Otec a otec (1983)

Další bravurní francouzská komedie od Francise Vebera založená na odlišných povahových vlastnostech hlavních hrdinů. Opět výborné komické situace, hlášky a špetka vážnosti (hlavně ke konci filmu).

Uprchlíci (1986)

Opravdu výborná komedie s vážnějším (až dojemným) nádechem. Krásná hudba, která k filmu perfektně sedí. Nejvíce mne pobavila scéna s opilým doktorem ke konci filmu... (kterou jsem v americké verzi postrádal) "Doktore, co to vyvádíte? - Měřím si tlak, necítím se dobře." :-D

Tom a Jerry - Ve válečném stavu (1943) (epizoda)

Tento díl (krom toho, že rozhodně patří k těm nejlepším) je zvláštní tím, že se zjevně stal námětem jedné počítačové hry...

Blbec k večeři (1998)

Opravdu výborná komedie. Přiznám se, že ze začátku jsem se trochu nudil, ale v této komedii je cosi zvláštního, že to diváka nechá chvíli chladným, ale pak u toho vybouchne smíchy!!! Já už jsem se dlouho takhle spontánně nenasmál :-))) No a hláška "mám tady ženu svého daňového kontrolora" to vytáhla ze 4 na 5*.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Při koukání na tento film mě napadlo jedno... VELKÝ FILM. Sice nemůžu říct, že bych se na něj dokázal koukat dokola, ale rozhodně mě oslovil. Nejvíce mi vyrazila dech scéna, jak rozčilující se ředitel Norton prohodil v cele kámen tím plakátem, načež kamera projela celým tím tunelem...........

Dobrá čtvrť (2005) (seriál)

Když v televizi běžely díly druhé poloviny seriálu, v jedné chvíli bych možná dal 4*... Ale další díly to vytáhly a můžu říct, že tento seriál se mi moc líbil. Je to příběh o životě, o vztazích a je v něm samozřejmě i humor. Z hereckého obsazení se mi nejvíce líbil výkon Vilmy Cibulkové.

Panna a netvor (1978)

Film už v prvních záběrech (ještě před titulkami) působí strašidelně. Netvor jako hlavní postava je skoro do poloviny filmu zabírán z pohledu 1. osoby, takže divák vidí jen svíce, se kterými chodí po temném zámku, a slyší jeho hlas. Pak nastane okamžik, kdy jej kamera poprvé zabere od ruky (dá-li se to tak říct :)) až po hlavu. A do toho začnou hrát strašidelně varhany... Atmosféra je natolik působivá, že jako malý jsem tento film dokoukal do konce až na několikátý pokus... Určitě doporučuji!

Kolja (1996)

Slavný český film, který má vše, co k němu patří. Příběh, humor, místy napětí, místy pobaví a místy (jich je hodně) dojme.

Přeber si to (1999)

Docela mě ten film pobavil. Co chtít od průměrné či nadprůměrné (tento případ) komedie víc? Většinu slabin, které film má, jsem si uvědomil, až když jsem si o nich přečetl v sousedních komentářích. Ještě bych možná měl zmínit, že jako první jsem viděl dvojku (Přeber si to znovu), ale myslím, že to mé hodnocení příliš neovlivnilo. Oba filmy jsou nenáročné komedie, kde - jak jsem se přesvědčil - není znalost jedničky nutná k (ne)docenění dvojky... ;-) Ke Crystalovi a De Nirovi jsem se vyjadřoval u zmíněného druhého dílu, to samé (že si jako dvojice sedli) platí i tady.

Ochrana svědků (1999) (TV film)

Filmy o rodině na mě většinou silně dolehnou. Tento výtečný televizní film se může pyšnit hereckými výkony i neotřelou zápletkou. Ochranu svědků rozebírá (v různé míře) kdekterý kriminální seriál, zde se nám však autoři snaží přiblížit fungování celé jedné instituce zabývající se změnami identit.