dají nazvat pastvou pro oči. Povedené souboje - více než ten závěrečný (Achilles vs. Hector) mě zaujal boj o Helenu (Paris vs. Menelaus). Zajímalo by mě, které přehlídky bojovníků byly vytvořeny digitálně, které s herci či komparsisty, a které kombinovaně... Jelikož jsem vysazen na náročné filmy, zde rád těch 5* dám. A i ta hudba mi přišla dobrá.

• 14.5.2007  17:21

Arabela byla bez debat klasikou všech klasik v seriálové tvorbě. Pokračování s názvem Arabela se vrací už sice není klasikou, přesto je však vynikajícím pohádkovým seriálem (se zdejší většinou tedy musím nesouhlasit). Jako malý jsem tenhle seriál zbožňoval. I teď, když běží asi jednou za dva roky v televizi, mě vždy pobaví. Jako jeho předchůdce překypuje výtečnými nápady - zaujal mě například ten se strýčkem Pompo (aneb co může způsobit v říši pohádek ledabyle napsaná pohádková postava). Někdo to možná přestal sledovat při úvodních dílech s obrem (případně s Ruburakem snažícím se "uchytit" ve světě lidí), ale potom to jde strmě nahoru, děj je více propleten (což neberu vyloženě jako mínus!). Když tady čtu, jak se na tento seriál dívají spoluuživatelé, musím dodat, že i této "dvojce" nechybí humor a spousta hlášek.

• 14.5.2007  17:17
    Arabela (TV seriál) (1980)

Je někdo, kdo by neznal? Arabela je skutečně mistrovské dílo! Bravo, pane Vorlíčku a Macourku!!! Tento seriál je zážitkem pro diváka jakéhokoli věku (pro ty menší pochopitelně trvalejším zážitkem). I ten, komu pohádky vyloženě nevoní, zde musí ocenit přinejmenším tu profesionalitu - scénář a režie, herecké výkony (Menšík, Janžurová, LÁBUS...) A těch hlášek!!! :-D

• 5.5.2007  14:45
    Atentát (1964)

V roce 2004 jsme byli se základkou v kostele sv. Cyrila a Metoděje, kde nám pustili závěrečné scény (obléhání kostela) z tohoto filmu. Mé první setkání s tímto snímkem bylo pro mě tedy velmi působivé, když jsem se chvíli díval na plátno a chvíli na vchod do krypty, kde se odehrály tyto události. Tím druhým setkáním byla televize, kde jsem to viděl celé a znovu se mi tajil dech. Úžasné herecké výkony, perfektně natočené. Výjimečný film!

• 14.4.2007  19:39

Tenhle díl je téměř to samé co epizoda "Jerryho deník". Ale to zakončení... Nedávno jsem si to pustil na YouTube a nemohl jsem se smíchy udržet! Tam je dokonale vystižen ten moment, kdy už se díl blíží ke konci a napětí opadá - a pak to přijde :-D. Avšak podruhé už jsem se tak nepobavil... No jo no.

• 14.4.2007  19:24

Ta scéna s tím lvem na lampě je dokonalá!

• 14.4.2007  19:11

Model tohoto dílu, kdy Tom dostane od paničky, která má fůru připomínek, za úkol chytit Jerryho, je to nejlepší, co v této úžasné cartoonovce vzniklo. Epizody s tímto modelem (nejen tyto samozřejmě! ;-)) jsou zárukou nezapomenutelné zábavy.

• 14.4.2007  18:59

Jeden z prvních dílů, který se podle mého od většiny ostatních liší. Většina epizod je založena na honičkách, na soubojích mezi kocourem a myší, ale tento díl je jiný - má přenádhernou atmosféru... Mmm. Nádherný hudební doprovod (původní hudba provázená známými vánočními melodiemi) a nechybí samozřejmě humorné scénky.

• 10.4.2007  18:02
    Titanic (1997)

Jedinečný film, úchvatná Cameronova režie i celkové tvůrčí nasazení, efekty jak jinak než převratné. Není divu, že Titanic oslovil masy, když se autorům podařilo na jeho palubě vykreslit klady i nešvary společnosti, tragiku, optimismus, nebo situace, které takříkajíc píše sám život. To spolu s převratnými triky udělalo z Titanicu nadčasovou záležitost. S označením "doják" v kritickém slova smyslu razantně nesouhlasím. Filmařů, kteří dokáží oslovit široké obecenstvo, diváky každého věku, si cením více, než těch, kteří točí filmy třeba jenom pro nadšence určitého žánru, pro věkovou kategorii atp. Najít v tomto filmu chybu, myslím OPRAVDU NAJÍT, dá hodně úsilí. Plivání neodůvodněných kritik vůči Titanicu je troufalost!!! Perfektně propracované charaktery postav - můžu říct, že ve filmu není postava, která by mne nezaujala. Film můžete vidět znovu a znovu a stejně vás uchvátí. Obdivuhodné výkony jak herců, tak statistů či kaskadérů. Jim Cameron dokázal, jako má vůli, protože i v tomto historickém snímku zapojil naplno svou fantazii, přestože se musel držet historických faktů, což u jeho předchozích sci-fi filmů nebylo. Tím, jak film zakončil, potvrdil svou genialitu na poli kinematografie! Bravo!

• 10.3.2007  23:47

Jsem spokojen, i když to, co nám chtěl třetí díl říct, na nás vychrlil závratnou rychlostí. I tak nám neunikne, že obsahuje nové nápady - z těch nadsázkových například Terminátor na nákupu u benzínky, John Connor zavřený v kleci (to možná nemuselo být), z těch vážnějších třeba schopnost T-X ovládat jiné stroje. Proč na začátku začala střílet neznámé lidi, jsem nepochopil (možná abychom si vzpomněli na jedničku). Sled událostí jde ve stopách dvojky (nejprve honičky ve městě, potom přesun k poušti a nakonec střet Terminátora s policisty). Začátek filmu bych nenazýval parodií (možná jen některé scény v druhé polovině). Co se týče T-X, tak nejen že ji stroje v budoucnosti hezky vymodelovaly, ale její chladný výraz je jedno v pozitiv, které se z dvojky zachovalo. Poměrně velkou změnou je herecké obsazení - z předchozích dílů je tu v podstatě jen Arnold Schwarzenegger a Earl Boen (dr. Silberman), což je škoda. Přestože Nick Stahl hrál velmi dobře, Johnem Connorem pro mě zůstane Edward Furlong. Jeho projev mě oslovil více.

• 11.2.2007  14:47
    Vetřelci (1986)

Když se do Vetřelce, resp. Vetřelců, pustí Cameron se svým týmem (Biehn, Paxton, Henriksen) a když k tomu přidá jemu vlastní perfekcionismus dvojek, je z toho biják jak vyšitý! Příběh přímo navazuje na jedničku - úvod je hodně podobný, stejně tak scény s odpočítáváním a Ripleyovou v roli ústřední hrdinky na konci filmu. Jestliže v jedničce nebyla postava Vetřelce pořádně vidět kvůli tmavým prostorám, zde se myslím o nějakém kochání též nedá mluvit, protože tu všechno lítá... tedy až na závěr filmu, přesně na tu bitku "Ripleyová v nakladači vs. Vetřelec" :) Moc mi ve filmu neseděla postava Hudsona, ale zase ty jeho hlášky... "Jak to myslíte - vypli proud? Jsou to zvířata!". Skoro až do konce filmu jsem váhal mezi 4 a 5* (jde na můj vkus o hodně ryzí sci-fi), ale taková gradace příběhu, jak ji umí Cameron, se jen tak nevidí...

• 6.2.2007  17:46

Od filmu s takto vážnou tématikou jsem nejvíce očekával naléhavost na diváka. Nejenom že jsem se jí dočkal, ale místy jsem při sledování Čisté duše ani nedutal. Zezačátku na mě film po filmařské stránce působil tak nějak obyčejně, ale po nějaké době to přestalo. Pohltil mě. Scénář je velice nápaditý, sled událostí mi připadal poměrně rychlý (nejspíš to bude tím, že ne často u takto dlouhých filmů vydržím "hltat" jejich atmosféru od začátku do konce). Russell Crowe podává strhující herecký výkon, stejně tak nádherná Jennifer Connellyová a nepřehlédnutelný je rovněž charismatický Ed Harris.

• 27.1.2007  22:10

Působivý film, v němž Edward Norton udržel mou pozornost od začátku do konce a Edward Furlong mu zde výborně sekunduje. Profesionálně natočené, film je prokládán scénami z minulosti a současnosti a když se na něj divák dívá se zájmem, v příběhu se neztratí.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11